S uklízením, mytím čehokoli či praním se prakticky denně potkáváme všichni.

Odpíchneme se od základu, že úklid je prostě třeba.

Teď jen, do jaké míry a jak.

 ♥ Naše domovy jsou naší oázou bezpečí, kde sdílíme okamžiky s těmi, které milujeme.

Náš domov by měl tedy v prvé řadě být něčím, kam se těšíme a kde je nám dobře.

Čistota našeho domova je přímo úměrná čistotě rodiny.

Pokud miluji svůj domov a lidi v něm, těším se na úklid, který pro blaho všech mohu udělat.

Stejně jako jídlo, které mohu uvařit nebo úsměv či pohlazení, které mám komu dát.

♥ Každý máme jinou míru „uklizenosti“.

Stejně jako každý máme jinou míru toho, jak hladíme, toho, jak chválíme, toho, jak komunikujeme…

A stejně jako není možné donutit svého partnera či děti k tomu, aby mne více hladili, chválili, více se mnou mluvili, nemohu je donutit k tomu, aby uklízeli tak, jak já chci.

Princip zrcadla funguje ve všem – pokud se mi něco nelíbí na druhém, musím se změnit já.

Při nedostatku hlazení si pro něj prostě dojdu – pohladím druhého jako první a dělám to tak dlouho, než mi to začne vracet, i když třeba jinak. Že začne, je jisté.

Při pocitu, že málo uklízejí, prostě uklízím já, tak jak potřebuji a podle svých představ na svých místech a ve svých věcech, a dělám to tak dlouho, než se mi to začne vracet jejich pomocí. A že začnou, je jisté.

♥ Každý se učíme toleranci a především krotit své ego, své názory, své představy o čemkoliv, i o úklidu.

A tak zkusme při procházení bordelem našich blízkých to prostě nechat být, zkusme to brát jako svou vlastní školu nechtít vše podle vlastních představ a chtění.

♥ Každý se učíme projevovat své pocity, mluvit o nich

(řvaní na druhého či hysterický pláč není komunikace o svých pocitech, to je házení viny na druhého). Zkusme tedy trénovat:

„Zlatíčko, vím, že máš teď jinou práci /sedí u počítače a hraje hry/, ale byla bych moc ráda, kdybys vynesl koš, mohl bys to udělat? A kdy asi?“

Po hodině vašeho vaření, kdy vám vše už z koše padá, to jdete znovu zkusit:

„Miláčku, ten plný koš mi ztěžuje práci, všechno mi z něj padá, špatně se mi vaří, myslíš, že bys mi mohl pomoct a jít s tím košem co nejrychleji to půjde?“

Je naprosto lhostejné, zda to zabere nebo zatím nezabere, důležité přece je, že sdělujete své pocity a to je vaše práce, váš úkol, nemá s protějškem vůbec nic společného.

On má jen funkci trenéra.

Pokud stále odmítá, nejde, oddaluje to, rozčiluje vás to víc a víc a vy máte víc a víc práce udržet své pocity na uzdě a klidně o nich komunikovat….a trénink je čím dál tím náročnější a tím super!

Vůbec není důležité, zda pro tentokrát řvát zase začnu, je to trénink a prostě to musím zkoušet, pořád a do té doby, než bude existovat trenér, který mě to chce učit – nic totiž není náhoda a přesně takového si přitahuji, protože to jistojistě potřebuji!

♥ Užívejte si přítomný okamžik a to každý.

Pokud máte pocit, že je třeba uklidit a máte vy právě do toho chuť, dělejte to s radostí a užívejte si to.

Především se zbavte dojmu, že stejnou chuť mají i ti druzí (většinou právě nemají) a nesnažte se je ke stejné činnosti přinutit právě teď.

Zničíte si svůj přítomný okamžik, i vy si znechutíte energii, se kterou jste původně uklízet chtěli, zničíte i přítomný okamžik toho druhého, ať už dělal cokoliv, a do budoucna zničíte i možnost změny.

Bude nějaký čas trvat, než se druzí přestanou bát nepříjemného kázání, když vy vezmete do ruky vysavač. A tak pokud máte chuť uklízet, uklízejte – vy 🙂

♥ Užívejte si přítomný okamžik se svými dětmi.

Malé děti tak rády pomáhají a uklízejí! Ovšem do té doby, než je neutlučeme kritikou.

Nechte děti, ať s vámi přirozeně uklízí (a vlastně cokoliv dělají) tak, jak to umí, udělejte z toho hru, radost, potěšení, užívejte si to!

Je to dobrý základ, jak překonat období lenosti, tj. puberty.

Maminkám, které na mateřské dovolené víc uklízejí, než se věnují dětem, s oblibou říkám:“Bordel v bytě = šťastné dítě.“

♥ Učíme se rovnováze, zlaté střední cestě.

Vše má své klady a stejně tak i zápory, vše musí být v rovnováze. I prostředí kolem nás a vše, co v něm žije, musí být v rovnováze.

