Megadávky – vynikající účinek (Multivitamíny v megadávkách)

Stav charakterizovaný nedostatkem vitaminů a minerálních látek se v lékařské vědě nazývá multimetabolický syndrom. Tento stav je výsledkem sníženého, nedostatečného nebo chybného fungování látkové výměny.

Způsobuje:  

 • chronická onemocnění
 • arteriosklerózu
 • srdeční infarkt
 • cukrovku
 • trombózu
 • embolii
 • záněty kloubů a střevního systému
 • zvýšené nebezpečí dalších nejrůznějších zánětů
 • chronickou vyčerpanost
 • ochabnutí svalstva a nervové soustavy
 • nádorová onemocnění
 • předčasnou úmrtnost

Úplný nedostatek vitaminů se za běžných, nikoliv extrémních, okolností objevuje jen zřídka. Mnohem častěji se vyskytuje relativní nedostatek vitaminů.

Vitaminy a minerály mají v organismu různé úkoly: vitaminy B a speciální bílkoviny – tzv. mikroprvky, jsou složkami enzymů, vitaminy C, A a D samostatně regulují různé procesy, vápník, fosfor a hořčík slouží k výstavbě buněk, zinek a železo jsou složkami speciálních molekul a hormonů řídících procesy, vitaminy C a E, zinek, mangan a selen jsou důležitými antioxidanty chránícími organismus před působením volných radikálů, dusík, vápník a draslík se podílejí na udržování rovnováhy mezi kyselinami a zásadami, na přenosech nervových vzruchů a procesech probíhajících v buněčné membráně. A toto je jen malá část z jejich úkolů v organismu.

Aby zjistili úlohu vitaminů, udržovali vědci při životě laboratorní zvířata stravou, ze které zcela odstranili vitaminy a minerální látky, aby obsahovala pouze kalorie.

Výsledek byl šokující – zvířata přežila jen několik dní!

Také částečný nedostatek vitaminů má tedy na organismus nepříjemný dopad a jejich úplný nedostatek je životu nebezpečný. Aby si člověk uchoval zdraví a jeho fyziologické funkce zůstaly nepoškozeny, potřebuje dostatečné množství kvalitních vitaminů a minerálních látek. Potřeba organismu závisí vždy na potřebách jedince a na vlivu okolí.

Čím více toxinů se do organismu dostane, tím víc se zvyšuje spotřeba vitaminů a minerálů potřebných na jejich zneškodnění a odstranění.

Je-li při tom strava chudá i na bioaktivní látky, může průběžně vzniknout relativní nedostatek vitaminů, což vede ke vzniku závažných chronických onemocnění. Nepříznivé vlivy životního prostředí jsou v současnosti bohužel příčinou stavu stále většího nedostatku vitaminů a minerálů. Uměle upravované potraviny a používání chemikálií v zemědělství i potravinářství, které se zaměřují hlavně na kvantitativní zvyšování své produkce, jsou příčinou stále častějšího výskytu stravy chudé na vitaminy. Jejich potřeba pro organismus přitom ve znečištěném životním prostředí plném stresu stále vzrůstá.

V současnosti nás ohrožuje více než 6 milionů (!) druhů znečišťujících látek, průmyslových a zemědělských chemikálií, léků i přídatných potravinových komponentů.

Je velmi pravděpodobné, že většina těchto látek je karcinogenních, dokonce způsobují i jiná degenerativní onemocnění. Hladinu toxinů v organismu zvyšuje i přehnané užívání léků.

Proti poškození organismu se můžeme bránit pravidelným doplňováním potravy o multivitaminové přípravky.

V protikladu s konzervativními názory je dnes užívání vitaminů mnohem opodstatněnější než například před 50 lety, protože zatížení organismu škodlivinami ve značné míře vzrostlo. Pravidelným užíváním velkých dávek multivitaminových doplňků si můžeme uchovat správnou látkovou výměnu a předcházet chorobám.

Moderní přípravky jsou vyrobeny technologií Time Release nebo Delayed Release, to znamená zpomalení vstřebávání vitaminů a tím současně zabránění předčasnému vylučování ve vodě rozpustných vitaminů z organismu.

Účinná složka se přizpůsobí biologickým potřebám organismu a dlouhé hodiny je pro něj k dispozici.

Užívání přípravků s nižší účinností také není nejhorší, ale za nejlepší zdroj vitaminů se považují multivitaminové přípravky s megadávkováním.

Kdo chce mít jistotu nebo se právě zotavuje z těžké nemoci, měl by dát přednost právě takovémuto doplňku stravy.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Co třeba Super Mega 50? To je bomba!

Upozornění, případné kontraindikace a nežádoucí účinky:

Přípravek v doporučeném dávkování nemá žádné vedlejší účinky, ale v ojedinělých případech se může objevit alergie na některou z jeho účinných složek.
Při chronických onemocněních se před začátkem užívání přípravku poraďte vždy se svým ošetřujícím lékařem.
Multivitaminy s megadávkováním doporučujeme kombinovat s jinými přípravky podle možnosti pouze pod dohledem odborníka, aby se předešlo případnému předávkování.
V období těhotenství se doporučuje užívat speciální vitaminové přípravky určené pro těhotné ženy pod dohledem odborníka!

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Super Mega 50: Speciální megadávky pro 50+
Super Mega 50: Speciální megadávky pro 50+

Vysoce účinný širokospektrální multivitaminový přípravek doporučovaný dospělým a sportovcům, který se postupně vstřebává do celého organismu. Obsahuje nezbytné vitaminy, minerální látky a stopové prvky v optimálním poměru a kombinaci.

Detail produktu

Komentáře