Dotaz

Dobrý den,
se zájmem si pročítám Vaše stránky. Chtěl bych se zeptat, na co může poukázat nemoc schizofrenie. Jaké jsou duchovní příčiny, jaké je poselství oné nemoci? Na čem by měl člověk zapracovat? Je možné úplné vyléčení? (mělo by být – pokud si člověk „vybere“ svoji lekci??). Ale dost těžko se podle mě dá „pracovat na sobě“, pokud je člověk vinou té nemoci úplně „mimo“.
S pozdravem a přáním pěkných dnů

Odpověď

Dobrý den,
člověk si neustále tvoří sám svou budoucnost a řeší minulost. Vše, co vyšle, se mu vrátí, vše, co potřebuje, dostane. Je ale otázkou, kdy. My jsme zvyklí uvažovat v čase našeho pozemského života, v čase desítek let, ale tak tomu není. Své činy si neseme ze životů minulých do příštích, splácíme je v čase, který potřebujeme. Někdy jsme schopni vyřešit svůj problém brzy, někdy se táhne tak dlouho, že tento život ani změnu nepociťujeme. Proč to tak je, proč má každý svůj čas? Nesnažme se pochopit, co ještě chápat nemáme, na vše je vždy správný čas.
Člověk svými činy a myšlenkami vytváří křišťálové, průzračné zámky, ale také temná bludiště, plná slz a hrůzných výkřiků. Ne vždy jde bezpečnou cestou lásky, pomoci druhým. Ne každá dobře míněná snaha nachází v konečném výsledku své správné vyjádření. Jemné jsou odstíny dobra a málo stačí ke svedení člověka. Člověk rád, ve své podstatě zvědavý a hledající, nakukuje duševně nepřipravený do zatím mu zakázaných komnat okultních věd a magií. Vědomá práce s energií, s myšlenkami, s duchem druhých lidí vyžaduje vysokou vnitřní vyspělost, sebekázeň a je bezpečná pouze pro ty, jejichž duch na cestě k poznání Pravdy, Podstaty, Boha již výrazně postoupil. Ne vždy tak tomu je. Člověk jako v kronice, jako ve velké knihovně svých životů, má v podvědomí ukryto vše, co prožil. Vyciťuje své dávné schopnosti, svá dávná postavení ve společnosti a dává se podvědomě cestami, jimiž už šel. I těmi špatnými. To proto, aby ukázal, zda nezvládnutou křižovatku, nesprávně jetý úsek, již pochopil. Často nesladíme svoje myšlenky a úvahy s realitou a poté se skutečnému životu začneme odcizovat. Schizofrenie postihuje člověka, který je více otevřený a přístupný neviditelným duchovním silám. Myšlenkami a svým jednáním posilujeme vliv těchto sil na nás i na celý svět. Jak jednáme? Převažuje mezi námi láska, soucit, pokora nad sobectvím, egoismem a vlastním chtěním? Bohužel ne. Proto též okolo nás není jenom pomoc, láska, ale také síly nečisté, povzbuzující negativní lidské vlastnosti. Mnohdy vnímavost člověka ovládnou natolik, že chvíli jedná sám sebou, svým vědomím a přirozeně, vzápětí je však jimi naplněn, jejich příkazy a projevy koná. Člověk se obrazně rozdvojil, má dvojí myšlení. Svět hmotný jej svazuje, svět duchovní ničí. Ten, kdo měl snahu ovládnout jiné, je nyní obdobným stižen. Schizofrenií člověk trpí, zajde-li ve svém konání a myšlenkách tam, kde číhá klam a nezdravě roste pocit důležitosti jeho ega. Cokoliv učiníte, dopředu srdcem zvažujte. Ne vše vydávající se za správné opravdu vytváří prospěch pro člověka. Je těžké přijmout, že někdy neumím pochopit a pomoci. Každý ví nejlépe sám, co má dělat. I když nám připadá, že je nespravedlnost, není. Právě to je spravedlivé, že každý musí sám, i když nám připadá, že je úplně „mimo“.
O schizofrenii tady a jak na ni přírodní cestou.
Mějte se moc hezky
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Mega Chelated Zinc: Mega dávky zinku
Mega Chelated Zinc: Mega dávky zinku

Tyto tablety obsahují moderní organický zinek ve formě chelátu.

Detail produktu

Komentáře