Dotaz

Dobrý den paní Miluško,

obracím se na Vás s prosbou o radu a pomoc.Jedná se o mou 3-letou dceru a muže.

Začnu dcerou. poprvé nemocná byla až v roce týden po hexavakcíně, kdy měla laryngitidu, která přešla v bronchitidu. Od té doby téměř co měsíc jsme na hrnci se zdravím. Začne to rýmou, přejde to v neutišitelný dráždivý kašel, kdy mi kašle pomalu každou sekundu. Po 1-2 dnech tento dráždivý kašel ustává a začne mokrý kašel. Vykašlávání ustane až za další týden i víc. Takto to probíhý vždy se stejným scénářem. V září dcera navíc nasoupila do školky. Kde za 2 měsíce byla 10 dní jinak marodíme přesně tak, jak jsem popsala výše pokaždé úplně stejně. Jsem z toho nešťastná, chápu, že děti si musí utvořit imunitu, ale aby mi byla skoro pořád nemocná? Jinak jsem jí už zkoušela dávat leccos od homeopatik, kapek pana Jonáše, činské medicíny až po sirupy z jitrocele, ale úspěch nijaký…

K mému muži

Ten se trápí s kašlem také. Začalo to nějak tak nástupem dcery do školky v září, kdy jsme byli nemocní všichni. Jen tatínek se z toho ne a ne dostat. Trápil jej dráždivý kašel, který byl ze začátku doprovázený třepaním rukou a vystupňovalo se to až omdlení z kašle! To se stalo jen 2x naštěstí. Mudr. nasadila ATB, které nic nevyřešily. Podstoupil také rentgen plic, EKG, rozbor krve a vše v pořádku. Po těch případech, co omdlíval napadlo mudr, že by to mohly být chlamydie, ty se ale nepotvrdily. Nyní sice bez omdlívání, kašel má pořád. Omdlívání vystřídalo zvracení z kašle. Taky už vyzkoušel leccos, ale bez účinku.

Budeme rádi za jakékoliv postřehy a rady. Doufám, že nevadí, že píšu 2 dotazy v 1, nevím, jestli to spolu třeba i nějak nesouvisí…

Děkujeme mockrát

Hezký večer

Maruška, Pavel a Barunka Vašíkovi

Odpověď

Dobrý den,
určitě to spolu souvisí, oba dva by se na něco nejraději vykašlali 🙂 Pokud váš muž bude hledat v empatii, do vyhledávacího okénka zadá Kašel, vyskočí mu spostu podobných dotazů. Kašel je problém komunikace, tak by bylo dobré najít, kde má v komunikaci blok a prostě začít mluvit. S nadřízeným v práci, s vámi, s rodiči, … nevím, s s kým se mu do toho nechce.
Přečtěte si článek Ach ty infekce, hodně vám osvětlí.
Kašel malých dětí vypovídá o problémech rodičů, takže bych se prioritně zaměřila na komunikaci vaší s vaším mužem. Řešení problémů obou je velmi snadné. Přestat užívat ATB a chemii, a nastavit ve střevech znovu stabilní prostředí. Váš muž je už tak oslabený vnitřně, tolik překyselený, že jeho tělo začíná mít deficit minerálních látek, které tělo používá na odkyselení. Pak dochází k nestabilitě, třesu i problémům s nervy.
Možná vám bude hned jasné, čím se má dcera i muž přírodně léčit. Dceři bych dala vysoké dávky probiotik a Noni, aby se dobře odhlenila a posílila se jí imunita a střevní mikroflóra. A vašemu muži také probiotika, a k tomu navíc očistu tlustého střeva, přesné produkty a dávkování vám napíšu, pokud budete chtít. Oba nesmí jíst žádné mléčné výrobky, pouze obilná mléka nebo jogurty, a žádné sladkosti. Za 3 měsíce jsou OK.
Kdyby něco, jsem tu!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře