Pitný režim je neoddělitelnou součástí výživy včetně regenerace organismu.

Tekutiny ovlivňují látkovou výměnu, slouží k přenosu živin, udržují konstantní tělesnou teplotu, dodávají nám potřebné vitaminy, minerály a stopové prvky.

Nabízíme několik vhodných nápojů, které nejenže uhasí žízeň, osvěží, ale posílí i naše zdraví.

 

Nejdůležitější je pít čistou vodu.

Možná se ptáte, kde ji vzít? Z kohoutku nebo PET lahve jistě ne.

My pijeme zásaditou vodu z Aquarionu.

Čisté vody bez čehokoliv by člověk měl vypít denně 2 litry, zbytek pak tekutiny s „něčím“. Protože cokoliv dalšího do čisté vody přidáte, už to není čistý pitný režim, ale jídlo 🙂

A tady máte další nápady, jak si vodu zlepšit a proč.

Zázvorová voda:

Zázvor působí preventivně proti nevolnosti včetně té při cestování. Nevolnost, která se již projevila, ale nezastaví. Zlepšuje funkci střev, zmírňuje koliku a plynatost, pomáhá při zkaženém žaludku. Zlepšuje průtok krve, a tím přispívá k ochraně srdečně-cévního systému. Pomáhá při kašli a nachlazení, posiluje imunitní systém. Zklidňuje.

Šťáva z červené řepy:

Posiluje organismus a působí v případě mnoha nemocí včetně nádorových. Řepa obsahuje hodně pektinu, který podporuje vylučování cholesterolu, olova a radioaktivních látek z organismu. Pomáhá při chudokrevnosti. Dodává pružnost a lesk pokožce, vlasům a nehtům, pomáhá odvodňovat organismus a zbavuje ho toxických látek.

Brusinková šťáva:

Brusinky jsou nejlepší prevencí před chorobami močového měchýře a ledvin, protože nedovolují bakteriím proniknout a usazovat se v močovém měchýři. Jsou bohaté na vitaminy C, flavonoidy a hořčík. V bobulích jsou přítomny i mastné kyseliny omega 3. Jsou účinným pomocníkem při průjmech, bolestivé menstruaci a chřipce.

Jablečný ocet:

Není to nejchutnější drink, ale mnoho zdravých živin a vitaminů obsažených v jablečném octě pomáhá odstranit z těla nestrávené zbytky potravin, což způsobuje úbytek na váze. Zlepšuje metabolismus, posiluje trávení, zabraňuje zubnímu kazu, působí jako dezinfekce proti střevním parazitům, snižuje srážlivost krve a podporuje krevní oběh.

Mrkvová šťáva:

Nejbohatším zdrojem provitaminu A – karotenu je syrová mrkev. Je účinným prostředkem pro prevenci chorob, protože zvyšuje odolnost organismu. Karoten je barvivo, které se během pití mrkvové šťávy dostává i do kůže a zbarvuje ji dožluta. Je to jen přechodný, neškodný jev. Příznivý je vliv mrkvové šťávy i na kožní, žaludeční a oční choroby.

Zdravé míchané nápoje CaliVita:

Ocean Sex on th Beach

3 cl Ocean 21
1 dl ananasové šťávy
0,5 dl borůvkové šťávy

Ocean 21 obsahuje více než 200 cenných účinných látek, které na organismus blahodárně působí (8 mořských řas, léčivé rostliny, vitaminy, antioxidanty, přibližně 60 druhů minerálních látek, kolem 24 aminokyselin a enzymy).
Účinky: Doplňuje minerální látky (vápník, hořčík, selen, jód,..), odvádí z organismu těžké kovy, podporuje trávení, harmonizuje činnost střev.

ZenThonic Delight

2 cl ZenThonic
1 dl ananasové šťávy
0,5 dl pomerančové šťávy

Hlavní složkou je ovoce zvané mangostan. Účinnými látkami jsou xantony, flavonoidy se silným antioxidačním působením. Toto ovoce je však bohaté i na jiné antioxidační sloučeniny, jako jsou polyfenoly, katechiny a vitamin C.
Účinky: Posiluje imunitu, zvyšuje prokrvení, podporuje trávení, harmonizuje ledviny, dělohu a močový měchýř.

Noni coctail

2 cl Noni liquid
1,5 dl pomerančové šťávy

Ovoce noni obsahuje 18 druhů aminokyselin včetně mnoha esenciálních, které jsou pro organismus potřebné, ale které si sám nedokáže syntetizovat. Minerály obsažené v tomto ovoci, jako například sodík, draslík, železo, mangan a hořčík, přispívají k uspokojení denní potřeby minerálních látek v organismu.
Účinky: Podporuje regeneraci organismu, podporuje mentální i fyzický výkon.

Noni Blue

2 cl Noni Liquid
1,5 dl pomerančový džus
1 cl modré curacao

Chlorophyll coctail

1-4 lžičky Liquid Chlorophyll
0,5 l vody

Podle některých studií ničí chlorofyl v játrech a ve střevech škodlivé látky přijaté v potravě ještě předtím, než mohou začít škodit našemu organismu. Jeho nejdůležitějším účinkem je tak neutralizace toxinů a pomoc při jejich odbourávání a vylučování z těla. Má neobyčejně silné alkalizující účinky na trávicí systém.

Účinky: Chlorofyl poskytuje přírodní ochranu před škodlivými účinky toxinů. Je vhodný také na vnější použití, na dezinfekci, k ošetření menších poranění kůže a ke kloktání.

Chlorophyll Fizz

1 kapka Liquid Chlorophyll
2 cl jahodový sirup
1 dl grapefruitový džus
0,5 dl ananasový džus

(3 cl – asi 2 polévkové lžíce, 2 cl – 1,5 polévkové lžíce, 5-20 ml – 1-4 čajové lžičky)

Dobrou chuť!

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Zenthonic: Mangostan obsahuje nejsilnější antioxidanty - xanthony
Zenthonic: Mangostan obsahuje nejsilnější antioxidanty - xanthony

ZenThonic je koncentrát na bázi superovoce mangostan, který má mimořádně silný obsah antioxidantů v tekuté formě. Jeho cenná vláknina, bioflavonoidy, vitaminy a minerály pomáhají při ochranných procesech proti volným radikálům, které poškozují buňky, a mohou zpomalit proces stárnutí, mají příznivé účinky na kardiovaskulární systém, poskytují zvláštní podporu imunitnímu systému a zlepšují fyzickou kondici.

Detail produktu

Komentáře