Dotaz

Dobrý den,
vyzkoušela jsem už hodně věcí, jak zabránit nafouklému břichu a s tím spojených křečí apod. Zjistila jsem, že je mi lépe, když požiju (např.jogurtový drink, pití) s obsahem aloe vera. Nějaký tabletky nepomáhají.
Co s tím?

Odpověď

Dobrý den,
Nadýmání ukazuje na nadmutou důležitost a důstojnost, kterou neumíme získat v běžném životě. Nadýmání přichází při špatné stravě, špatném žvýkání, překyselení žaludku, špatné funkci slinivky a žlučníku, kdy potrava takto nepřipravená přichází do tlustého střeva, kde hnije a kvasí a tím nám způsobuje nadýmání, ale i mnohé neviditelné procesy, které jsou živnou půdou pro mnohem nepříjemnější a bolestnější nemoci. Jde tedy o špatné trávení, přijímání situací, které k nám přicházejí, jejich nevstřebání, ale odmítnutí se jimi zabývat, jejich přehlížení či strach je řešit. Pokud nepřijímáme vše s láskou, a především ty věci nepříjemné, nejen, že trpíme nadýmáním, protože v nás toto bublá, ale zakládáme si na křivdy a neodpuštění a tím na zácpu a třeba i rakovinu tlustého střeva. Nadýmání je výzvou vše přijímat s láskou a pokorou, s vědomím, že to přesně potřebuji a výzvou nepolykat nepříjemnosti a pak se s nimi trápit vnitřně, případně „smrad“ potají a na jiném místě vypustit, než kde mám svůj postoj projevit. Je na každém z nás, jak se naučíme „jíst“ svět a „trávit“ jej 🙂
Střevo velmi trpí současnou moderní stravou. Místo pružného, pohyblivého a čistého střeva, ve kterém harmonicky a v rovnováze žijí tisíce střevních bakterií, si pěstujeme tvrdé, nepohyblivé a líné, ve kterém příznivé bakterie nemají proti těm nepříznivým žádnou šanci, nepříznivé bakterie prostupují stěnami střeva a usidlují se na orgánech okolních (u žen ženské pohlavní orgány, u mužů tenké střevo). Váš stav je ale velmi dobře zvládnutelný. Nevím, jaké tabletky vám nepomohly, nám i druhým pomáhá toto:
Ve stravě upřednostňujte zeleninu ve všech podobách, vyloučete alespoň na nějakou dobu uzeniny a veškeré mléčné výrobky (s vyiímkou sojových) a omezte maso (ve střevě hnije). Hodně pijte čistou vodu – 3 l denně.
Doporučuji vám osvědčený postup:
Nopalin – sušená dužina kaktusu Nopálu, která je přirozenou vlákninou, při zapití nabobtná a mechanicky čistí střevo, navíc obsahuje další důležité látky, které střevo posilují.
Dále Acidophilus s psyliem – příznivá střevní bakterie, která vám určitě ve střevu chybí (nadýmání), účinek byste posílila tím, že byste tablety zapíjela semínkem indického jitrocele. Hodně pít! Třeba bylinné čaje.
Za měsíc uvidíte obrovskou změnu, za tři měsíce máte pokoj na stálo 🙂
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře