Svlékl jsem bílý plášť je název knihy MUDr. Tomáše Lebenharta z Klatov. Stručně řečeno je kniha zúročením autorových vědomostí a zkušeností z alternativní medicíny.

Co vás vedlo k alternativní medicíně?

Po 25 letech lékařské praxe jsem dospěl k překvapivému zjištění – tento systém je špatný! Nefunguje tak, jak by měl.

Lidé berou stále více léků, jsou intezivněji a nákladněji vyšetřováni a přitom jsou stále nemocnější a kvalita jejich života klesá. Množství chemických léků snižuje obranyschopnost a přináší pacientům další poruchy zdraví.

V čem vidíte nedostatky současné medicíny, které jste věnoval velkou část svého života?

Spatřuji za tím neznalost a nezájem skutečně do hloubky studovat a řešit příčiny chorob, jakožto i zásadní neochotu připustit jiný pohled na člověka a jeho zdraví, než nábožně materiální.

Moderní medicína je totiž sama nemocná! Trpí chronickým fundamentalizmem a závislostí na farmaceutických lobby. Automaticky si přivlastňuje patent jediného správného systému.

Všechny ostatní vědecké zdravotní postupy, byť osvědčené staletími i tisíciletími, jsou špatné, alternativní, či dokonce nepřípustné.

Myslíte si, že si lidé začínají uvědomovat, že své zdraví mají ve vlastních rukou?

Doba se mění a lidé začínají chápat, že něco zásadního není v pořádku. Přibývá těch, kteří zoufale hledají někoho, kdo jim skutečně pomůže a hlavně kdo je schopen jim vysvětlit, proč onemocnělli a jak se uzdravit.

Můžete nám říci, v čem se vaše kniha liší od ostatních s podobnou tématikou?

Samozřejmě, že vychází množství knih zabývajících se zdravím a různými pohledy na člověka a svět. Naprostá většina z nich je ale běžnému čtenáři nesrozumitelná pro svou odbornost a úzké zaměření, jiné jsou přímo zavádějící a internet působí spíše jako džungle senzací, blábolů a seriózních informací.

Oficiální zdroje ministerstva zdravotnictví a odborných společností jsou nevěrohodně suverénní a optimistické a připomínají spíše politickou propagandu.

A hledající lidé mají skutečný hlad po jasných, konkrétních a srozumitelných poznatcích. A chtějí to mít podloženo výsledky! Nikoliv studiemi a reklamou.,

Při psaní textu jsem se snažil o živou srozumitelnost, upřímnost a otevřenost. Nevyhýbal jsem se osobním pocitům až na hranici intimity.

Chci, aby každý pochopil, že jsem obyčejný člověk se svými problémy, slabostmi, zájmy, názory. Že se jako každý vyvíjím a mám za sebou i nezdary. Moje syrová otevřenost se projevuje i nesmlouvavou kritikou školní medicíny – při vědomí její nezastupitelné role ve zvládání urgentních stavů a spousty obětavé a poctivé práce mých kolegů v bílých pláštích.

Co nabízíte svým klientům?

Nabízím jinou vizi. Mám jiné představy a mým přáním je povzbudit ty, kteří již nechtějí trpět. Ukázat cestu těm, kteří chtějí pochopit zákony přesahující hmotné tělo.

Jsem svobodný a nezávisle hodnotím věci kolem sebe. Mým jediným kritériem je pomoci nemocnému. Pochopit, proč onemocněl, a toto pochopení mu předat.

A to je i naším mottem v programech AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, především v Základech

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře