Dotaz

Dobrý den, prosím měla bych dotaz ke karmě. Myslím si, že je to bezvýchodná situace, protože když něco provedu tak se mi to vrátí. To znamená že mi to vrátí někdo jiný kdo si zase zadělá také na karmu a tak je to asi dokolečka.Také co historie trvá, tak se mi zdá že by se lidtvo moc nezlepšovalo a karma je nijak nepoučila, naopak zdá se to čí dál tím horší, lidstvo a příroda je tam kde je. Možná v dlouhém čase věků je to jenom špatná chvilinka, ale pro člověka, který žije krátce je to něco co si nedokáže ujasnit a čemu nemůže za takovou chvilku porozumnět. Tak co s tím? Jak se naučit radovat? Jak nikomu neubližovat a neubližovat ani sobě? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
nemůžeme si myslet, že je možné vyřešit svou špatnou karmu, jak to mnozí vidí a prostě mít hotovo. Je to cesta např. indických jogínů nebo jak si říkají a dalších, kteří se naprosto zříkají světského života a naopak si způsobují tělesné trable, aby hodně trpěli a tím se očistili. Učí se tím pozdvihnout ducha nad tělo, jakoby se ze svého těla oprostit a vůbec ho neřešit (třeba vůbec nejí, nepijí, mrzačí své tělo, apod.). Je možné, že udělají větší posun ve svém vývoji než já. Ale já to tak nechci. Chápu život tak, že jsem se narodila sem proto, abych žila svůj život v podmínkách těchto – na této planetě, v tomto státě, v tomto sociálním standardu, s tímto tělem a v tomto čase. Nebudu se trápit tím, co lidstvo… Tím bych mohla prožít celý svůj život hořekováním nad tím, co jsme s touto planetou, s přírodou, s lidskými vztahy, s životními hodnotami dokázali jako lidstvo udělat. Rozhodně žádná chvála. Já si ale říkám, že to pro mne je velmi důležité a to proto, abych se snažila co je v mých silách a na co mám chuť ovlivnit to k lepšímu. Někdo se rozhodne být politikem, jiný aktivistou Green Peace, já se snažím naučit lidi milovat sebe a jiné. Každý si myslíme, že děláme nejvíc, co můžeme. Karmu si neseme navíc každý svou, nejen tu celospolečenskou. A teď si řekněte sám (sama) pro sebe, kdo z lidí má bezproblémový život – je zdravý, má skvělé vztahy se sebou a s každým, má dost peněz, práci, která ho těší? Najdeme takového někoho? Takže téměř nikdo nestačí na řešení svých vlastních potíží, řešení své vlastní karmy, jak mohu vysvobodit celé lidstvo a planetu? Má odpověď zní – tak, že vyřeším sama sebe. A řešení sama sebe je láska. Nic nemá větší význam, větší sílu, větší moc. Nic než láska. Je to tak jednoduché. Kdyby si to každý uvědomil, byl by ráj na celé zemi během chvilky. V životě mohu tisíckrát začernit svou karmu, mohu ublížit druhým, ale jen láska může vše negovat. Láska přemůže i karmu.
Žijte s láskou každý den, buďte vděčný za každou chvilku života a radujte se z ní. Život je tak krásný. I když mám potíže, vždycky je život nádhera. Pokud budete žít život v lásce, uděláte pro svou nápravu karmy nejvíce.
Často se člověk potřebuje pro toto pochopení dostat až na samé dno, každý potřebuje jinou dávku. Pak jen v němém úžasu stojíte nad naprosto nemohoucím člověkem, který je podle vás naprosto odepsán a on je šťastný ze všeho, co k němu přichází – je šťastný i za mouchu na skle svého okna – protože v ní vidí život!. Umějme to tak stále.
Buďme vděčni, že nechápeme vše. Věřme jen, že vše má svůj smysl a my ho pochopíme až…
Lásku Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

D-drops: V naší klimatické zóně  je 41 % obyvatel postiženo nedostatkem vitaminu D i v letních měsících
D-drops: V naší klimatické zóně je 41 % obyvatel postiženo nedostatkem vitaminu D i v letních měsících

Podle odhadů postihuje nedostatek vitaminu D až 70 procent populace. Dávkování přípravku je snadné, může se podávat zamíchaný do pokrmu nebo nápoje. Forma tekutiny zajišťuje zásoby vitaminu D pro celou rodinu.

Detail produktu

Komentáře