Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

V slepé touze po duchovnu často přehlídneme to, co je pravé. Pravá tajemství života se však projevují jemně, s grácií, upřímně, s ohledem na rasu, touhy, smrt nebo měnící se svět. Přirozený člověk - v touze po neuvěřitelném - často přehlédne jemné záchvěvy lásky a pravého moudra, protože ho tvrdá slupka našeho vědomí ukrývá před našimi zraky.

Evelyn Underhill

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta C 300 Plus Flavonoid obsahuje tolik vitamínu C jako 6 kusů kiwi?

Vodnář

VODNÁŘ
21.1. – 19.2.
část I.

Většina lidí má ráda duhu. Děti si při ní přejí přání, umělci ji malují, snílci se za ní honí, ale Vodnář má přede všemi náskok. On totiž na jedné takové duze žije.

A co víc, celou ji rozebral a prozkoumal. Kousek po kousku, barvu po barvě, a přesto v ni věří.

Není lehké věřit v něco, o čem víte, jaké to doopravdy je, ale Vodnář je v podstatě realista, i když jeho adresa je zítřek a směrovací číslo modravé dálky.

Jako udivená Alenka z bludiště Říše divů Vodnáře Lewise Carrolla budete muset být u tohoto znamení pod vlivem Uranu neustále připraveni na nečekané věci a události.

Ačkoliv jsou od přírody laskaví a klidní, rádi odporují veřejnému mínění a v skrytu duše se baví šokováním konvenčních lidí občasným nepřístojným chováním.

Tyto normálně uhlazené a zdvořilé duše vás dovedou náhle uzemnit nejneuvěřitelnějšími výroky a činy v nejnečekanější době. Na nohou nosí cokoliv - sandály, holínky, polobotky nebo bačkory - a zřídka se obtěžuje zkontrolovat, jestli je vhodně oblečený pro danou příležitost.

Když má chuť, objeví se bosý a vysměje se vám za to, že se smějete jemu. Vodnáři se často obléknou do podivných úborů, aby ukázali, že se nemíní přizpůsobit.

Často rozeznáte tyto lidi narozené ve vzdušném znamení podle hojného používání slova přítel.

Jejich typická otázka po rozpadlém milostném vztahu je "Můžeme zůstat přáteli?"

Vodnář není otupělý ani naivně nadšený ani blazeovaný. Nepřetržité experimentování v něm budí zvědavost a chuť proniknout k jádru dalšího tajemství a to další tajemství můžete být vy.

Ten člověk, který se zdá být buď duchem vzdálený milion kilometrů, nebo vás pitvá pod neviditelným mikroskopem, je pravděpodobně Vodnář.

Může být nepříjemné zjistit po vší té intenzivní lichotivé zvědavosti, že se stejně hluboce zajímá o osobní život policisty na rohu ulice, barmana, hotelového poslíčka, zpěváka v nočním klubu nebo obyvatele zajímavého domu, jako je třeba váš. Politika ho fascinuje, sport ho přitahuje a děti ho matou.

Ale stejné je to s koňmi, automobily, starými lidmi, lékařskými objevy, autory, astronauty, alkoholiky, piany, větrníky a modlitbami.

Připojte se k davu a hoďte svou ješitnost do odpadkového koše, nebo vám jeho chladně neosobní přístup zle ublíží.

Hledejte podivný, odtažitý pohled jeho očí, jako kdyby obsahovaly jakousi magickou tajemnou znalost, do které nemůžete proniknout.

Vodnářův pohled je typicky neurčitý, za sněným bloudícím výrazem a často (ale ne vždy) jsou jeho oči modré, zelené nebo šedé. Vlasy má obvykle rovné a jemné nejčastěji blonďaté, pískové nebo světle hnědé.

Pleť má bledou a většinou je nadprůměrně velký (i když ascendent může modifikovat vzhled kteréhokoliv slunečního znamení).

Všimnete si výrazně ušlechtilého profilu. Rysy Vodnářů jsou dobře formované a připomínají portréty římských císařů vyražené na starých zlatých mincích. Často si zvyknou na pózu se svěšenou hlavou, když přemýšlejí o nějakém problému nebo poté, co vznesli otázku.

Hlava jim náhle spadne dopředu nebo se nachýlí na stranu v očekávání vaší reakce. Díky dvojí sexualitě Urana mají mužská těla často ženské charakteristiky, jako například široké boky, a ženská těla mužské, například široká ramena.

Volnost milující Vodnáři dokážou být neobyčejně zábavní dokonce perverzní, originální, domýšliví a nezávislí. ale také umějí být diplomatičtí, jemní, soucitní a zakřiknutí.

Vodnář téměř zoufale hledá bezpečí davů a přátelství, které ho naplňuje.

Potom náhle následuje období zasmušilé samoty, kdy nechce být nikým vyrušován. Ale ať je společenský nebo v ústraní, uchová si svou ostrou vnímavost, která je hlubší a bystřejší než u jiných lidí.

Uran z něho dělá přirozeného rebela, který instinktivně cítí, že staré zvyky jsou špatné a že svět a jeho obyvatelé potřebují revoluční změnu (pokud však působí v politice, je natolik chytrý, aby své názory neinzeroval předčasně a neznehodnotil tak svou strategii).

Tito lidé vždy analyzují situace, přátele i cizince.

Může vás vyvést z míry, když začnou klást přímé otázky s minimem taktu a snaží se dobrat vašich soukromých pocitů.

Jakmile zjistí, že hádanka nakonec nebyla tak složitá, jak se zdálo, začnou se nudit a někdy je to i rozzlobí.

Nic není urážlivější, než když Vodnáře přestane bavit jeho mikroskopické zkoumání a obrátí se k další zajímavé osobnosti právě ve chvíli, kdy vás přesvědčil, že vás považuje za nejdůležitější lidskou bytost na zemi. Zabolí to.