Dotaz

Dobrý den, už asi půl roku mám problémy s otoky nohou a praskáním žilek kolem kotníků. Mám sedavé zaměstnání, přes víkend mám otoky mnohem menší. Lékařka mi doporučila mast Venitan, užívám Ascorutin. Netrpím nadváhou, mám problémy s nedostatkem železa, které také užívám. Děkuji za vaši radu.

Odpověď

Krásný den,
Vaše potíže jsou navzájem tak úžasně propojeny, že to je jako příklad do učebnice 🙂 Špatně vám funguje lymfatický systém (otékání) a tím, že lymfa málo teče, máte přetíženou slezinu (nedostatek železa), pomalu tekoucí lymfa nedokonale odvádí zplodiny z krve, ty se usazují na cévách, které křehnou a praskají. Z tohoto začarovaného kruhu se nedostanete ani mastí a už vůbec ne ascorutinem. Tím jen potlačíte následky, ale příčinu to neřeší. Je třeba rozhýbat lymfu a zpevnit cévy a to nejen potravními doplňky, ale i stravou. A také si něco uvědomit v hlavě.
Užívat:
Ocean 21 (dávkování 3 lžíce denně) vám doporučuji jako základní produkt, který nejen rozhýbá lymfu, ale obsažené mořské řasy v něm jsou pro vás nejlepším zdrojem železa. Chemické železo neužívejte, tělo ho neumí zabudovat, budete mít po něm jen střevní potíže a krevní obraz se stejně nemění, je to tak? K Oceanu 21 si přidejte Super Soya Lecithin, činí cévy pružné a měkké, dávkování 2-2-2 1.měsíc, pak snížit na 1-1-1 trvale. Dále qProtect – stahují z cév nečistoty a navíc obsahuje velké množství ginkgo biloby (nejvíce z dostupných produktů na našem trhu – 50mg v 1 tbl.!), která velmi zpevňuje cévy, dávkování 1-1-1 stále. A poslední doporučený produkt k polykání by byl C Plus – je to slabé céčko, ale obohacené bioflavonoidy, které velmi posilují stěny cév, dávkování 1-1-1 stále. Pokud byste chtěla vyzkoušet i mast, pak máme ověřenou mast VeinCare, která obsahuje hirudin, což je výtažek ze slin pijavic, která zpevňuje stěny cév. Skutečně viditelné cévy jakoby zalézají dovnitř a jsou méně vidět, a nebolí. Je to ale jen doplněk doporučené léčby zevnitř, to je nejdůležitější, mastička jen jako bonus plus 🙂 Je třeba hodně pít (vy nechcete moc žít, tak i málo pijete, je to tak?). Přečtěte si o Aquarionu (aquarion.empatia.cz), zásaditá voda z něj je lékem pro všechny, kteří mají potíže s tekutinami, přirozeně detoxikuje, velmi by vám pomohla a vše urychlila, je to řešení na celý život a pro celou rodinu. Zkuste pít 1-2 litry bylinných čajů s vymačkaným citronem.
Ze stravy je nutné vyloučit mléko a mléčné výrobky, pšenici, brambory a zelí! To vám nejvíce ubližuje. Můžete si prostudovat stravování podle své krevní skupiny. Pokud máte ještě otázky, jsem tu, jinak můžeme poslat, jen se rozhodnout 🙂
Zahoďte strach a žijte…
Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře