Od zveřejnění videa Vzkaz mužům na FB stránce Žena je láska jsem zodpověděla množství otázek, kterými jsem se snažila vyjasnit celý projekt Žena je láska.

Některé novinářské praktiky byly vedené pouze snahou o co nejvyšší sledovanost, což mě překvapilo především u veřejnoprávních médií. Nu což, jak nám napsala jedna žena:

Všechna média dnes vytvářejí zprávy podle předem objednaného scénáře nezávislém na skutečnosti a pravdě.

Tak aspoň člověk má potvrzeno, že nemá smysl se dneska dívat na žádné zprávy, protože každé ho manipulují. Všechno poznání je nakonec skvělé!

Třeba i vy máte nějaké nejasnosti kolem Žena je láska.

Vybrala jsem pár otázek, které mi byly položeny, a když má odpověď pomůže vyjasnit si něco i vám, bude to super.

Video Ženy mužům vzbudilo na sociálních sítích velký ohlas. Jaké je jeho poselství? Co jste chtěly sdělit?

Video Vzkaz mužům nebylo mířeno na širokou veřejnost, ale pro naše fanoušky, pro lidi, kteří ví, o čem projekt Žena je láska je a k čemu slouží.

Žena je láska navrací do partnerství ztracenou harmonii díky tomu, že žena se navrátí ke svému ženství a praktickému žití ženské energie, a tím dovolí muži žít energii mužskou. Tím se stane, že se partnerství přirozeně zharmonizuje.

Stalo se to v mém životě a jsem svědkem každý den, že se to děje v životech každé ženy, která vykročí na cestu vědomého ženství.

Bojuje program Žena je láska proti feminismu a emancipaci, jak se někteří komentující nechali slyšet?

Žena je láska nebojuje s ničím.

Feminismus a emancipace je super věc a je něco úžasného, co jsme jako ženy ve společnosti dokázaly. Ovšem – jsme skutečně všechny tak šťastné se svými muži, v našich rodinách?

Nedovedla nás idea rovnocennosti s muži do opačného extrému, kdy sice jsme rovnocenní, ale nedostáváme od mužů nic, co by nám dělalo radost? Proč by muži měli pomáhat nám ženám, proč by nám měli dát přednost galantně ve dveřích, když my je k ničemu nepotřebujeme a dáváme jim najevo, jak si jich nevážíme. Pak ani my od nich žádnou úctu nedostáváme.

Jsme rovnocenní, ale nejsme stejní, protože jsme protipóly. Jako protipóly ale do sebe krásně zapadáme, naše těla jsou stvořena pro to, aby do sebe zapadala. Teď to jen naučit naši mysl a dát to do praktického žití.

Co znamená vědomé ženství, které tak často zmiňujete?

Vědomé ženství nebo vědomý život je stav, kdy víte o svých danostech – darech, ale i chybách, které vnímáte jako výzvu k tomu je překonat, zvládnout je, posunout se, stát se lepším.

Buď vás k vědomému životu vedou vnější okolnosti, nebo se to snažíte zjistit sám a dřív, než narazíte na problémy buď v podobě nemocí nebo problémů ve vztazích či práci. Pokud vím, kdo jsem, kde jsem a proč tu jsem, zákonitě vím i co mám dělat, čím si život naplnit.

Vědomý člověk chápe, co se mu v životě děje, rozumí událostem, není jen reaktivní na okolí, ale sám si svůj život tvoří.

Vědomé ženství je stav, kdy žena nejenže chápe sebe jako člověka obecně, ale také ví, že jako žena dostala jisté dary, které by měla v životě zužitkovat.

Všechny ženy ve videu jsou vědomé ženy, které mají silnou lásku k sobě, jsou sebevědomé a naplněné, a právě proto mohou beze strachu lásku dávat dál. Tím, že se omluví a požádají o odpuštění, nemohou o sebelásku a sebevědomí nikdy přijít, naopak je takové vyznání posiluje.

Co všechno se od vás mohou ženy naučit? Jaké programy nabízíte?

Ženy v Žena je láska v kurzu zdarma nebo v knížce Žena je láska mohou nejen svůj život zvědomit, ale najdou i pochopení všeho, co v partnerství prožívaly a dostanou nástroje, co mohou prakticky dělat k tomu, aby byly jednoduše šťastné.

Záměrem všeho, co pro ženy dělám, je, aby byly spokojenější, naplněnější a šťastnější s mužem, kterého milují a on je. Je to neuvěřitelně jednoduché, ale není to snadné.

V základu jde o to, že pokud žena dá muži jeho tři věci, které muž potřebuje – úctu, pocit potřebnosti a naplnění v sexu, tak muž dá zpátky ženě vše, co zase ona od muže potřebuje – pocit, že je pro něj jediná na světě, důvěrnou komunikaci a bezpečí a zajištění jí a jejich dětí.

Je to jednoduché, ale pro ženy to není snadné udělat, protože chceme vztahy půl na půl, kdy jsme si rovni, ale to není možné. Jsme si rovni, ale nejsme stejní a každý potřebujeme něco jiného ke štěstí.

Já vím, co má v rukou žena, čeho je schopná, jaký dosah má její vnitřní stav, proto mým záměrem je pomoci ženě být šťastná. Žena je tvořitelkou vztahů a rodin. Ženy jsou bez přehánění tvořitelkami nového světa, vždyť ne náhodou rodíme a vychováváme děti.

