Asi tady něčemu nerozumím…

Vegani odmítají jíst cokoliv živočišného.

Můžeme se pozastavit nad tím, že dokonce i med, protože chováním včel je nutíme žít nepřirozeně.

Také odmítají jíst vejce.

Třeba i od šťastných slepiček, které si budete na zahradě chovat a bude se vám zdát, že jim nijak neubližujete a chováte se k nim s láskou a úctou.

Podle veganů jde o to, že slepice by sama od sebe nesnášela tolik vajec.

My lidé jsme ji znásilnili v jejích přirozených cyklech a teď ji zneužíváme.

Řešením je vejce vyhazovat nebo slepice vejci zpětně krmit.

Já nikomu nevnucuji své názory ohledně stravování.

V dnešní době je to totiž tak, že NIKDO neví, co je správné stravování.

O hnusech v potravinách se obecně už ví, ale názor na luštěniny, mléčné výrobky, maso, obiloviny, … se mění tak rychle, že už nevíme, co je pravda. A to je dobře. Aspoň se každý musíme zamyslet sám nad sebou a řešit si své stravování sám. A taky pak sbírat výsledky – špatné i dobré – sám.

Jsem přesvědčená, že tahle doba a tenhle stav, kdy nikdo neví nic o zdravém stravování, je ideální pro převzetí zodpovědnosti každého jedince za sebe.

A zpět ke slepičkám a vejcím…

Pokud budu respektovat názor veganů, že nutíme slepice žít nepřirozeně, pak nechápu, jak mohou mít doma jakékoliv domácí mazlíčky.

Přece pes nebo kočka je šelma, která není přirozeně zvyklá spát v posteli a krmit se čímkoliv, co jí dáme. Šelma loví! Kde je tedy respekt k přirozenému fungování psů nebo koček? Jaký je rozdíl mezi psy a slepicemi? Jen v tom, že psy nejíme?

Takže pokud vegani ctí přirozené fungování zvířat, ať z tohoto principu nevylučují žádné zvíře.

Protože buď nějaké pravidlo platí obecně nebo neplatí vůbec.

Připadá mi to podobné tvrzení, jako když mi někdo říká: „Ano, já vím, že se nikomu nic neděje náhodou, ale mně se tohle zcela výjimečně náhodou stalo! Za to opravdu nemůžu já!“ To se musím smát.

A tak se musím smát i veganům, kteří kritizují ty, co si chovají doma šťastné slepičky a jedí jejich vejce, pokud oni chovají doma jakéhokoliv domácího mazlíčka.

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K
Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K

Vojtěška, která je základní látkou Green Health, je díky svému vysokému obsahu chlorofylu skvělá k detoxikaci a alkalizaci. Je to opravdová zásobárna živin: obsahuje několik vitaminů (C, D, E, K, B), betakaroten, minerály (vápník, železo, draslík, fosfor) a esenciální aminokyseliny, které všechny podporují zdravé fyziologické procesy v těle.

Detail produktu

Komentáře