Dotaz

Dobrý den, loni na podzim jsem užívala Yuccu na podporu látkové výměny (trpím mírnou zácpou – stolice obden a to i přesto, že jím poměrně zdravě). Nyní, na konci května, jsem podstoupila hydrocolon terapii. Běžné jsou prý 3 aplikace, já jich však podstoupila 6 a kromě velké plynatosti vypadala střeva stále čistá . Prý není možné, aby 30-ti letý člověk neměl střeva znečištěná. Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
nevím, jestli bych mohla tak jasně tvrdit, že 30-ti letý člověk nutně musí mít zanesené tlusté střevo, ale určitě bych mohla říct, že takových lidí je valná většina, dokonce je i spousta malých dětí s tímto problémem. Mnohým nedochází, že jejich zdravotní problémy (např. akné, oslabená játra, špatná imunita, bolesti hlavy, páchnoucí dech, nadváha,…) pocházejí právě z tlustého střeva. Mnozí se ani nepozastavují nad tím, že chodí na stolici jednou za 3, 4 dny, někdo dokonce jednou za 14 dní. Pokud se očistě tlustého střeva nevěnuje pozornost, dochází k oslavení sliznice celé trávící soustavy. Prospěšné látky nemají šanci se vstřebat a naopak dochází k propouštění toxinů do krve. Je smutné, že se tak medializovaná prevence rakoviny tlustého střeva prezentuje jen včasnými kontrolami místo aby lékaři důrazně dbali u svých pacientů na správnou stravu ještě ve chvíli, kdy je člověk mladý a zdravý. Ale proč by to dělali, že? Kdybychom byli všichni zdraví, kde by farmaceutický průmysl bral své miliardové zisky!
Vy byste měla jednou za rok prodělat očistu tlustého střeva, můžete k tomu přidat rovnou i očistu jater, protože to spolu souvisí. Měla byste dodržovat stravování podle své krevní skupiny (knihy a kuchařky najdete v našem e-shopu). Stravování podle krevních skupin je bezezbytkové, tudíž nemá co Vám ucpávat a znečišťovat střevo. Měla byste trvale celoročně jíst kvalitní probiotika, např. AC-Zymes, který obsahuje příznivou střevní bakterii. Samozřejmostí je dostatek vlákniny ve formě ovoce a zeleniny, můžete také užívat Jitrocel indický mletý.
A ještě něco málo slov k hydrocolonterapii. Nemohu souhlasit s žádnou násilnou metodou, ať se týká čehokoli. Celostní medicína preferuje podporu těla tak, aby se umělo vyléčit samo. Jedině taková metoda je trvale úspěšná. Teplejší voda užívaná při hydrocolonterapii vstřikovaná do střeva pod tlakem okamžitě zaktivuje peristaltiku. Když tuto terapii podstoupíte několikrát po sobě, jak se má asi Vaše střevo vrátit k normálu? Kde vezme mozek důvod dát střevům pokyn k zahájení peristaltiky, když teď několikrát po sobě ten pokyn přišel zvenku (teplá voda) a střevo se vyčistilo? Podle mého názoru při této násilné terapii podstupované asi 1-2x za rok 3 – 6 výplachů se střevo hezky naučí nic nedělat. Nakonec budete muset chodit na výplachy pořád, protože se prostě jinak nevyprázdníte. Tlusté střevo pak bude balancovat neustále mezi dvěma extrémy. Buď bude naprosto „vyprané“ bez čehokoli, co v něm má i nemá být, nebo bude ucpané neschopné se samo vyprázdnit. Nenásilná forma očisty pomocí juky, probiotik a vhodné stravy je rozhodně trvalejší a nemůže ublížit. Vím, že se na Vás na internetu valí jeden názor za druhým a je těžké poznat ten správný. Nezbývá, než použít zdravý selský rozum a vyzkoušet to, co Vám bude nejlíp vyhovovat. Mimochodem plynatost je ukazatelem nevyrovnané střevní flóry… Přeji mnoho radosti v těchto krásných slunečných dnech.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

AC Zymes: Lactobacillus acidophilus může snižovat příznaky alergie
AC Zymes: Lactobacillus acidophilus může snižovat příznaky alergie

AC Zymes je přípravek, který obsahuje vysoký počet bakterií Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus je zvláště odolná a užitečná bakterie, která podporuje zdravá střeva tím, že nahrazuje probiotické buňky, které během dne mizí, a podílí se na činnosti imunitního systému. Pomáhá chránit normální bakteriální flóru střevního traktu a účinně podporuje zdravou činnost trávicího systému.

Detail produktu

Komentáře