Ve svém videu „puťka domácí“ říkáte, že správný chlap chodí do práce, nosí domů peníze, aby mohla být žena doma s dětmi. Rozdělujete tam mateřské a chlapské povinnosti. Není to už překonaný model?

Mužsko-ženskou energii nezmění žádná civilizace, základní charakter mužské a ženské energie nelze překonat. Je to energie, která existuje nezávisle na člověku a my ji můžeme jen rozumět a použít, nebo nerozumět a nevědomě narážet. Vůbec nejde o to, zda na mateřské je muž a žena vydělává peníze. Jde o to, zda ve vztahu k sobě fungují každý ve své energii.

Ale současně vím, že děti potřebují matku a to do šesti let, protože spojením s matkou získávají pocit bezpečí, který je základem vztahu k sobě. Proto si myslím, že předškolní zařízení pro děti jsou chybný model, resp. pokud tam jsou děti samy bez matek. Dneska je už mnoho předškolních zařízení, kde se děti sdružují víc jako rodina, komunita, než jako školka – předstupeň školy, kde jsou dané role. Já jsem obecně pro svobodné školství, ale to je mimo toto téma.

Zároveň uvádíte, že je důležité, aby byly matky s dětmi do šesti let. A role otců přijde až později. Do té doby podle vás dítě nepotřebuje tátu?

Určitě dítě potřebuje oba rodiče, ale každého jinak. Máma je bezpečí zblízka a táta bezpečí zdálky. Dítěti stačí, když má od táty jistotu, že je vše ok. Muž přináší do rodiny řád a pro dítě hranice. Neznamená to, že si muž nemá se svými dětmi hrát a do šesti let si jich všímat, ale to, že jeho role přichází až poté, co je dítě naplněno od matky pocitem bezpečí. To otec bohužel udělat nemůže, protože nerodil.

Často zmiňujete, že by měla být žena v partnerství pasivní a odkazujete na rady vašeho tatínka a babičky. Nejsou to však rady, které seděly v minulém století?

Já mám naopak pocit, že se všichni lidé vracíme do minulosti k základním pravdám a jednoduchým pohledům, které nám dávají smysl. Západní civilizace je tak zahlcena informacemi, že zapomněla na to podstatné v životě.

Jde o to být šťastný. Najít, co mě naplňuje a to dělat. Milovat a být milován.

Pro mne jsou všechny jednoduché myšlenky, které mi v životě pomáhají, velmi cenné a moc ráda je aplikuji, i když jsou třeba několik století staré. Myslím, že by nám návrat k jednoduchosti života vyřešil spoustu společenských problémů. Proto i to, co předávám ženám v Žena je láska, je tak jednoduché, že každá žena to pochopí a zvládne. Pokud chce.

Zaujala mě také myšlenka, že partnerství není půl na půl, ale tvůrkyní je žena. To už ale potom není partnerství ne?

V partnerství si jsme rovni, ale nejsme stejní. Muž má svou úlohu a žena také. Tvůrkyní vztahů a rodin je žena, je to její přirozená role. Mužova role je jiná, např. ochránit rodinu v případě nebezpečí.

Mnoho žen bere jako samozřejmost, že muž brání ženu v případě ohrožení, ale že by jen ona měla dělat také něco odlišného od toho, co dělá muž, to se jí nechce. Ve věcech, které má dělat žena, chceme, aby vše dělal i on. Ale mužské starosti se nás netýkají. To je partnerství půl na půl podle představ mnoha žen. Proto jim to nemůže fungovat.

Někteří muži však touží po sebevědomé ženě, která se dokáže o všechno postarat. Vy však mluvíte jen o jednom modelu partnerství. Chápu to správně, že nabízíte jednu z mnoha cest?

Všichni muži touží po sebevědomé ženě, ale ne po ženě, která se dokáže o všechno sama postarat a k ničemu ho nepotřebuje. To je mýlka žen, že máme pocit, že to muži chtějí. Oni se jen přizpůsobili, protože my jim jejich základní potřebu – postarat se o nás – sebraly.

Všichni muži touží po sebevědomé ženě, která vidí i to, co dělá muž a dovolí mu to dělat.

Všichni muži čekají na příležitost své ženě pomáhat, podporovat ji, milovat ji, nosit ji kytky, zařizovat pro ní všechno, o čem se ona jen zmíní.

Sebevědomá žena je žena, která ví, co jako žena tvoří, ale umí to dělat harmonicky s ženskou energií a ve spolupráci s mužem, zná způsoby, jak tvořit vztahy.

Po takové ženě touží každý muž, i když možná za celý svůj život takovou nepotkal a tak vůbec netuší, jak se s takovou ženou může cítit. A pak může být každá žena šťastná, protože muž se pro ni přetrhne.

Pokud jsme mužem nebo ženou, pak žít jako muž nebo jako žena prakticky je jediným modelem, kterým můžeme dojít k harmonickému vztahu.

Děkuju Mgr. Miloslava Matoušová za Žena je láska ♥︎

Pokud souzníš s naší novou ženskou cestou, přidej se do KRUHU Žena je láska

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K
Green Health: Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K

Vojtěška, která je základní látkou Green Health, je díky svému vysokému obsahu chlorofylu skvělá k detoxikaci a alkalizaci. Je to opravdová zásobárna živin: obsahuje několik vitaminů (C, D, E, K, B), betakaroten, minerály (vápník, železo, draslík, fosfor) a esenciální aminokyseliny, které všechny podporují zdravé fyziologické procesy v těle.

Detail produktu

Komentáře