Čistý a uspořádaný domov poskytuje zdravější a lepší životní styl. Pravidelný úklid vám pomůže udržet váš životní prostor v čistotě, ale některé čistící prostředky mohou poškodit vaše zdraví a životní prostředí.

Můžete účinně a současně ekologicky uklízet!

Nejen vaše potraviny a doplňky výživy by měly být tak kvalitní a přírodní, jak je to jen možné, ale také můžete zajistit, aby vaše bezprostřední okolí bylo bezpečné a čisté!

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

1. Jak dlouho jsou čisticí prostředky CaliGreen účinné?

Stejně jako v případě klasických čisticích prostředků, i zde je to těžké určit, jelikož to záleží na mnohých okolnostech: například jak velká je rodina, jakému náporu je daná plocha vystavena, nakolik je znečištěné okolní prostředí apod.

Některé produkty z řady CaliGreen (např. čisticí prostředek na okna) vytvářejí na očištěné ploše speciální ochrannou vrstvu, která odpuzuje prach a nečistoty, čímž dlouhodobě zajišťuje čistotu.

2. Nakolik se vyplatí cenově?

Prémiové produkty: pečlivá výroba v malých sériích, z čistých a kvalitních účinných látek rostlinného původu (je-li to možné, pocházejících z bioprodukce), německá spolehlivost a desetiletá zkušenost.

Produkty jsou hospodárné, dané množství vydrží dlouho, jelikož se jedná o koncentrát. Nejsou zbytečné ředěné vodou či vzduchem, vydrží na dlouhou dobu.

Podle zkušeností vystačí čisticí prostředek na toaletu 2 měsíce, ostatní čisticí prostředky pak 3 měsíce.

3. Na jak dlouho vystačí, na jak velkou plochu?

Podle zkušeností vystačí čisticí prostředek na toaletu 3 měsíce, ostatní čisticí prostředky pak přibližně 2 měsíce (to záleží na tom, jak často uklízíte). Výrobky jsou ekonomicky výhodné, protože například po vystříknutí se objem pěny zvyšuje až 6-krát, takže několik postřiků postačí i na vyčištění větší plochy.

Běžný čisticí prostředek postačí přibližně na 50 umytí podlahy (10 ml do vody v kbelíku), prostředek na čištění oken postačí k vyčištění oken o ploše 225 m2.

4. Jak je možné, že složky jsou rostlinného (a minerálního) původu?

Alkohol a kyselina citronová se například získává a kvasí z rostlin. Soda bikarbona je například přírodního minerálního původu.

5. Čistí stejně účinně, jako klasické čisticí prostředky?

Ano, a to díky přírodním kyselinám (kyselina citronová, kyselina mléčná) a již dobře osvědčeným surovinám (sůl, soda bikarbona). Alkohol a kyselina mléčná také dezinfikují, ničí škodlivé bakterie bez toho, že by představovaly riziko pro naše zdraví.

6. Proč jsou to ekologické produkty? (10-násobná eko-záruka).

 • Vyrábějí se ze surovin 100% rostlinného a minerálního původu (je-li to možné, pocházejících z bioprodukce).
 • Neobsahují umělá barviva ani umělé aromatické látky.
 • Bez obsahu fosfátů, dioxinů a parabenů.
 • Bez obsahu chlóru a optických bělidel.
 • Neobsahují geneticky modifikované suroviny.
 • Jsou to veganské produkty.
 • 100% biologicky rozložitelné.
 • Obaly se vyrábějí z recyklovaných materiálů.

7. Jestliže produkty neobsahují žádné škodlivé látky, tak proč je na štítku uveden bezpečnostní piktogram, že například nesmí přijít do kontaktu s očima?

Produkty sice neobsahují chemické látky, ale i složky přírodního původu mohou mít účinky jako kyseliny (kyselina citronová, kyselina mléčná), díky jim je totiž dosaženo požadovaného čistícího účinku. Zamyslete se nad tím, že v kuchyni často používaný ocet také není chemikálie, přesto by se neměl dostat do kontaktu s očima.

