Dotaz

Milá paní doktorko,
chtěla jsem se vás zeptat, zda byste mi poradila, jakými přírodními prostředky bych potlačila syndrom neklidných nohou. Lékař mi naordinoval Neurol.
Děkuji, vaše věrná obdivovatelka.

Odpověď

Hezký den,
nejsem doktorka, to jen na okraj 🙂 a když si čtu, co vám lékař na syndrom neklidných nohou naordinoval, jsem tomu skutečně ráda.
Na úrovni tělesné jde o překyselení organismu a špatně fungující prokrvení i lymfatický systém. Tím dochází k nedostatku minerálních látek v těle, především vápníku s hořčíkem a k nedostatečné výživě novou a současně odvodu zplodin látkové výměny. Příčina duchovní tkví v tom, že člověk dělá věci za druhé. Každý máme žít život pro sebe, dělat, co nás baví, realizovat se, ale i se věnovat relaxaci, odpočinku, nicnedělání. Dostáváme ale kolem sebe „trenéry“, kteří zkouší, jak umíme sami sebe milovat a jak si dovolíme skutečně dělat věci především pro sebe a to klidně i lenošit, pokud nám to dělá dobře – vždyť harmonie je to podstatné, co bychom měli udržovat. Ale tito „trenéři“ v podobě dětí, partnerů, rodičů nás potřebují, něco po nás stále vyžadují, udržují nás v pocitu, že není možné lenošit a dělat, co baví nás, když musíme něco udělat pro ně. Čím více pro ně děláme (za ně to děláme), tím více toho chtějí, no zkrátka trénink. Trénují nás pro nás samé, abychom my našli onu harmonii svého života, nestarali se o jejich harmonii. A tak v lásce a víře, že děláme to nejlepší pro druhé, aktivujeme a aktivujeme, děláme tisíc věcí, které máme nechat druhým, ale přitom někde uvnitř cítíme, že to není to, co nás skutečně uspokojuje a jsme jaksi smutní, cítíme se často zneužití. Ztrácíme tím čistotu svého jednání (hořčík), protože nedokážeme na rovinu říci, co dělat nechceme, tváříme se, že rádi pomůžeme, ale špiníme se nespokojeností, není to čistý postoj. Také si zhoršujeme své prokrvení, protože prokrvení nohou je ukazatelem, jak radostně kráčíme svým životem, jak ze své cesty máme radost a jak nás to uspokojuje. Nás ta cesta ale netěší, tak se nám nohy „špiní“, zůstává v nás nevyřčené a brzdí nás to v další cestě, nohy začínají být studené i v parném létě. Jak je to jednoduché! Nejtěžší na tom je uvědomit si, že nikdo druhý za naše potíže nemůže, jsme to my, kdo si vybírá úkol a příslušné „trenéry“, a to proto, abychom své postoje změnili. Tak to udělejte!
Na úrovni těla je to také velmi jednoduché 🙂
Doporučuji vám:
Strong Bones = vápník s hořčíkem – chelátový vápník s hořčíkem, tělu vlastní a tudíž využitelný, působí proti překyselení, dodává chybějící minerály, zklidňuje, posiluje cévy, dávkování 1-1-2 (před spaním).
qProtect – antioxidant s gingko bilobou, stahuje tudíž nečistoty z cév a posiluje je, dávkování 1-1-1 po jídle.
C Plus  vitamín C s bioflavonoidy, které opět posilují cévy, dávkování 1-1-1 po jídle.
Omega 3 – zpružňuje a čistí cévy, ředí a tudíž rozhýbává lymfu, dávkování 1-1-1 po jídle.
Z čajů popíjet hodně čaje s citronem.
Mazat Vein Carem, což je mastička s výtažkem ze slin z pijavic, která také krásně posiluje cévy i zvenku.
Snažit se vyřadit ze stravy mléčné výrobky, zachovat jen kysané. Nejíst uzeniny a sladkosti, cukr. Omezit pšenici a výrobky z ní, omezit brambory a zelí. Zvýšit pitný režim a především ho zkvalitnit, v dnešní době je to trochu problém s čistou vodou, my to vyřešili koupí přístroje na čistou a zásaditou vodu Aquarionem – více na aquarion.empatia.cz – z účinků jsme nadšeni, myslím, že každý by si ho měl pořídit. V každém případě je třeba nepít žádné balené a bublinkové vody, raději bylinné čaje, a to alespoň 3 litry – málo tekutin vede k tomu, že nic neproudí 🙂 Budu ráda, když mi dáte za měsíc vědět, jak to s vámi vypadá.
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře