Dotaz

Dobrý den,
mám vrozenou silnou krátkozrakost, po několikerém odchlípení sítnice na jedno oko nevidím. Na druhém se mi v červenci objevil velký sklivcový zákalek znesnadňující mi již tak poměrně špatné vidění (silné dioptrie, postupný rozpad sítnice). Rovněž mám potíže s termoregulací (studené končetiny, pocení). Zajímalo by mne, jak mám upravit svůj jídelníček, abych si neškodila, či snad dokonce zda existuje způsob, jak se svých potíží (včetně zákalku) zbavit.

Odpověď

Dobrý den,
k degeneraci oční sítnice dochází v důsledku špatného fungování výživy oka, tzn. porucha cévního systému kapilár, např. v souvislosti s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, aterosklerózou. Velmi se podílí působení volných radikálů, a s tím související nedostatek antioxydantů, které by volné radikály pohlcovaly a tudíž jim nedovolily narušovat naše zdravé buňky. Mezi nejdůležitější antioxydanty patří selen, ale kde ho vzít, pokud není na celé Zemi v půdě, jak může být např. v brokolici?
Pokud se člověk narodí s oční vadou, dostal dar. Dostal možnost, aby se učil vnímat život a každou maličkost v něm jako krásný, úžasný a skvělý. Dostal podmínku k tomu, aby naplno využil a uplatnil své ostatní smysly a ten trošek poškozeného zraku rozvíjel a nenechal upadat. Záleží jen na něm, jak bude v životě postupovat. Zda se bude trápit nad nespravedlností světa, přemítat, proč právě já, zda v sobě bude živit myšlenku o zbytečnosti svého ztrápeného a nedokonalého života. Nebo bude přijímat život s vděčností, láskou a radostí, kolik moc toho ještě má, co všechno mu zůstalo a i s tím málem má velmi mnoho. Pokud to tak nedělá, pak tělo reaguje tak, že zrak se ještě zhoršuje až o něj člověk přijde úplně. Pokud se to naučí, zůstane jako při narození či dokonce se vylepšuje. Vše, co se s námi v životě děje, je naše věc a za vše si můžeme jen sami, protože vše si programujeme tak, jak potřebujeme ke svému vývoji. Nic není špatně, vše je jen dobré pro nás. Je to tvrdé, ale pravda.
S očima proto přímo úměrně souvisí stav našich jater, které ukazují náš pohled na svět. Naučte se vidět život jaký je, nesnažte se měnit chod života ostatních, každý, ať si prožije, co potřebuje sám. Věnujte se sama sobě, svému životu, k ostatním přistupujte jako k dětem, žádné kárání, jen pomocná podaná ruka. Naučte se vidět sebe sama tak, jaká ve skutečnosti jste, se svými dobrými i špatnými stránkami, všichni máme v sobě obě strany.
Doporučuji vám stravovat se podle své krevní skupiny s omezením, které je právě popsáno ve výše zmiňované odpovědi na podobný dotaz. Je nutné si uvědomit, že čím více bezezbytková strava půjde do vás, tím méně usazenin vám bude ucpávat cévky zásobující vaše oči a tím méně škodlivých volných radikálů, které vám nejvíce oči poškozují, bude vznikat. Ideální by bylo jíst co nejvíce syrové zeleniny a ovoce, zeleninu v jakékoliv podobě co nejvíce. K tomu obiloviny, které dovoluje vaše krevní skupina, hodně luštěnin. Vyhýbat se naprosto masu, uzeninám, mléku a mléčným výrobkům!, bílému pečivu, cukrům, kávě, černému čaji, slazeným a bublinkovým limonádám. Moc toho nezbylo…:-))
Z potravních doplňků doporučuji:
Pure Yucca – také sušená dužina rostliny, obsahující přírodní saponiny, tudíž dokáže vymydlit všechny usazeniny v našich cévách, tudíž zlepšuje průchodnost krve cévami. Dávkování 2-0-1.
qProtect – antioxidanty, které chytají volné radikály, způsobující degeneraci buněk a dále posilují stěny cév, tudíž zlepšují prokrvení. Dávkování 1-1-1.
Super Soya Lecitin – posiluje a zpružňuje stěny cév, tudíž opět na lepší přívod krve do těch nejmenších kapilár. Dávkování 1-1-2.
Lutein – antioxidant řady karotenoidů působící výrazně právě v oblasti očních poruch, obzvláště v řešení šedého zákalu. Dávkování 1-1-0.
Ocean 21 – pokud byste si mohla dovolit dopřát tento zázrak, pak by to bylo výborné. Je to tekutý výtažek z mořských řas a dokáže stahovat nečistoty a usazeniny z těla, zlepšuje látkovou výměnu a zrychluje tok lymfy, tudíž lépe škodliviny odchází. Vše by fungovalo lépe a rychleji. Dávkování 1-1-1 polévková lžíce možná jen 1 láhev.
Večer před spaním (ideálně v 1 hodinu v noci) vypít ¼ l čaje na játra a zapít s ním poslední dávku lecitinu a 1 lžíci suché směsi ostropestřce smíchaného s glukopurem.
Vaše špatná termoregulace je naprosto zřejmá a souvisí s usazeninami ve všech vašich cévách, nejen v očích. Takže výše popsaným se zbavíte i této potíže.
Takto bych to viděla začít, pokud se do toho pustíte, po měsíci zkonzultujeme, jak se cítíte a co se děje a případně bychom cosi upravili. Na jaře bych vám určitě doporučila očistnou kůru jater. Je vám jasné, že u vás je to běh na dlouhou trať, vlastně na celý život. Čím dříve začnete, tím kvalitnější bude běh. Vše ale záleží samozřejmě na vás, jak s radami naložíte.
Zda se můžete uzdravit nebo alespoň zastavit postup, to už teď víte.
Krásný barevný podzim a vše okolo vás krásné přeji ze srdce
Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Lutein Plus: Pro zdravé oči
Lutein Plus: Pro zdravé oči

Lutein PLUS je komplexní přípravek, který jsme vyvinuli k ochraně zdraví očí. Zatímco borůvky jsou známé hlavně díky svým výsledkům v tradiční medicíně, lutein a zeaxanthin jsou nejdůležitější sloučeniny ve žluté skvrně, části očí, která zodpovídá za ostrý zrak. Tím, že se chovají jako „filtr“, chrání zdraví sítnice před škodlivými účinky ostrého světla a UV; mohou oddálit stárnutí očí a snížit riziko věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD).

Detail produktu

Komentáře