8. V čem jsou produkty CaliGreen lepší než „jedničky čistoty“ na trhu z reklam?

 • Nepoškozují kůži, nejsou škodlivé ani při vdechnutí.
 • Obsahují složky 100% přírodního původu.
 • Mají přirozenou vůni, která není štiplavá.
 • Po smíchání se nevytvářejí škodlivé páry.
 • Nepoškozuje kohoutek, sanitární zařízení ani oděv.
 • Poskytujeme záruku na dávkovač.

9. Proč dávkovač dávkuje jen pěnu, proč není opatřen sprejovou (rozprašovací) hlavicí?

Pěna lépe ulpívá na ploše, a proto má vyšší čisticí účinky.

Při aplikaci pomocí sprejového rozprašovače se na danou plochu dostává jen zlomek čisticího prostředku, zbývající část se rozptýlí ve vzduchu a na pokožku, respektive ji vdechnete, a proto je to nejen nehospodárné, ale i škodlivé.

10. Díky čemu je tato produktová řada koncentrátem?

Čisticí prostředky CaliGreen jsou koncentráty, neobsahují tedy plnicí látky, jako jsou například optická bělidla, neobsahují žádný „extra vzduch”, aby bylo dosaženo zdánlivě většího objemu, neobsahují syntetické přídatné látky, aby byly pěnivější, nejsou zbytečně ředěny vodou. Každou složku obsahují v takovém množství, které je skutečně potřebné. Bez obsahu zbytečných přídatných látek je pak i obal tak velký, aby se do něj vešly skutečně účinné látky, a tak je obal ještě více šetrný k životnímu prostředí.

Obecný čisticí prostředek je dvakrát koncentrovaný, po zředění vodou tak vystačí ještě na delší dobu. Do 5 litrů vody stačí dávkovat jen 10 ml.

11. Proč nejsou čisticí prostředky voňavé, jen gel na toalety?

Protože aromatické látky mohou být v zásadě dráždivé, a proto pokud je to možné, je nepoužíváme. V případě gelu na čištění toalety jsme brali na zřetel i požadavek na vůni ovzduší, a proto jsme použili přírodní vůni máty peprné, respektive v případě toalety je malá pravděpodobnost, že by mohlo nastat podráždění, jelikož aromatická látka nemá příliš času, ani možnost dostat se do kontaktu s kůží.

12. Díky čemu nezanechává čisticí prostředek na sklo šmouhy?

Za tuto vlastnost vděčí obsahu speciálního alkoholu na rostlinné bázi.

13. Díky čemu má čisticí prostředek na sklo antistatické vlastnosti?

Na očištěném povrchu zanechává speciální ochrannou vrstvu, která odpuzuje prach a nečistoty, čímž zajišťuje čistotu na dlouhou dobu.

14. Použití je možné na všech plochách?

Používat je možné na všech plochách, na které lze používat i klasické čisticí prostředky, navíc i na choulostivějších površích, jakými jsou například chromované plochy.

15. Kdo vydal osvědčení o dermatologické nezávadnosti, jak byl dermatologický test prováděn?

Osvědčení o dermatologické nezávadnosti vydal německý institut „Institute for Scientific Dermatological Research“, a to pro všechny produkty z produktové řady. V průběhu testu byla na kůži 50 dospělých osob (muži i ženy) umístěna testovací páska napuštěná produktem. Účastníci testu byli nejprve 48 hodin, a potom 72 hodin po aplikaci testovací pásky vyšetřeni dermatologem za účelem zjištění, zda jsou na kůži patrné změny nebo alergické reakce, avšak u žádného účastníka testu se nic takového nezjistilo.

16. Je balení produktů CaliGreen šetrné k životnímu prostředí?

Ano, obaly jsou vyráběny z recyklovaných materiálů.

Shrnutí:

 • jsou vyrobeny ze stoprocentně odbouratelných materiálů
 • povrchově aktivní látky jsou stoprocentně rostlinného původu
 • neobsahují fosfáty a dioxiny
 • neobsahují látky vyrobené z ropy
 • neobsahují látky živočišného původu
 • nejsou testovány na zvířatech
 • obal je vyroben z recyklovatelných materiálů
 • přírodní aroma použité v produktech je v souladu se standardy IFRA (International Fragrance Association)
 • složky odpovídají standardům americké EPA (Environmental Protection Agency).

Čistota je potřeba, ale k čemu je vyčištěné vše doběla, když ničím vodu, vzduch, zemi? Dělá mi pak čistota radost? Těžko…

s láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře