Dotaz

Dobrý den, paní Matoušová,

obracím se na Vás s prosbou, týkající se mého zdraví. Už asi rok mám problémy s trávením. U lékaře  jsem nebyla,léčila jsem se TČM, ale ta mi nepomohla. Po roce léčení mám stejné potíže, jako před rokem. Problémy začaly průjmy a pocitem hladu bezprostředně po jídle. Dech i stolice silně zapáchající, navíc stolice pokud není  světleji zbarvená, tak je podélně dvoubarevně zbarvená (světle hnědý pruh  a tmavší pruh). Trápí mě nechutenství,nespavost, pocit  plnosti v žaludku, zvuky ve střevech jako by byl ucpaný odpad a někdy mě píchne u žlučníku. Jsem z toho nešťastná, prosím poraďte, jak postupovat v léčení. Asi 14 dní užívám Nopalin a AC Zyme. Nevím, zda jsem zvolila správné produkty. Dočetla jsem se, že Nopalin by se neměl užívat při žaludečních vředech a já bohužel nemám žádnou  diagnózu od lékaře. Tak mám obavy, abych si ještě víc neublížila.

Jinak před 2 roky mi byl zjištěn zánět  štítné žlázy, dle vašich rad, které jsem vyčetla, jsem vyřadila mouku a mléčné výrobky,užívala Spirulínu. Měla jsem velkou radost, že výsledky byly  v normálu, nicméně uzllíky se sledují, aby se nezvětšovaly, HA ani žádné jiné léky neberu.Mám zakoupen Oceán,Lecitin budu užívat v měsíci – lymfy. Občas se mi opozdí menstruace.cysty na vaječnících (většina zmizela) a myom na děloze.

Ještě jsem chtěla zmínit, že jsem posledních pár let měla velké problémy v práci  a starosti s nemocnými rodiči. Jsem hodně unavená,vlasy mi padají,  bez partnera 5 let, samoživitelka. Miluji svou práci, které je ale tolik, že se nedá ztihnout v rámci pracovní doby,.  Mám plno koníčků, sportuji, x let se zdravě stravuji. Jím hlavně – teda  snídám a večeřím zeleninové polévky s tofu,  dopoledne jáhlové, pohankové kaše, bohužel mám ráda ii maso – jelikož jsem “masařka” s ktevní skupinou 0, tak si ho hojně užívám- nevím zda je to dobře.

Jinak bych Vám chtěla paní Matoušová, poděkovat za  stránky, jsou úžasné. Trávím čtením Vašich odpovědí spousty času a nejednou jste mi pomohla.   a vaše Kluby – s tématy  Žena je láska….mě   nejednou  dojetím rozplakaly. Jsem šťastná za možnost sledování  Vašich moudrých a  obohacujících  rad…

To je asi vše, moc Vám děkuji

Přeji krásné jarní dny

Haňa

Odpověď

Dobrý den,děkuju za pochvalu, to potěší 🙂Pokud byste chtěla přesně vědět, s čím souvisí vaše tělesné potíže na úrovni psychiky, tzn. zjistit psychosomatiku, i proč to jako duše potřebujete a co přesně máte změnit, na to bych vám musela udělat placený rozbor (nejdřív ale v polovině května). Doporučuji vám ale hledat sama, protože vlastní cesta je vždycky nejlepší. Vidím, že sledujete programy naší Akademie, pro vás jsou především ženské programy (máte životní úkol učit se být ženou a jako žena fungovat – téměř samá lichá čísla v datu narození). A bude pro vás nový program, který plánujeme na červen Přijímat je láska – bude o prvku Země a orgánech žaludku, slezině a slinivce, a lymfě, tj. váš problém. Potíže s trávením způsobují, že špatně odchází zplodiny z těla pryč, to se pak překyseluje a vznikají záněty, cysty, bulky, myomy,… proto je zásadní mít v pořádku trávení, a vždycky každá terapie by měla začínat spravením trávení, pokud není OK. Takže jste začala téměř správně 🙂 Nopalin harmonizuje především žlučník a slinivku, není zaměřený na žaludek, mám ale pocit, že žaludek je váš nejohroženější orgán, tam vše začíná. Žaludek souvisí se stresem, potřebujete především uvolnit napětí, které v sobě máte, zbavit se obav a strachů, uzavřených v sobě – máte izolovanou sedmičku, dvě izolované devítky, chybí vám pětka, máte problém mluvit o tom, co vás trápí, tak to v sobě dusíte a tím se stresujete. Vypadá to, že vám špatně fungují žaludeční šťávy, asi jich máte málo, špatně se roztráví potrava, a pak následně si s tím neporadí dobře ani žlučník, který je stažený stresem, a ani slinivka, která je zablokovaná díky uzavřeným žlučovodům… začala bych žaludkem a nespěchala bych dál s očistou lymfy, vydržela bych několik měsíců, aby se trávení opravdu stabiizovalo. Maso bych teď nejedla, nahradila bych rostlinnými bílkovinami, třeba tofu, luštěniny. A užívejte:AC Zymes 2-2-2 + vojtěška Green Health 2-2-2 + Rhodiolin na stres 2-2-2 – toto vše na lačno + Digestive Enzymes po každém jídle 1tbl. Pít čaj Žaludek a střeva denně 1 litr.Uvidíte, jak to bude vypadat cca za měsíc, mělo by se už něco dít. Je také možné, že vám Nopalin zafungoval už dobře, že trávení se spravuje, pak ho zachovejte a vojtěšku neužívejte. Mám ale dojem, že ta bude pro vás lepší…Kdyby byl problém, ozvěte se, teď tu ale do půlky května nebudu… ale věřím vám, vy to zvládnete i beze mne 🙂S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?