Bezinky, kozičky, smradinky, kobzinky, bzina, psí bez, bezoví, smrdlavka… keř, ze kterého se používá v lidovém léčitelství vše, květ, plod, list, kůra i kořen.

Staří Čechové považovali bezový keř za sídlo mocných duchů a dobrých vil, kterým se pekelné mocnosti vyhýbají, proto ho hojně vysazovali, budiž jim za to náš dík.

Protože bez je snad na všechno 🙂

Nejznámější využití je jako potopudný prostředek v kombinaci s lipovým květem při chřipce a nachlazení. Užívá se při všech chorobách dýchacích cest, chrapotu, kašli a angíně.

Je univerzálním lékem při neuralgiích, vyplavuje z těla přebytečnou kyselinu močovou.

Léčí všechny choroby zažívacího traktu.

Má blahodárný vliv na pružnost cév, upravuje krevní tlak, takže ho lze používat při nízkém i vysokém.

Podává se při vodnatelnosti.

Rozsáhlé je jeho využití v dermatologii k obkladům při různých kožních chorobách.

Byl u něho zjištěn i účinek protirakovinný, zvláště u nádorů zevně přístupných pomocí obkladů z listů s přídavkem kůry.

Pokud se kolem sebe rozhlédnete, určitě nějaký bez uvidíte, využijte jeho sílu a široké spektrum působení, můžete ho užívat v podstatě kdokoliv a na cokoliv, dokonalé.

Znáte bezinkový likér?

Vaříte 2 litry umytých bezinek v 1 litru vody asi 15 minut. Šťávu přecedíme, přidáme do ní 1kg cukru a vaříme ještě 5 minut. Zasypeme 2 lžičkami zrnkové kávy a necháme přejít varem. Necháme vychladnout a nakonec vlijeme 1/2 litru rumu nebo 1/4 litru čistého lihu nebo jiné pálenky. Do lednice a po ránu maličkou šťopičku na rozhýbání energie, naprostá dokonalost 🙂

Každá rostlinka nese i duchovní informaci, černý bez nám říká:

„Poctivě žij a vše bude ti dáno. Kdo je spolehlivý, kdo trvale navozuje atmosféru důvěry a bezpečí, ten je vyhledáván a ceněn.“

Bezový keř potkáme na každém kroku, zdá se, že se mu všude daří, jakoby neměl žádné zvláštní podmínky pro svůj růst – i my si neklaďme podmínky a buďme spokojeni tam, kam jsme se v životě dostali.

Bezový květ neoslňuje na první pohled svou nádherou, ale když se podíváte zblízka a uvidíte takové množství maličkých nádherných kvítků, tak heboučkých a měkkých, že máte pocit, že máte v ruce peřinku.

I my nedávejme velkou váhu tomu, co máme na sobě a jak vypadáme na první pohled, ani druhé nehodnoťme z dálky podle prvního pohledu, dívejme se na druhé zblízka a v každém uvidíme dobro, které v každém z nás je, snažme se být druhým peřinkou.

Bezový plod, bezinky pomáhají snad každé buňce našeho těla, jsou uvnitř prospěšné každému člověku s jakýmikoliv potížemi.

Pokud je ale nedostaneme „dovnitř“ a zůstanou nám „na povrchu“, pěkně dlouho od nich budeme obarvení. Proto i my přijímejme to, co se nám zdá, že se od toho spíš ušpiníme, vnímejme a zabývejme se tím, čeho se bojíme. Pokud to totiž přijmeme a zpracujeme, mnoho z toho vytěžíme, pochopíme, posuneme se.

Zpracované „špinavé“ věci jsou pro nás nakonec obrovskou výživou, velkou vzpruhou pro naší další cestu.

Uvařte si čaj, nasušte listí, bezinky, uvařte šťávu či likér. Bez je na všechno, i u vás bude působit „na všechno“ 🙂

Pokud rádi využíváte věci už hotové a chcete mít jistotu účinných látek z bezinek, žádné konzervanty, cukr, umělá sladidla, kupte si SambuRex v 5 ml máte garantováno 5000 mg výtažku z bezinek!

Navíc je v něm echinacea, kozinec, céčko a zinek, takže dokonalá podpora imunity a životní energie, teď na podzim a tato tekutá forma, prostě skvělé. Především pro děti a pro ty, kdo neradi polykají bobule.

Samburex je spolehlivá náhrada antibiotik pro děti – více v tomto článku

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Užijte si bezinky!

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Samburex: Přírodní antibiotikum
Samburex: Přírodní antibiotikum

Koncentrované vysoké dávky extraktu z bezinek zkombinované se speciální bylinnou směsí s obsahem třapatky, byliny, která se používá po staletí, a také s vitaminem C a zinkem. Všechny jsou představeny v chutném tekutém přípravku, takže každý člen rodiny může očekávat chladnější měsíce a období se zvýšeným rizikem chřipky s velmi dobře připraveným imunitním systémem. Neobsahuje přidané cukry, ochucovadla ani barviva.

Detail produktu

Komentáře