Dotaz

Dobrý den,
po prodělané borrelióze, kdy mi velmi nesedly léky (moje první antibiotika v  37 letech), mne trápí již 5 let problémy s trávením (průjmy, bolavé a nafouklé břicho, projevila se nesnášenlivost laktozy a parazité ve střevech). Parazity jsem pomocí tinktur a bylin snad zlikvidovala, ale nafouklé břicho jako balon a bolestivost trávícího traktu mne trápí pořád. Tady bych Vás poprosila o radu.
Druhá věc která mne trápí je, že po výše zmíněné nemoci jsem rychle nabrala 20 kg (do té doby byla moje váha stabilní 52 kg a to i po 3 porodech). Stravuji se zdravě dle své krevní skupiny, sportuji (chodím s holemi na túry do lesa, cvičím hormonální jógu, jezdím na kole). Kila se mne drží jako klíště, hlavně v oblasti břicha. Zajímavé je, že i když někdy (např. o vánocích) zhřeším -nepřiberu, ale i když si dám při úplňku hladovku nebo mám odlehčovací týden na zelenině – neuberu. Stále mám stejnou i když pro mne velkou váhu.
Jinak jsem aktivní, optimistická a mám ráda lidi a život.
Předem děkuji za rady na mé dva problémy.
S přáním krásného dne, Helena

Odpověď

Dobrý den,určitě jste hledala v poradně – je dobré si zadat do vyhledávače Borelioza a přečíst si odpovědi a rady 🙂Vaše potíže, nadýmání, paraziti, průjmy vycházejí z vytlučené střevní mikroflory díky ATB. A přibírání souvisí i s boreliozou, je to nemoc žlučníku a jater, proto špatně trávíte. Nestrávíte živiny, neodvedete škodlivny, vše se snaží dohnat lymfa, která se plní a vy možná spíš otékáte, než tloustnete. Základem je spravit zažívání. Doporučuji na 3 měsíce toto:AC zymes (2-2-2 na lačno) – probiotika + Nopallin (2-2-2) – spraví trávení, upraví stolici, zprovozní žlučník + Organic Acai (3 polévkové lžíce) – podpoří slinivku. K tomu psylium ráno a večer 1 čajovou lžičku rozmíchanou ve vlažné vodě, rychle vypít. Stravu co nejvíce zjednodušit, ideálně rýže a kořenová zelenina. Za 3 měsíce máte trávení v pořádku a uvidíme, zda bude třeba řešit i lymfu.S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?