Dotaz

Dobrý den,
minulý týden jsem začala často chodit na malou a dosti mě pálilo při močení, měla jsem pocit, že by mohlo jít o zánět močových cest a proto jsem si zašla k lékeři. Několik dnů mne léčili antibiotiky na zánět močového měchýře, ale mě se ani v nejmenším neulovilo, naopak. Vyžádala jsem si návštěvu svého gynekologa a ten odhalil akutní vaginální zánět, jehož bakterie mi postihly i močovou trubici, nasadil antibiotika a mě se začalo ulevovat. Jenže, v průběhu se mi začali objevovat okolo přirození malé bolestivé pupínky, některé i otevřené a krvácející. Anitibiotika pořád dobírám, ale pupínky pořád nemizí a jsou bolestivé. Nevíte, oč by mohlo jít? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
zánět je projev přemnožených nepříznivých mikroorganismů, které se šíří našimi sliznicemi nebo i jinými cestami všude tam, kam to náš imunitní systém a překyselení našeho organismu dovolí. Laicky řečeno jde o razantní likvidaci naší ochranné mikroflóry nepříznivými vetřelci, kteří na takto obnažených místech řádí a spalují, užírají vše, co jim může být ku prospěchu, naleptávají naše sliznice, napadají zdravé buňky. Pochva a močová trubice jsou v podstatě na totožném místě 🙂 není divu, že se tyto mikroorganismy tudy tak rychle a bez obtíží šíří. Obráceně to funguje naprosto stoprocentně – každá žena po užití antibiotik na cokoliv (vytluče se střevní mikroflóra a přemnoží nepříznivé mikroorganismy v tlustém střevě) má výtok (pochva je těsně vedle tlustého střeva). Antibiotika skutečně nemohou nic vyřešit, ona vyhubí vše živé, ale i to živé, co nutně ke své obraně potřebujeme, a tak když vytlučeme vše živé (a myslíme si, že jen to špatné živé), tak se problém vrací do týdne a s mnohem větší razancí. Opačná cesta je jediná účelná – posílit naše obranné schopnosti a mikroflóru, která dokáže sama udržet rovnováhu a nedovolí přemnožení nepříznivých mikroorganismů. Málokdo totiž vůbec ví nebo přiznává, že v našem těle mají pozitivní význam i bakterie kvasné a hnilobné (které ale při přemnožení způsobují záněty a proti kterým následně bojujeme ATB), ale je třeba udržet harmonii, aby se nepřemnožily.
Vaše bolestivé pupínky jsou projevem totálního vymlácení příznivé mikroflóry.
Rada pro vás, co dělat, je docela jednoduchá – posílit příznivou mikroflóru a vyhnat vetřelce 🙂 Vše najdete  v této odpovědi, pokud něco není jasné, ozvěte se!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře