Chuť slunečních paprsků

Skládají se mé buňky z toho, co zkonzumuji? Pomyslím na včerejší hamburger a zhrozím se. Pane Bože, je zázrak, že ještě žiju!

Biochemické mechanismy v organismu mohou hospodařit pouze s těmi látkami, které přijímají společně s potravinami. Kdo si je jistý, že konzumuje pouze vyváženou stravu a že ta obsahuje všechny výživné látky a minerály, ještě nemusí mít jistotu, že organismu dodává vše, co je pro zdraví potřeba. Na to je třeba sáhnout i po doplňcích výživy. Největší raritu představují produkty, které jsou vyrobeny přímo z ovoce, tedy 100% ovocné koncentráty. Ovoce, jako prostředek rozmnožování rostlin, obsahuje nejkvalitnější látky ve svých jádrech a plodech. To je zárukou, že potomstvo rostliny zůstane naživu. Díky fotosyntéze zelených rostlin se do ovocných plodů koncentruje obrovské množství sluneční energie. Každé ovoce je tak vlastně transformovanou sluneční energií – bohaté na výživné látky, látky zabezpečující obranyschopnost i látky podporující vitalitu. Tato velká síla je uskladněna v ovocných koncentrátech.

Jaké je to však ovoce? Mezi ovocem a ovocem je totiž velký rozdíl. Například mangostan: podle staré legendy, Budha, sedící na bílém slonu, uviděl ovoce mangostanu, ochutnal jej a velmi mu zachutnalo. Proto ho požehnal a daroval lidem jako dar nebes. Od té doby Asiaté považují mangostan za svaté ovoce a vysoko si ho cení. Nelze jednoznačně říci zda proto, že toto ovoce požehnal Budha nebo z jiné příčiny, ale dodnes ho čínská medicína používá jako nejlepší a nejúčinnější lék. Síla, která je v tomto ovoci koncentrovaná se používá na zmírnění teploty a odstranění infekcí. Oproti jinému tropickému ovoci má mangostan sladkou a příjemnou chuť. Strom mangostanu může v tropech nést plody deset let. Vyvinuté stromy mají výšku asi 25 metrů a každý rok se na nich urodí několik tisíc plodů. S ovocem mangostanu se můžeme běžně setkat v jihovýchodní Asii, ale v Evropě a Severní Americe jej zatím nelze sehnat.

Ovoce mangostanu obsahuje velké množství různých antioxidantů. Podporuje samoléčitelské schopnosti organismu, účastní se na zachování nebo navrácení biochemické rovnováhy.

Dá se říci, že mangostan v kombinaci s výtažky několika dalších druhů ovoce představuje bohatý zdroj přírodních pokladů. Dokonalou kombinací je směs mangostanu se šťávou z červeného hroznového vína, brusinek, borůvek, jahod, malin, jablek a hrušek.

Tyto druhy ovoce jsou bohaté na enzymy, vitaminy, stopové prvky a důležitou ovocnou vlákninu. Ve společné směsi obsahují takřka veškeré vitaminy, minerální látky, enzymy a vlákninu, které náš organismus potřebuje.

Výtažek z ovoce má detoxikační a čisticí účinky, podporuje organismus při hladovce a hladovce se šťávami. Vlákniny a šťávy z ovoce pomáhají při správném trávení a podporují peristaltiku střev. Při jídle vzbuzují pocit sytosti. Pomáhají při úpravě hladin mastných kyselin v krvi, hladiny cukru a krevního tlaku. Účinné látky z ovocných šťáv mají velmi dobrý vliv na nervový systém a příznivě ovlivňují náladu. Zpomalují proces stárnutí, podporují odolnost imunitního systému a protizánětlivé mechanismy v organismu. Posilují tkáně dásní, chrání funkce a ostrost zraku.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Můžete vyzkoušet buď mangostan jako džus ZenThonic, opět nepřevařený jako neúčinný kompot, ale živý, se zachovanou energií, ošetřený přírodními konzervanty, kde najdete vysoké a garantované dávky xanthonu, nejúčinnějšího antioxidanty, a navíc další protirakovinné složky.

Skládá se můj organismus z toho, co sním? Je pravdou, že v porovnání se šťavnatým ovocem, které je po všech stránkách dokonalé, se maso a jeho části mohou zdát dost neestetické. I když oboje má na našem stole své místo. Pro zdraví nám však dá výtažek z uvedených druhů ovoce podstatně víc.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Zenthonic: Mangostan obsahuje nejsilnější antioxidanty - xanthony
Zenthonic: Mangostan obsahuje nejsilnější antioxidanty - xanthony

ZenThonic je koncentrát na bázi superovoce mangostan, který má mimořádně silný obsah antioxidantů v tekuté formě. Jeho cenná vláknina, bioflavonoidy, vitaminy a minerály pomáhají při ochranných procesech proti volným radikálům, které poškozují buňky, a mohou zpomalit proces stárnutí, mají příznivé účinky na kardiovaskulární systém, poskytují zvláštní podporu imunitnímu systému a zlepšují fyzickou kondici.

Detail produktu

Komentáře