Ačkoliv nám náš byt nepřipadá příliš jako součást přírody, rozhodně je, se všemi bakteriemi a dalšími tisíci druhy mikroorganismů, které s námi žijí.

My je potřebujeme a ony nás.

Hledejme tedy rovnováhu a nechtějme vytlouci a vydezinfikovat všechno a navždy, nejde to. Nepoužívejme dezinfekce, které zahubí naprosto vše živé, co kolem nás je, nesnažme se udělat náš byt sterilní – nebudeme mít žádnou imunitu!

♣ Používejme přírodní babské recepty,

pokud to jen trošku jde, ocet, sůl, sluníčko, je tolik receptů na internetu, jen hledat.

♣ Vyhýbejme se příliš navoněným prostředkům,

je to prostá chemie, kterou kromě výparů chemických látek, které čistí, vdechujeme také – proč? Je tolik přírodních vůní ve formě čistých vonných olejů, které dokonce léčí.

Pečujeme o sebe a své milované jak nejlépe to dovedeme.

Vaříme s láskou a zdravě, a protože víme, že v té stravě živin moc není, doplňujeme ji potravinovými doplňky, které jsou vyráběny z přírodních zdrojů, ale s ohledem na přírodu, šetrně a tak, aby nebyla devastována.

Dbáme na kvalitní pití své i svých blízkých /jsem opravdu potěšena, kolik z vás si v letních měsících pořídilo Aquarion/

A uklízení chápeme stejně. Přijímáme ho jako součást našich vztahů a školy života, a dbáme na nepoškozování naší Země, používáme ekologické čistící prostředky.

A to také proto, že čistící prostředky mohou zatěžovat nejen Zemi, ale i nás při tom, když je používáme. Nevěříte?

► Všechny dezinfekční prostředky obsahují fenoly,

ty jsou mimořádně jedovaté, hořlavé, mohou zasáhnout centrální nervový systém, činnost srdce, ledvin, mohou vyvolat dechovou nedostatečnost.

► Čističe odpadů, kamen a čističe na toalety obsahují kyselinu chlorovodíkovou,

což je jedovatá žíravina, může vyvolat popáleniny a poškodit tkáně, při vdechnutí otok plic, při požití i smrt.

► Čističe podlah, leštěnky na nábytek a podlahy obsahují dietylen glykol,

který může způsobit poškození ledvin, jater a centrálního nervového systému, při požití i smrt.

► Odstraňovače skvn obsahují perchlorid etylen,

žíravinu, která dráždí pokožku, oči a dýchací trakt, může postihnout centrální nervový systém, vyvolat ztrátu vědomí. Obsahují také hydroxid amonný, který při kontaktu s kůží, očima a dýchacím traktem je může poleptat, při vdechnutí ve vysoké koncentraci může vyvolat otok hrtanu.

► Čističe oken obsahují čpavek,

který dělá to stejné viz výše. Atd. atd.

v případě, že užíváte chemické čistící prostředky, nasaďte si při úklidu masku a rukavice!

Pokud je to možné, oblečte se při úklidu do oděvů, které jimi nemohu být poškozeny! Čtěte pozorně informace o jejich použití! Nemíchejte chemikálie dohromady! Skladujte je na jiném místě než potraviny, zamykejte je před dětmi a domácími zvířaty! Nebezpečné látky by se neměly dostat do půdy nebo do kompostu ani v případě, že jsou zředěné!

Saponáty, které obsahují nebezpečné látky, jsou škodlivé pro lidi a také pro životní prostředí.

Chemikálie, které jsou vylity do umyvadla a dostanou se do kanalizace, zpomalují čistící procesy a ničí bakterie, které zodpovídají za čištění vody. Většina systémů na usazování a čištění kalů není určena ke zpracování chemikálií, proto, pokud je do systému vypuštěn nebezpečný domovní odpad ve své původní podobě, ohrožuje pitnou i podzemní vodu.

Pokud užíváte doplňky stravy z CaliVity, mažete se krémy z CaliVity, pijete vodu z Aquarionu z CaliVity, harmonizujete se přístroji z CaliVity, tak můžete i používat ekologické čistící prostředky z CaliVity.

Mám radost, vše na jedné hromadě, tak to mám ráda. Spokojenost s jedním zaručuje spokojenost s tím novým 🙂

Krásné a radostné uklízení přeje s láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Calcium Magnesium Plus: Vápník a hořčík doplněný vitaminy D3 a K2 pro lepší vstřebávání vápníku
Calcium Magnesium Plus: Vápník a hořčík doplněný vitaminy D3 a K2 pro lepší vstřebávání vápníku

Calcium Magnesium Plus je přípravek, který podporuje zachování zdravé struktury kostí, normální činnost svalů a nervového systému. Tento produkt obsahuje vápník a hořčík, které jsme doplnili vitaminy D3 a K2, abychom zajistili lepší vstřebávání vápníku. Pokud byste chtěli dosáhnout odpovídající kostní hmotu a udržet si ji, pak vám Calcium Magnesium Plus může pomoci!

Detail produktu

Komentáře