Budu ti vyprávět jeden ženský příběh o tom, co peníze ve vztahu dokážou natropit. Jak moc nám dokáže přehnané řešení peněz totálně odrovnat vztah. A nejen vztah …

Ale nejdřív ti chci poděkovat, že sleduješ cokoliv v Žena je láska a pokud jsi zatím neviděla kurz zdarma, je otevřen:

Kurz Žena je láska

A teď ten příběh…

Přišla ke mně na konzultaci jedna žena, Světlana, nedokázala se vyrovnat se smrtí svého muže. Respektive nedokázala to pochopit. On se totiž oběsil a nechal jí dopis na rozloučenou. A ona v tom dopise cítila výčitky a měla pocit viny.

Psal v něm, že jako chlap nestojí za nic, že selhal, že v životě nic nedokázal a ani nezvládl postarat se o ni a o děti. Že si připadá jako přítěž a že jí bude bez něj lépe. A ať mu odpustí.

„To vypadá, že se oběsil kvůli mně. Napsal, že mi bude bez něj líp. Proč mi něco neřekl, proč se mi nesvěřil, že se takhle cítí? Vůbec by mě nenapadlo, že se dokáže zabít kvůli takovým blbostem, který jsme spolu řešili. Protože jsme se hádali, to jo, ale vůbec jsem netušila, že to bere tak tragicky.“

Nerozuměla tomu.

„A kvůli čemu jste se hádali?“ zeptala jsem se jí a ona začala vyprávět. Od začátku.

Seznámili se spolu ve firmě, kde ona byla na výborné manažerské pozici a on nastoupil jako IT technik. Zamilovali se a brzy se vzali a začali spolu žít. Když otěhotněla, přišly první neshody. Navrhla mu tenkrát, jestli by nezůstal s dítětem na mateřské on, kvůli její práci a jejímu dobrému platu. Nelíbilo se mu to, vysvětloval jí, že to, co ve firmě začal dělat, určitě přinese výborné výsledky, a taky peníze. Že teď na začátku to zatím není vidět, ale že jednou bude vydělávat víc než ona teď. Jen musí být trpělivá a dát mu tu šanci. Jenže ona se bála, že budou mít málo peněz, až zůstane doma na mateřské. Tak se o tom pořád dohadovali, až jí jednou řekl:

„Proč se asi mateřská dovolená jmenuje mateřská? Není to proto, že by s malými dětmi měly být doma matky?“

To jí děsně naštvalo, jako by to dítě bylo jen její, přece ho chtěli oba, tak proč by ona měla doplatit na to, že je matka? 

Světlana je 8 Země podle A9P, má rovinu energie, čísla 7-8-9. Je to energie, která nejvíc potřebuje svobodu. Proto jim mateřství příliš moc neříká. Ne snad, že by 8 Země byly špatné matky, ale plíny, vaření a domácnost je moc neuspokojují. Nejsou to ty typické hospodyňky. A tak proto jí tolik zasáhlo, že má ustoupit, podřídit se, ztratit svou svobodu, nemít svou seberealizaci. To tenkrát ale nevěděla, a tak dost dobře netušila, jak má s tím, co cítí, pracovat. A tak se tenkrát zabejčila.

„Řekla jsem si, tak fajn. Chceš chodit do práce, chceš se starat o obživu, nechceš být na mateřské, tak dobře. Ale budu chtít tolik peněz, na kolik jsem zvyklá.“

Když to vyslovila, zůstala na mě zírat. Dívala se mlčky na mě a bylo vidět, že jí všechno došlo. Že jí došlo, kde to začalo.

Pak dlouze plakala.

Snažila jsem se jí vysvětlit, že žádná vina neexistuje. Že každý si vybíráme to, co chceme prožít a že její muž si to všechno, co ona mu dělala, taky vybral zcela dobrovolně, i když ne vědomě. Jeho duše to tak chtěla.

Spočítala jsem, že on byl výrazně ženská energie a že jeho životním úkolem bylo najít sílu udělat první krok, najít motor ke změně v sobě, najít chlapskou akční sílu. A že naučit ho to měla právě Světlana jako jeho energetický učitel. Vysvětlovala jsem jí, že každý máme volbu, zda chceme žít nebo nechceme, že smrt není nic smutného, jen odchod domů, na odpočinek, do klidu. Na chvíli, než se zase rozhodnu jít do nové školy. Že smrt není tragická, jak my ji vnímáme.

„Důležité je pochopit, proč vy jste to takhle přesně potřebovala, v čem je to škola pro vás. V každém případě litovat jeho nebo sebe nepomůže.“

Začala jsem pomalu. Vysvětlila jsem jí mužskou a ženskou roli. Co je pro muže důležité a co potřebuje ke štěstí a spokojenosti, co ho naplňuje. Mluvila jsem o rozdílech mezi námi, o ženské energii a ženské síle. A že všechny ženy se máme učit být ženami a všichni muži se mají učit být muži, a že je důležité pátrat, k čemu potřebuju ten trénink já sám.

„Já už to vím, v podstatě mi všechno došlo. Stačí mi, když vím, že já se mám učit být ženou a on se měl učit být mužem. Všechno tomu odpovídalo, jen se nám to nějak zvrtlo. Vůbec žádnou ženou jsem nebyla.“ A pokračovala ve vyprávění.

On chodil do práce a ona byla doma s dítětem. Nenosil dost peněz a ona mu to připomínala. Nechodil domů včas a ona mu to předhazovala. Říkal jí, že musí být v práci déle, aby dodělal, co potřebuje, a aby to potom přineslo víc peněz. Jenže ona chtěla, aby uznal, že kdyby zůstal na mateřské on, chodila by z práce včas a nosila peněz víc. Chtěla, aby uznal, že měla pravdu.

„Dochází mi, že já jsem všechno vedla tak, abych mu dokázala svoji pravdu. Já jsem nechtěla, aby si připadal neschopný, jenže on si tak připadat musel.“

Nejsilnější potřeba muže je být pro svou ženu tím největším a nejskvělejším chlapem. Za prvé v posteli, kdy svou ženu uspokojuje a naplňuje ho, když se zmítá pod jeho rukama. Za druhé tím, že ji zabezpečí, že ji uživí, že jí dá pocit, že ona může být v klidu doma a on se o všechno postará. A za třetí v tom, že cokoliv, co ona potřebuje, zařídí. Tyhle 3 základní potřeby muže mu dávají ten pocit: Jo! Já jsem ten vyvolený, který tohle všechno pro svou milovanou dokáže!

Pokud tenhle pocit nedokáže dát žena svému muži, tak selhává.

Buď není schopen sexu, nebo se stane pátým kolem u vozu a odchází z domu, protože si tam přijde zbytečný. Nebo ztratí zájem o vydělávání peněz a nic se mu nedaří. 

„Mně to doma nebavilo. Byla jsem v podstatě neustále naštvaná, že nejsem v práci, která mně fakt bavila. A neustále naštvaná, že on tam být může, a přitom nic moc peněz nenosí. A ještě chodí pozdě. Říkala jsem mu, že ho k ničemu doma nepotřebuju, že jsem si musela všechno zařídit sama, když je furt v práci. A pak usínal na gauči v obýváku. Často vůbec za mnou do postele nepřišel. Já byla unavená ze syna, takže mi vůbec nedošlo, že jsme spolu už několik měsíců nespali. Musel se opravdu cítit hrozně. Ale vůbec mě nenapadlo, že tak hrozně, že si vezme život.“

„Přijměte to tak, že jste od něj dostala velký dar. Stejně jako je velkým darem těžká nemoc nebo úraz, po kterém zůstanete třeba na invalidním vozíku. Není lepší příležitost, než rychle něco pochopit a rychle něco změnit. Tyhle velké dary nám pomáhají obrátit náš život na ruby během pár okamžiků. On vám dal takový dar. Teď už navždy budete vědět o mužské zranitelnosti a už nikdy nebudete znevažovat věci, které ke svému životu potřebuje muž. Láska není spojena s jedním člověkem, pokud umíte milovat, dokážete milovat i jiného muže. Ale už s tím vědomím, co dělat a co nedělat. Po této zkušenosti už dokážete žít partnerství vědomě. S tím, co máte měnit vy na sobě.“

Znám mnoho nespokojených žen se svými muži, kteří vydělávají málo peněz. Kteří je nezabezpečí materiálně. Všichni tito muži jsou tak zranění ve svém mužství, že ani nemají potřebu muži být! Ani často neví, co to je, být mužem.

A tak pokud máš muže, který tě nezajistí, ani ty mu nezajišťuješ to, co on potřebuje. Začni s jeho léčením, až ho naplníš vědomím, že je chlap, pak se tak začne chovat. A nikdy nikdo nedostává nic náhodou, ani ty muže, který tě neuživí.

Všechny základy ženství najdeš v kurzu Žena je láska zdarma, přidej se!

s láskou Miluška

Kam dál?

Komentáře