Dotaz

Dobrý den,
prosím o radu, jak přesvědčit svého manžela, že by neměl podceňovat signály, které mu jeho tělo dává. Je hodně uzavřený člověk, který neprojevuje navenek příliš své emoce. Já jsme jiná, když pláču, tak každý ví proč a když se zase směji, tak ví každý čemu.

Snažím o sebe starat, jíst zdravě, cvičit, číst duchovní literaturu a hlídat si v sobě harmonii a žít se sebou v míru. Ani za 28 let našeho manželství se mi ho nepodařilo nijak zvlášť ovlivnit a přesvědčit, že se musí o sebe víc starat. Snažím se ho mít ráda, jaký je, ale nedokážu nečinně přihlížet, jak se ničí. Jí nezdravě, kouří, pije alkohol a k tomu ta jeho povaha. Již od svého mládí má po těle tukové bulky, které se s věkem zvětšují a jejich počet narůstá. Asi před dvěma roky se u něj projevila lupénka, která je velmi nepříjemná (hlavně na dlaních) a mně je jasné, že to se vším souvisí. Říkám mu, že musí začít pracovat na odstranění příčiny, ale on léčí jen důsledek a to nejrůznějšími mastičkami, které samozřejmě nepomáhají. Nevím, jak mu pomoci a jak ho probudit, když nechce.
Děkuji předem za odpověď a radu:-)
Martina

Odpověď

Milá Martinko!

Každý jsme tu za sebe, každý máme svůj vlastní trénink a také trenéry. Nejdůležitějším trenérem pro nás je vždy náš partner, nastavuje nám zrcadlo, abychom pochopili své chování, své postoje a taky to, v čem se tedy změnit. NIKDY není možné změnit toho druhého podle toho, co my si myslíme, že je pro něj správně, co si myslíme my, je náš názor, jen náš, nemůžeme ho vnucovat druhému, pro něj je jeho zase ten správný. Proč bychom také chtěli svého partnera měnit, vždyť je přesně takový, jakého ho potřebujeme, se všemi chybami a „špatnými“ postoji k nám, které nám vadí, ve škole života přece máme měnit sebe a ne druhé. Takže škola (i když trvá 28 let) vašeho muže nemůže skončit, vždyť jste 28 let nic na svém postoji k němu nezměnila. Přemýšlejte o tom, co změnit a to se měnit snažte, teprve potom, až už nebude třeba vás trénovat, se změní manžel, obráceně to nefunguje 🙂

Vaše škola života je učit se milovat a na druhém nelpět. Pokud jsme pochopili zákony vesmíru a karmy, pak nejvyšším projevem lásky je umožnění školy života i těm nejmilovanějším, za které bychom raději vše oddřeli sami, které bychom nejraději ochránili před vším zlým, kterým bychom rádi zametali cestičku a ukazovali směr. Nejvyšší projev lásky je důvěra, že každý má přesně ve svém životě to, co má, a každý má svou cestu, svůj čas a svou zodpovědnost, a přesně ten čas, kdy se nad sebou začal zamýšlet a něco měnit, je pro něj ten pravý (i když my máme pocit, že už mu to stejné říkáme x let). Píšete, že leccos chápete a děláte, je ale nemožné dělat svým blízkým psychoterapeuta. Pokud máme pocit, že jsme maličko pochopili víc než druzí, je to pro nás trénink ega, zda nás dotlačí k povýšení se, či zůstaneme pokorní a trpěliví s „pomalou“ cestou druhých 🙂

Přidejte se k Žena je láska, to je cesta, jak na muže skrze zkrocení sebe a nalezení skutečného ženství.

Uvidíte, že až přestanete svého muže řešit, radit mu, posuzovat ho, hodnotit, až ho začnete JEN milovat (a to je neskutečně těžké), vše se začne měnit.

Jiná cesta není…
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Noni liquid: Komplexní produkt z přírody
Noni liquid: Komplexní produkt z přírody

Morinda citrifolia (která se v polynéských jazycích nazývá noni) je exotické zvláštní ovoce, které obsahuje několik životně důležitých látek. Polinesian Noni a Organic Noni jsou komplexní přípravky navržené k podpoře vašeho zdraví, bohaté na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporují zdravou činnost buněk a jejich normální dělení; kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle. Přispívají k detoxikační funkci jater a mají rovněž antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Plody Organic Noni pocházejí z kontrolované ekologické farmy a jsou ochuceny malinami z organické farmy. Zatímco původ Polinesian Noni je v nezkažené přírodě, zdrojem plodů v Organic Noni jsou farmy s biocertifikátem.

Detail produktu

Komentáře