Dotaz

Prosím o doporučení čím zajišťovat dostatečný přísun vápníku, mám osteoporozu.
Děkuji..

Odpověď

Dobrý den,
Možná budete překvapena, ale je nutné vyloučit ze své stravy všechny mléčné výrobky, kromě kozích a ovčích. Můžete kvašené, tzn. kefíry, bílé jogurty, dále obyčejné máslo nebo máslo pomazánkové. Jinak z mléčných výrobků nic. Vápník z mléčných výrobků je pro nás téměř nestravitelný. Při výrobě dnes totiž dochází k tomu, že z mléka je odstřeďován tuk, ve kterém jsou obsaženy enzymy, nutné ke strávení vápníku nebo je mléko zpracováváno tepelně, tudíž tyto enzymy jsou opět znehodnoceny. V mléčných výrobcích tudíž vápník je, ale bez enzymů, tudíž pro nás nestravitelný. Vyzkoušejte nechat dnešní mléko zkvasit, ještě před deseti lety jste si doma vytvořili výborné kyselé mléko, ale dnes se vám to nepodaří. Vznikne vám smradlavá hořká tekutina, je to proto, že mléko je bez enzymů, tudíž “mrtvé”.
Jezte výrobky ze sóji – tofu, tempeh, sojové mléko (dá se koupit sušené). Jezte hodně obilovin, luštěnin, mák, semena, ořechy. Jezte hodně zeleniny, zejména zelené, a ovoce. Nepijte žádné bublinkové vody, oxid uhličitý totiž dokáže tělo vyloučit jen s použitím vápníku, tudíž bublinkové vody odvápňují. Ideálně si pořiďte ionizátor vody Aquarion, pití zásadité vody nedovolí demineralizaci těla.
Doporučuji vám StrongBones minimálně 3 tablety denně, je to vápník s hořčíkem v tzv.chelátové formě, tzn.s enzymy, je to forma vápníku tělu vlastní, tzv. bioforma. V žádném případě si nekupujte v lékárně žádný chemický vápník, a už vůbec ne šumivý, i kdyby vám ho předepsal lékař. Teď už víte, že vám vápník nepřidá, naopak vás odvápní (to ty “bublinky”). Chemický vápník navíc nedokáže tělo vyloučit, tudíž ho ukládá do cév. Takže při konzumaci chemického vápníku budete mít nejen stále osteoporozu, ale také zavápněné cévy a klouby.
Vstřebávání vápníku blokuje také špatná funkce štítné žlázy (ideálně užívat Ocean 21), nedostatek vitamínu E nebo nedostatek trávicích enzymů. Bylo by dobré doplnit i tyto 🙂
Přeji krásné jarní počasí
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?