Dotaz

Dobrý den,
proč mi vadí hormony na sníženou činnost štítné žlázy? Doktoři tvrdí, že to není možné, že to nikomu nevadí. Již 2 roky se s tím trápím, neboť podle krevních testů mám hypothyreozu ale po hormónech je mi ještě hůře. Je to velmi stresující a vyčerpávající, neboť mám na výběr pouze 2 možnosti. buď to brát a cítit se ještě hůře a nebo nebrat a čekat, že se mi přihodí dle lékařů něco špatného. Lékaři mě 2 roky straší tím, co se mi může přihodit – infarkt, mrtvice nebo omdlím, také mi řekli, že když nebudu brát hormon, tak že mi něco odejde, hlavně mi předpovídají srdeční problémy.

Odpověď

Dobrý den,
velmi často se stává, že zodpovědně jdete na preventivní prohlídky čehokoliv, co vám lékař doporučí. A ejhle, výsledky ukáží, že máte v těle něco špatně. Sice vy se špatně necítíte, ale ty výsledky…
Za prvé je třeba si uvědomit, nebo si to někde najít, že normy pro normální a špatnou hladinu toho, co lékaři vyšetřují, se velmi mění, a to během docela jen několika málo let. Před pár lety se uznávala úplně jiná hladina cukru, cholesterolu, přitom přece člověk to byl úplně stejný tenkrát i teď! Takže se nenechte přesvědčit, že nespadáte do jakési normy, že vybočujete z nějakých limitů. Ostatně, bylo by asi divné, kdybychom byli všichni podle norem a nevybočovali 🙂
Za druhé je třeba si uvědomit, co se následně děje, když se zjistí, že vybočujete. Dostanete prášky, chemické léky, doplňující hormony. Copak je něco logického na tom, když štítná žláza pracuje málo, jednoduše její hormony do těla doplnit uměle? Přece i nestudovanému člověku je jasné, že když doplníme hormony zvenku, štítná žláza nebude ničím stimulována, aby tvořila víc, bude lenivět a lenivět, až přestane pracovat úplně.
Proto každému doporučuji jít se zkontrolovat, pokud máte strach a tu potřebu „vědět“, ale nenechat se ovlivňovat chemií. Je to cesta do začarovaného kruhu.
Samozřejmě, že máte na výběr, každý máme právo volby, vždy. Když si zadáte do vyhledávače Snížená funkce štítné žlázy, vyskočí vám mnoho odkazů. Zkušenosti máme výborné, je třeba jen nějaký čas svou štítnou žlázu nutit k aktivitě, a pak, když to pochopí, že nikdo nic za ni neudělá a musí se snažit sama, nebudete potřebovat ani hormony ani přírodní doplňky 🙂
Samozřejmě, že snížená funkce štítné žlázy souvisí i s jistou výzvou, kterou byste měla pochopit a ve svém životě cosi změnit.
U vás je snížená funkce štítné žlázy ukazatelem uzavřených citů a uzavřené komunikace. Přečtěte si o své izolované jedničce, svých dvou izolovaných sedmičkách a dvou šestkách ve vaší mřížce. Přečtěte si o svých schopnostech a výzvách vašeho dne narození, z kombinace všeho je váš problém naprosto jasné vyústění. Jste člověk, který úzkostlivě střeží své vnitřní pocity a nesděluje je. Současně toužíte po rodinné pohodě a rodinném zázemí, potřebujete nutně pro svůj klid partnera. Bohužel ale šestky jsou současně rodinnou karmou, znamená to, že v této oblasti dostáváme pěknou školu, naše rodina nás trénuje a školí, abychom právě na ní nelpěli a nedávali ji ve svém životě na první místo – na tom prvním místě jsme my sami. Proto velmi často rodinu a partnery ztrácíme, abychom se dostali do situace, kdy se musíme postavit na vlastní nohy, vzchopit se k aktivitě a akci, přestat sebe zastrkovat do kouta a dělat vše jen pro spokojenost druhých. Snížená funkce štítné žlázy je vždy o stagnaci, zatvrzení se v určitém postoji a nechuti ho měnit. Jde o strach. Bohužel pokud nezkusíme říci, co nás trápí a co bychom rádi změnili, nemůžeme to ani vyřešit a uvnitř se hromadí nespokojenost a křivdy, které nás vnitřně špiní a zpětně opět blokují – blokují proud lymfy, která odplavuje nečistoty, křivdy, nespokojenost a nepříjemnosti. Proto tolik pomáhá správné funkci štítné žlázy vyčistit si svou lymfu, a proto tolik špiní štítnou žlázu umělé hormony (jako vše umělé a chemické) a ještě víc zhoršují stav našich žláz s vnitřní sekrecí. Blokace lymfy se dodáním hormonů zhorší, a vše se následně projeví na oslabení další ze žláz, třeba pohlavních orgánů, podvěsku mozkového.
Je třeba se učit projevit svůj pocit, resp. naučit se, jak ho sdělit. Pro vás je důležité prostě to jednou zkusit, pomalu, postupně. Naučit se říkat – byla bych ráda, kdybys… mrzí mě, že … potěšilo by mě, kdyby…. trápi mě, že… Trénujte to na svém nejbližším člověku, otvírejte nejprve své dobré pocity, ty se sdělují snáz, a teprve následně zkoušejte říkat i vaše trápení a smutky. Chce to pomaličku, protože vaše sedmičky ukazují na citovou karmu. Z minulých životů jste si přinesla tento hodně těžký úkol – otevřít své city, a také jste si proto zvolila těžké, citově zraňující dětství i dospívání. Každý si přitahujeme přesně to, co potřebujeme ke svému pochopení, a právě ty nejobtížnější situace, které si přitahujeme, potřebujeme nejvíce a jsou pro nás vlastně nejpřínosnější. Alespoň se dostaneme brzy k bodu, kdy víme, že už s tím musíme skutečně něco reálně dělat – a sami. Uvědomte si svou hodnotu, uvědomte si, že nikdo na tom není tak, že by neprožíval nějaké citové rány, nebyl zraňován a necítil křivdy – všichni to občas prožíváme. Proto není proč svá zranění a bolesti ventilovat, říkat, sdělovat je druhým, na nepříjemných pocitech není nic špatného. Jde jen o to naučit se sdělovat je tak, aby to druhý člověk necítil jako útok, ale jako vaši zpověď.
Pro partnerskou komunikaci je úžasná knížka Do pátku bude váš manžel jiný nebo Sex začíná v kuchyni, nebo Pět jazyků lásky, čtěte a trénujte. Pokud si nebudete vědět rady, co z doporučené očisty užívat, napište!
Buďte šťastná, že vám hormony vadí a nemůžete je užívat! Mnoho žen je užívá a bláhově si myslí, že jim prospívají. Bohužel nepříznivé důsledky jejich užívání lékaři s umělými hormony vůbec nespojují, protože to neznají, takže ony ani neví, že nemoci a potíže, které po čase přichází, jsou vlastně důslekem užívání umělých hormonů.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře