Blíží se vánoce, svátky klidu, míru a pokoje.

O vánocích se scházíme se všemi, které milujeme. Užíváme si společné chvíle, povídáme, trávíme spolu čas, obdarováváme se a připravujeme pohoštěni a překvapení. O vánocích si naplno uvědomujeme, jak důležitá je rodina, partner, děti, přátelé. Jak důležité je sdílet čas s těmi, kteří jsou nám blízcí.

Přitom těm, na kterých nám nejvíc záleží měsíc před vánoci vytvoříme ze života peklo.

Zamyslete se nad tím, kolik pravidel máte spojených s vánočními svátky. Pravidel kolem úklidu, výzdoby, pečení, vaření, dárků, s kým je povinnost strávit vánoce, koho je třeba navštívit, …

Jsme nadšení, jak spoustě lidem nezáleží na zastaralých pravidlech a jsou ochotni se přizpůsobit změnám. Budeme to v budoucnu potřebovat jako sůl všichni. Kdo nebude schopen se přizpůsobit, bude donucen se přizpůsobit nebo půjde z kola ven 🙂

Pokud se umíme přizpůsobit změnám, umíme se přizpůsobit i druhým lidem, jsme pružní a tvární a na nějaká vlastní pravidla moc nehledíme. Klidně vyjdeme vstříc ostatním a nevadí nám to. A k tomu bychom vás chtěli vyzvat.

Buďte láskou jako o svátcích už TEĎ! Vyhoďte všechna pravidla, která nevyhovují všem, které milujete!

Jak to udělat prakticky:

  • Nastavte si sami pro sebe, co je pro vás důležité, co máte spojené se svátky a co potřebujete o svátcích mít. A tak si to tak udělejte, ale nenuťte druhé, aby to dělali taky.

(Potřebujete 10 druhů vánočního cukroví? Tak si je napečte, ale také snězte. Potřebujete vygruntovat celý byt? Tak si ho vygruntujte, ale druhé nenuťte, aby to dělali také. Potřebujete dávat dárky, aby byly pro druhé překvapením, a vadí vám, že vy dostáváte peníze? Tak se smiřte, že pro někoho jsou lepší peníze, než si hrát na to, že jsou mile překvapeni z dárků, které pak tajně vyhodí.)

  • Zeptejte se blízkých, jak by chtěli nejraději strávit vánoce.

(Zeptejte se jich na všechno. Jaké cukroví jim chutná a domluvte se, jak ho upečete. Jak chtějí uklidit dům a jak se kdo na čem bude podílet. Jaké dárky by si přáli. Kde chtějí trávit vánoční čas. Zeptejte se jich a respektujte jejich přání. Jsou to přece naše společné chvíle…)

  • Pokud jste jediný v rodině, který na něčem trvá proti všem, zkuste zvážit, jestli není lepší to vypustit.

(Možná máte nějakou zásadu, na které si lpíte a za každou cenu chcete, aby to tak bylo – třeba se to dělalo po celé generace ve vaší rodině. Jenže nikdo s vámi tohle nesdílí a vlastně to nikdo nechce. Stojí za to být proti všem a vynutit si to? Neměl by člověk právě takovou situaci brát jako výzvu uvědomit si, že všechno jednou končí a je dobré věci pouštět? Měl :-))

Co je zárukou klidných vánoc?

1. neuklízet víc, než běžně

2. nepřehánět to s nákupy množství jídla, ale domluvit se na tom, co si běžně nedopřejete

3. na dárcích se domluvit

4. na návštěvách se domluvit, nenutit nikoho, abych chodil tam, kde být nechce

5. dohodnout se na tom, co kdo udělá a pak už to nechat na něm bez kontroly

6. být spolu, mluvit spolu, vycházet si vstříc, ustupovat

7. nestresovat se, protože všechno vždycky nějak dopadne

Pohodové a láskyplné předvánoční dny plné porozumění s těmi, které milujete!

Znáš ŽENA JE LÁSKA?

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

C Plus: Šípky jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu C
C Plus: Šípky jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu C

C Plus je přípravek s vitaminem C, který poskytuje každodenní ochranu proti útoku volných radikálů a přispívá ke správné činnosti imunitního systému. Vitamin C a bioflavonoidy, které s ním synergicky spolupracují, posilují vnitřní strukturu kapilár a mohou také stimulovat oběh Vitamin C rovněž pomáhá zachovat zdraví kůže, dásní, kostí a chrupavek.

Detail produktu

Komentáře