Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás se svým zdravotním problémem a chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc. Trpím chronickou rýmou, někdy se jedná pouze o vodnatý výtok z nosu, někdy to je taková hlenová rýma, někdy zase jenom pocit ucpaného nosu, nic nevysmrkám, ale nosem dýchat nemůžu. Běhěm střední školy jsem dostala alergii na trávu, seno, prach a při kontaktu s těmito alergeny se rýma spustila. Následně rýma velmi rychle odešla a alergie na tyto alergeny během pár let zmizela. Rok byl klid, ale pak se „alergie“ vrátila, ale těžko říct na co. Vždy se rýma spustila, když jsem během vysoké školy pomáhala jako administrativní pracovník v kanceláři. Ale ve škole naprosto v pořádku. Po škole jsem nastoupila do práce opět jako administrativní pracovník v účetní kanceláři a „alergie“ se rozjela úplně na plno. Neustále jsem byla jako by nachlazená, první dva dny obrovská rýma, postupně to polevovalo, po týdnu skončilo a za pár dní to bylo zase zpět. Takto to trvalo asi  3 roky, pak jsem odešla na mateřskou a rýma velmi ustoupila. Ale po narození dítěte se zase za půl roku vrátila (možná zase souvislost, protože jsem začala pár hodin týdně pracovat) a sitace je zase s chronickou rýmou stejná, sotva doléčím, začíná znovu. Nějakou dobu už mě bolí i dutiny na dotek. Před zrhuba 4 roky začala alergie na nějakou složku v alkoholu. Když se napiji piva, okamžitě plný nos a rýma se spustí. U vína a šampaňského to je ještě horší, tam kromě rýmy i mám pocit, že mi opuchá pusa a nemůžu dýchat, proto jsem tento druh alkoholu úplně vypustila. 

Před měsícem mi zalehlo levé ucho i s velkou bolestí, kdy mi to pan doktor na pohotovisti píchnul, byl tam zánět a nechtěl dát antibiotika skrz kojení (kojím už jenom 3x denně), po píchnutí už ucho aspoň nebolelo, stále bylo zalehlé. Následná kontrola u paní doktorky dopadla tak, že se to neléčí, tak předepsala antibiotika. Po dobrání léků má pocit, že se mi trochu ulevilo, zase jsem se mohla aspoň někdy nadechnout nosem a ucho začalo pomalu odléhat. Jenže za pár dní jsem dostala rýmu zase a bylo vše zpět, plný nos a zalehlé levé ucho. Po odeznění rýmy jsem čekala, že i ucho odlehne, ale po 10 dnech neodlehnutí jsem šla k paní doktorce, která mi řekla, že ucho je zalehlé díky chronické rýme a ucpaným dutinám, dostala jsem léky na alergii a sprej do nosu. Po 5 dnech zůstává ucho stále zalehnuté. Paní doktorka říkala, že kvůli chronické rýmě se  vytvořili i polypy, které bude nutné chirurgicky odstranit. Co jsem si četla, tak tento proces je „trošku“ bolestiví a krvavý a stejně se po nějakém čase polypy opět vrátí a pacineti to řeší tak, že po několikátém chirurgickém odstranění to vzdají a raději žijí takto. Proto se mi nechce jít na toto odstranění a hledám jiný způsob, jak ukončit zalehlé ucho, ucpané dutiny a chronickou rýmu. 

Děkuji moc za odpověď.

Pěkný den

Petra 

Odpověď

Dobrý den,
určitě jste si dala do vyhledávače v Empatii rýma, alergie, zalehlé ucho, zánět středního ucha,… v poradně je podobných dotazů hodně a i článků na blogu.

Tato nemoc vás vyzývá k tomu, abyste začala mluvit o tom, co cítíte, protože jste 3 Dřevo, což jsou lidé nespokojení (vaše životní orgány jsou játra a žlučník) a jejichž úkolem je učit se zpracovávat negativní emoce, které neumí řešit – mluvit o nich. Vy máte navíc 3 izolované jedničky, což značí člověka velmi uzavřeného, který sice mluvi a mluví, ale ne o tom, co ho trápí. Alergie v podobě otékání sliznic znamená, že to, co byste měla dostat ven, v sobě hromadíte, a pak to odchází jako rýma, což je vnitřní pláč. Uši jsou o tom, co chceme nebo nechceme slyšet, a levá strana je ženská, takže zřejmě už dlouho nenasloucháte volání svého nitra, své duše – nebo máte konflikt s mámou, babičkou, … nějakou ženou. 

Na úrovni těla se každým chemickým lékem vše jen více usazovalo, utvrzovalo a zvětšovalo. Takže ze sliznic vše postoupilo dál až do dutin. Antibiotika nic neřeší a nemoci jen zhoršují. 

Doporučuji vám Noni (3 polévkové lžíce) – uvolní dutiny, spustí vše usazené + AC Zymes PLUS (2-2-2) probiotika, která spraví neplechu, kterou způsobily ATB, spraví sliznice + C 1000 (2-2-0) na sliznice a proti zánětům + New Life (1-1-1) na doplnění živin, hlavně minerálů + Strong Bones (2-2-2) na zklidnění alergických reakcí. Vše si pořííte v našem shopu. 
V případě, kdy se problém vrátí, mít doma v záloze Samburex, náhradu ATB.

Ze stravy je nutné vyřadit všechny cukry, sladkosti, mléčné výrobky, pečivo. 

Doporučuji začít hledat samu sebe a začít se změnou, určitě bych šla do Tolerovat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, protože tam najdete a vyřešíte ten základní problém. Vím, jak se teď cítíte, protože vím, jak moc je pro vás složité udělat první krok. Ale do toho! Budu vám pomáhat…

s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře