Neustále se dočítáme o problému hyperaktivních děti, o poruchách chování, o vzrůstajícím výskytu lehké mozkové dysfunkce a poruch učení.

Dokonce se smíříme s tím, že i naše dítě může být prostě takové a dovolíme, aby dostalo „nálepku“, klidně i prášky.

Tohle snadné řešení je náš únik, pohodlná výmluva, proč dítě jedná tak, jak jedná a proč my s tím vlastně nemůžeme nic dělat, maximálně podat léky.

Nebojíme se náhodou vlastního selhání?

Co se často v mnoha rodinách odehrává?

Ve vztahu, kde partneři neumí najít cestu sami k sobě, nemají vybudovaný láskyplný a podporující partnerský vztah, nemůže žena otěhotnět. Nebo následuje komplikované těhotenství a bolestný porod (nebo porod s utišující injekcí).

Nakonec je dítě na světe, ale o několik měsíců později putuje do jeslí nebo do opatrování někoho cizího, zatímco se matka vrací do zaměstnání (žena, která nemůže mít dítě, tak ho nechce).

Když se dítě nakonec dostane domů, bojuje o pozornost rodičů.

A pokud se mu této pozornosti nedostane, začne se chovat zvláštně, aby si ho rodiče jednoduše všimli. A rodiče, místo toho, aby přemýšleli nad sebou, proč je dítě školí a čemu učí, vezmou ho k odborníkovi pro nálepku.

Nálepky jsou jen naše lenost a snaha zbavit se zodpovědnosti!

Neříkejte o sobě ani svých dětech – jsem alergik, dysgrafik, epileptik; a nebo pokud to chcete o sobě vytrubovat do světa, pak řekněte – nesnáším lidi, nesnáším normy, nesnáším tento svět.

Pokud žena, která přináší do partnerství dítě pro sebe i svého milovaného partnera, bytostně ví, že je to její hlavní náplň, pak naprosto přirozeně dělá v těhotenství i potom vše pro blaho sebe i svého dítěte, a to co nejdéle, jak to muž ustojí.

Muž, milující svou ženu, je šťastný, pokud je ona na něm závislá a on se o ni může postarat, aby mohla v klidu pečovat o jejich společné dítě.

Znáš, ženo,  Žena je láska?

Některé negativní vlivy ale není v silách rodičů je odstranit, např. masivní kontaminace potravin těžkými kovy, především rtutí. Rtuť je prokazatelně hlavní příčinou některých nevyléčitelných poškození mozku, především autismu. Velmi nepříznivě se projevuje nadbytek jednoduchých cukrů, což je živina dětmi mimořádně oblíbená. Děti, svou přirozeností neklidné, se pod vlivem předávkování cukrem (sladkostmi) ještě zhorší.

Nedávno se zjistilo, že  pravděpodobnou příčinou je i akutní nedostatek esenciálních mastných kyselin řady omega-3 (já si pamatuju, když jsem chodila do školky, tak hned při vstupu jsme museli jít do ordinace lékaře, který tam měl zvláštní místnost, a tam jsme dostali povinně lžíci rybího tuku – hnus, ale asi se tenkrát vědělo, proč). