Dotaz

Dobrý den,
děkuji Vám za Vaše krásné a poučné stránečky a chtěla bych Vás poprosit o radu, která se týká mé váhy. Nejsem typ, který se točí v začarvaném kruhu diet, snažím se jíst zdravě, pohybovat se a přesto mám zhruba od porodu svých synů nadváhu. Můžete mi poradit, zda má nadváha je opravdu jenom moje chyba, nebo je příčina někde hlouběji a musím si tímto projít a najít si příčinu sama v sobě?
Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,
příčina je jistě ve vás, každý si neseme to své a nikdo nemá nic náhodou, že by to sám nepotřeboval a nemohl změnit. Možná jste si přečetla obecné povídání o nadváze a jak ji řešit. Je zřejmé, že nadměrná hmotnost souvisí s žaludkem – naší citové oblasti, schopnosti přijímat; s naší tukovou tkání – symbol přebytků a rezerv; s naší schopností přijmout sám sebe takového, jaký jsem – s pocitem vlastní důležitosti; s pocity nedostatečné lásky přijímané – potřeba doplňovat si ji něčím zvenku sám; se strachem otevřít se druhému, s nadměrnou obranou před okolím – obalování se hradbou. A teď, kde to máte vy? 🙂 Zkusme hledat…
Váš datum narození (součet je 7) i vaše sedmička v mřížce ukazují na emoce a city, kterými oplýváte, velikou citovou hloubku ukazují i vaše dvě pětky – lidé s těmito charakteristikami mají většinou srdeční potíže, protože se často trápí vším, sebou, životem druhých, dětí, partnera, vše velmi citově prožívají. U vás se mohou city ventilovat tak, že když už toho máte na srdíčku příliš, vybouchnete (plná rovina 1-5-9), ale spíš bych to viděla tak, že se s tím uzavřete v sobě a jdete třeba na zahrádku a tam to ze sebe vypracujete. Jste totiž 7 Kov, což jsou lidé, kteří ventilují svou uzavřenou energií prací, ale jsou to také takové konzervičky, rádi si uzavírají své city v sobě, zakonzervují je a mají tendence nechat problémy schované, neřešit je, tvářit se, že tak se to stalo a už to tak zůstane. Proto velmi často špatně odpouštějí, pamatují si staré křivdy, a současně je nechtějí řešit, odpustit, myslí si, že když je v sobě uzavřou, nebudou se tím trápit. Opak je samozřejmě pravdou. Ne náhodou do stejného prvku jako 7 Kov patří i orgány tlusté střevo a plíce, orgány komunikace s okolím a odpouštění. Na problém s odpouštěním ukazují i vaše dvě dvojky.
A tak se zaměřte cíleně na to, co vás trápí (píšete od porodu svých dětí, jak je to dlouho?), co vás zraňuje, co v sobě držíte jako křivdu a co se snažíte před okolím schovat. Není to nic, co nevíte. Určitě vás to stále upozorňuje, abyste to řešila a postoj k tomu změnila. Pokud hledáme příčiny svých potíží, vždy je víme, jsou kolem nás jasně zřetelné, každý den je máme na očích – jen je vidět nechceme. Je to jasné, přece rýpnout do životně důležité záležitosti je pro každého z nás bolestné, tak se raději tváříme, že ji nevidíme. Proto se máme navzájem, abychom si to ukázali.
Často stačí si jednoduše v hlavě nastavit, že už jsme připraveni vidět a slyšet. A prostě se podívat. Pak ale to nejdůležitější teprve čeká – když si přiznáme, kde je problém, tak se následně změnit…
Přečtěte si knížku Miluj svůj život a nebo Zbavte se svých kil bolesti
Kdyby jste potřebovala ještě poradit, velmi ráda to udělám 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře