Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Naše tělo obsahuje nejúčinnější léčivé látky, které působí hlavně tehdy, nejsou-li oslabované procesem trávení.

Šankar Devananda

Poslední komentáře

Na okraj

Problémy s pokožkou mi říkají v duchovní a duševní rovině: “Musím se také zabývat sám sebou. Co mě dráždí, pálí, svědí?“ Při onemocnění pokožky je narušen kontakt s okolím, člověk se cítí nečistým, nejistým, nemohoucným vyjádřit se. Alergie a akné vždy souvisí s problémy citovými nebo s přecitlivělostí. A samozřejmě na tělesné úrovni s játry.

Miluji svého muže v praxi

Kamarádko, bohyně :-)

Chceš být milovaná? Chceš být hýčkaná? 

Chceš cítit lásku a obdiv svého muže?

 Chceš být šťastná?

Tak jen udělej každý den tohle:

Buď trpělivá

Vždy, když ti bude připadat, že tvůj muž je mimo a že jsi mu cosi říkala už tisíckrát a žádala ho o něco milionkrát, uvědom si, že dělá, co může a zvládá, snaží se, co mu síly stačí, i když to tak třeba navypadá. Dej mu čas, protože to, co chceš, je vlastně naprosto nepodstatné.

Buď velkodušná

Každý den udělej něco, co ho potěší bez ohledu na to, co udělá on pro tebe (ty máš sílu rozdávat :-)). Každý den uvař, co má rád, ukaž mu, že je pro tebe důležité, aby byl s tebou spokojený a ty pro to uděláš cokoliv. Nečekej, až si o to řekne, překvap ho!

Buď přející

Každý den ho pochval. Když bude vyprávět, co v práci zvládl i nezvládl (i když ti bude připadat, že ty jsi toho musela zvládnout mnohem víc - určitě, jsi silnější!), chval ho, jak to krásně vyřešil, jak to perfektně udělal, jak se nádherně nerozčílil. Každý jeho úspěch náležitě oslav (pozvi ho na dobrou večeři), čím víc, tím lépe, on totiž pracuje pro tebe, aby pro tebe byl dost dobrý :-)

Buď sloužící

Nikdy mu neříkej, co jsi pro něj udělala. Nikdy ho neupozorňuj, aby si všiml - pokud si nevšiml, asi to za povšimnutí nestálo. Dělej pro něj věci bez toho, aniž bys očekávala uznání. Jednou si toho všimne, ale neřekne to tak, jak ty chceš, odmění tě jinak.

Projevuj mu úctu

Každý den se mu podívej zpříma do očí, chytni jeho tvář do svých dlaní, zhlížej se v něm, dej mu najevo, že je stále onen krásný kluk, do kterého jsi se kdysi zamilovala a že to stále tak je.

Nezlob se

Buď nad věcí, uvědom si, co je ve vašem vztahu důležité, většina věcí, pro které se hádáme, je naprosto zcestných. Vykašli se na své pravdy a buď tolerantní, utvářej především domácí pohodičku. Z té nikdo nechce utíkat.

Zapomeň na včerejšek

Nikdy se nevracej k tomu, co se stalo včera, co se řeklo včera, a hlavně čím se ublížilo včera. Včera je pryč a dnešek může být jíný.

Miluješ svého muže? A chceš, aby ti to konečně už začal vracet? Zkus něco z toho.... :-)

Nebo si projdi 5 týdnů, ve kterých se to naučíš dokonale

s láskou tvoje Empatia

žena

je to takové docela smutné. Mám doma jednoho takového konzumenta, co tohle všechno co se tu píše jen konzumuje a jsem smutná, že jsem jen ta co dává :-( asi je to moje chyba, že jsem si nedobře vybrala.

Vybrala jste si přesně

Vybrala jste si přesně dokonalého muže, kterého potřebujete, neexistuje náhoda a každý dostává přesně to, co potřebuje, i vy. Není potřeba být smutná, je důležité reflektovat a pochopit, v čem vás váš muž trénuje. Samozřejmě, že něco děláte špatně, když vám nic, co dáváte, nevrací. A až to vy změníte, změní to i on, to si buďte jista. Výměna za jiného nemá význam, jde o váš trénink a je jedno, zda trenérem je Pavel nebo Petr. Pokud chcete poradit, co změnit, ozvěte se! MM

opora

Co mám dělat v případě, že můj muž mi nebyl a není oporou. Je schopný přiběhnout do nemocnice a vynadat mi že si tam ležím zatímco on má doma tolik práce, a tak podobně. Překonala jsem se, začala žít jinak, začala a spoustu let dělala všechno co tady píšete. Funguje to, opravdu, manžel změknul, stal se otevřenější, pohodový, bylo líp...Jenže pak řekl že se nemění kvůli mně. povídá si s jinou. Nemají spolu sex. Jenom to pěkné, ta opora, starostlivost, péče - jde od něj jinam. Naprosto samozřejmě, bez žádání, nenechává ji ve smutku bez dobrého slova, neposílá ji léčit se, pro všechno má pochopení. A já mám hrůzu z toho, že žiju s člověkem, který se o mně ve špatných dobách nestará...mám právo ho nemilovat, nereagovat na pocit viny který ve mně vyvolává když chci udělat něco proti jeho klidu a souhlasu? už ničemu nerozumím...

vždy jde o vás...

Náš partner vždy a pořád ukazuje jen to, co my děláme špatně, pokud toto přijmete, nebudete se ptát, proč on nedělá věci, které chcete, aby dělal, a začnete se ptát, co máte vy udělat proto, aby je dělal? Píšete, že jste spoustu let dělala vše, co píšeme - nevěřím tomu. Možná jste to dělala, ale rozhodně ne bezpodmínečně, jen proto, že jste to dělat chtěla a z lásky k němu, proto, aby on byl šťastný. Rozhodně jste očekávala nějakou návratnost. A proto žádná nepřišla. Vesmír vám ukázal, že způsob, který jste zvolila, byl správný, ale zůstala v tom vypočítavost - něco za něco. A tak to dobré dostal někdo jiný :-) Abyste si uvědomila, že buď něco dělám z lásky jen pro to, že to těší mě a protože to dělat chci, a nic za to nežádám ani nic nečekám, těší mě to samotné dávání. A pak, pokud přijde něco zpět, beru to jako bonus plus k tomu dobrému pocitu, že něco z lásky pro druhého dělám, ale není to jako zasloužená odměna. A hlavně si uvědomte, proč vůbec s takovým partnerem žijete? Z jakého důvodu? Proč jste s někým, koho nemilujete? Jestli s ním nejste z pouhého strachu, abyste nezůstala sama, nebo kvůli dětem, nebo kvůli domu,.... přitom stejně sama jste a navíc s pocity viny. Hlavně vy si uvědomte, jak chcete vy žít, jde o vás :-) s láskou MM

Vypadá to tak

Vypadá to tak jednoduše...určitě řeknete vždyť to jednoduché je. Moc se snažím, ale asi stále špatně. Kupodivu mě tento příspěvěk taky rozesmutněl :-) s takovou se asi svých problému nezbavím... Přesto moc děkuji za vaše příspěvky, jsou velmi obohacující, a vždycky si v nich najdu něco pro sebe...

Kamarádka jak se říká na život a na s...

Mám kamarádku, člověka, jemuž mohu bezmezně věřit a naprosto se spolehnout. Nikdy jsem neměla ve svém životě nikoho takového. Je mi 46 let a znám ji cca 2 roky. Po přečtení článku miluj svého muže v praxi a komentářů mi došlo v čem to vězí že máme tak pěkně fungující kamarádský vztah bez podmínek. Možná je to tím, že je to "jen kamarádka" a já nic neočekávám jako bych očekávala od muže a tak dávám sama od sebe a podporuji a ono se mi to automaticky vrací zpět. Myslím si, že by to naprosto mohlo být stejně ve vztahu muže s ženou. Já mám teď nový vztah a nevidím důvod proč by tomu mělo být jinak již. Také jsem to dříve neuměla a neměla informace a dostávala přes nos a rozumím ženám, které trpí ve vztahu, také jsem si tím prošla a vinila druhého, ale teď už myslím, že vím a že záleží jen na mě jaké to bude :-) a moc se těším na partnerství. Věřte, že s informacemi, které zde nasáváme to půjde mnohem lépe a snadnějí než kdybychom nevěděli nic. Já jsem za ně úplně šťástná, že netápu a znám svou cestu. Přeji všem hodně lásky a pocitu vnitřního klidu. Děkuji Jana

Miluj svého muže v praxi

Dobrý den,
reaguji na zmíněný článek plus komenátář - připadám si někdy stejně jako paní, co odpovídala, že mám doma jen konzumenta, ať dělám co dělám, nepřijde mi to ono. Dělám to i ráda - i když možná ne bezvýhradně, myslím to tak, že bych ráda aby mi dával víc najevo zájem, ozýval se mi atd. a nepřichází to. Proto se ptám, co ještě mohu udělat, aby to fungovalo? A nemůže se přece jen stát, že když to fakt budu dělat jak se má, že prostě on je jiný a nestačí mi, není ten vyhovující? Děkuji za odpověd.

chyba neexistuje :-)

Za prvé si přečtěte knížky Pravidla pro šťastnou lásku; Do pátku bude váš manžel jiný; Pět jazyků lásky; Láska jako životní styl - např. Je v nich opravdu množství rad a různých úhlů pohledu, jak to, co dělat máte, máte také pochopit, pokud to potřebujete. Nejlepší je muže podporovat a nic nečekat, často to ale neumíme, v tom je ale ta naše výzva! Podívejte se na nahrávku webináře Síla ženy (v akcích v Empatii). NIKDY se nemůže stát, že muž, kterého máte vedle sebe, je nevyhovující, NIKDY! VŽDYCKY je partner naprosto dokonalý pro vás v tuto chvíli, něco vás učí a má nezastupitelnou úlohu - pro vás. Jde přece o vaši životní školu, partner hraje jen roli trenéra, a pokud vyměníte trenéra, stejně nezvládnutý úkol zůstává, posouvá se do budoucnosti k dalšímu partnerovi, synovi, vnukovi,...

Ale hlavně! Mluvíme tady o lásce bez podmínek, tu mohu dávat pouze a jen v případě, že skutečně miluji. Já miluji. Protože pokud skutečně miluji, chci aby ten druhý byl šťastný a dělám reálně pro to vše. Nemyslím na sebe a nedělám to za něco. Jediný důvod, proč nebýt se svým partnerem, je, neláska. Pokud spolu jste kvůli dětem, majetku, rodičům, ze zvyku či strachu, pak trénovat bezpodmínečnou lásku nemůžete. S láskou MM

Děkuji za odpověď. Na sílu

Děkuji za odpověď. Na sílu ženy se podívám několikrát. Smutné pro mě je, že spoustu věcí znám, jen je nepoužívám nebo špatně... Řekla bych, že je to mým egem, které ví, že se má změnit, ale buď nechce, nebo nevím ještě, jak. Ale snažím se. Ego se brání, ale věřím, že se mi to vyplatí, když to zvládnu. Moc děkuji.

Dobrý den, zajímalo by mě, co

Dobrý den,
zajímalo by mě, co mohu udělat, když mám pocit, že si mě můj partner absolutně neváží. Mohu to rozvést. Jsme spolu rok, ale vídáme se méně, jelikož nebydlíme spolu. Nedávno byl na nějakém soustředění a prý někoho potkal, nevím, zda se stalo něco víc, od té doby je však proměněný, skoro se mi neozývá, i když ho kontaktuji a pak když to chci rozseknout, tak prý to nechce skončit, ale přitom pro to sám vůbec nic nedělá. Neustále to odkládá nebo se pak zase neozývá, mám pocit, že si myslí, že mě má jistou, a že si se mnou může takhle pohrávat, to je neúcta. Ohledně bezpodmínečné lásky jsem četla a slyšela spoustu a možná, že jsem mu zcela bezpodmínečně lásku neprojevovala, jelikož jsem pořád očekávala... ale co dělat v tomhle případě, kdy se snažím neustále, a z jeho strany nepřichází vůbec nic, nebo jen když přitvrdím, ale tím stylem, že si se mnou jako by pohrává, ignoruje mě, neváží si mě. Co si mám v takovéto situaci počít? Četla jsem knihy Do pátku bude váš manžel jiný, Pět jazyků lásky, a viděla Síla ženy, držím se toho, aspoň se snažím, ale tady ať dělám, co dělám, mám pocit, že on je už jinde. Ráda bych se však poučila do budoucna, aby se mi to nestalo zase. Děkuji za každou odpověď.

Určitě to chce osobní rozbor

Dost těžko vám takto obecně můžu něco poradit, v každém případě je jisté, že se moc nedržíte rad o pasivním ženství :-) Muž je přece dobyvatel, ten, kdo má být v partnerství aktivní, on má být ten, kdo první projeví iniciativu, pokud to tak není, pak je důvod v tom, že aktivní být nechce, tzn. nestojí o vás, nebo jste ho dostala svou vlastní aktivitou do stavu, že aktivní být nemůže, protože jednoduše ví, že vy stejně budete ta první, která udělá první krok, tak proč by se snažil? Pokud nejste spolu a vy už máte tyto pocity, tak nevidím důvod tenhle vztah udržovat. A přece nejde o to, zda on chce skončit vztah, jde o to, zda to takhle chcete vy. MM

Děkuji

Moc pěkný příspěvek, ostatně jako všechny Vaše články.Jsem ráda, že tady jste a pomáháte nám " hledajícím"...Děkuji.Yanka

cl dělat

Co dělám špatně?? Přítel mě neobejme nedá pusu a já mu to vycitam a pořád se hadame kvůli tomu nevim jak se chovat když mu nedám pusu já tak on vůbec

a řídíte se tím?

viděla jste videa z www.zenajelaska.cz a podívala jste se na www.klubzenajelaska.cz?tam najdete odpověď! s láskou vaše Empatia

Viděla ale jak mi to nejde

Viděla ale jak mi to nejde dávat jen já ti vydržím max 2 dni a pak se nastvu a vyčítam jak jsem pochopila mám dávat a nic neocekavat