Všechna sluneční znamení jsou zastoupena stejným dílem pozitivně-mužskou a negativně-ženskou podstatou a jsou v nich také rovnoměrně zastoupeny všechny čtyři živly – Oheň, Země, Vzduch a Voda. Každá část celku je odlišná, aby byla zároveň naprosto stejná – tak zní velká kosmická hádanka o moudrosti a pravdě.

Prvním krokem k jejímu vyřešení je tvrzení, že nedokonalost se rovná dokonalosti.

Tento první krok k osvícení je popsán v kapitole Dvanáct tajemství lásky.

My se budeme nyní zabývat vztahy mezi znameními jakožto vztahy mezi živly – Ohněm, Zemí, Vzduchem a Vodou.

Živel       >>> Znamení Znamení >>> Živel
Znamení Ohně Beran, Lev, Střelec Beran Oheň
Znamení Vzduchu Váhy, Vodnář, Blíženci Býk Země
Znamení Země Kozoroh, Býk, Panna Blíženci Vzduch
Znamení Vody Rak, Štír, Ryby Rak Voda
Lev Oheň
Panna Země
Váhy Vzduch
Štír Voda
Střelec Oheň
Kozoroh Země
Vodnář Vzduch
Ryby Voda

Oheň a Oheň

Jestliže se setká Oheň s Ohněm, výsledkem jsou větší a ostřejší plameny, z nichž může vzniknout požár, který buď stráví sám sebe a vyhoří, anebo rozsvítí tmu a jeho následkem roztaje led i strach negativního myšlení. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Vzduch a Vzduch

Jestliže se setká Vzduch se Vzduchem, dochází k naprosté svobodě pohybu, jemuž se kladou jen pramalé či vůbec žádné meze. Toto splynutí může mít za následek nádherné duchovní, citové a spirituální povznesení. Ovšem Vzduch se postupně znečistí a zatuchne, pokud v něm neprofukuje alespoň slabý větřík a nedochází ke změnám; avšak Vzduch se může za určitých podmínek proměnit v tornádo. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Země a Země

Jestliže se setká Země se Zemí, může toto splynutí položit základy vysoké hory víry a nezměrné síly – avšak jeho výsledkem může být také vyprahlá poušť. Důležité je, kterým směrem se splynutí Země se Zemí začne ubírat. Pokud se Země zlobí, může nastat zemětřesení se sopečnými reakcemi. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Voda a Voda

Jestliže se setká Voda s Vodou, není mezi nimi žádného odporu, a díky tomu dochází ke stálému proudění inspirace, jež nakonec dosahuje velkého oceánu osvícení – avšak v jiném případě může téci do stojaté zátoky, odkud již není úniku. Voda hasí žízeň, ale pokud se vymyká z rukou, dokáže působit zkázonosné záplavy. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Oheň a Vzduch

Vzduch rozdmýchává Oheň a způsobuje, že Oheň hoří ještě jasnějším plamenem, a tím stimuluje nadšení a vzrušení – nebo přináší vášně a vztek. Příliš mnoho Ohně dokáže sežehnout veškerý kyslík ve Vzduchu, čímž znemožní dýchání – a příliš mnoho Vzduchu, jako třeba silný vítr, zase dokáže Oheň uhasit. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Oheň a Země

Je zcela zřejmé, který z těchto živlů je silnější a trvalejší. Země zůstává tam, kde je, pokud není přenášena vnitřní explozí či vnějšími silami. Oheň míří svým vlastním směrem a šlehá vzhůru k nebesům. Oheň může Zemi sežehnout, ale nikdy ji nedokáže zcela zničit. Země je Ohni oporou, neboť vytváří pevný základ pro jeho plameny, avšak příliš mnoho Země dokáže uhasit i ten nejjasnější Oheň. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Oheň a Voda

Velký Oheň dokáže malé množství Vody vysušit svým obrovským žárem, zatímco velké množství Vody dokáže uhasit každý Oheň. Proto se Oheň instinktivně Vody obává a cítí k ní respekt, stejně jako Voda k Ohni. Oba jsou si vědomi toho, že každý z nich je schopen toho druhého zničit. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Země a Vzduch

Země obsahuje Vzduch a potřebuje ho, zatímco Vzduch v sobě Zemi neobsahuje ani ji nepotřebuje. Země zůstává tam, kde je, a pohybuje se jen následkem zemětřesení, vulkanické činnosti či jiných vnějších sil, zatímco Vzduch se od takových omezení odpoutal a podle svého rozmaru se vznáší nad Zemí, aniž by na ni nějak působil či setrvával na jednom místě. Země je od Vzduchu zřetelně oddělena, jako by si zdánlivě ani neuvědomovala jeho existenci, dokud silný vítr nezačne ohýbat rostlinami a květinami, které rostou na zemském povrchu a jsou zakořeněny v zemském lůně. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Země a Voda

Voda hledá svůj domov a nachází ho v Zemi, kterou proniká a zavlažuje, což je pro Zemi požehnáním, neboť je to právě Voda, s jejíž pomocí může Země „chovat“ všechny formy rostlin, stromů a květin. Bez Vody by byla Země suchá a neužitečná. Tyto dva živly potřebují jeden druhého. Ovšem příliš mnoho Vody dokáže Zemi proměnit v bahno – a příliš málo Vody se zase může v obrovské mase Země docela ztratit. Výsledek závisí na tom, jakým směrem se oba jednotlivci rozhodnou jít.

Vzduch a Voda

Vzduch proniká do Vody, pohybuje s ní a dokáže ji zpěnit v obrovské vlny …aby potom opět utichl … a proti tomuto pronikání či útoku Vzduchu se Voda nedokáže bránit. Když Voda proniká do Vzduchu ve formě vlhkosti, Vzduch těžkne, ale nakonec příroda jako kouzlem mění vlhkost zpět ve Vodu – Vzduch ji vrací ve formě deště. A proti této transmutaci se Vzduch nedokáže bránit. V tomto vztahu nemá na výběr žádný z nich a výsledek závisí pouze na vyšší vůli osudu.

Zdroj: Sluneční znamení, Linda Goodmanová

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře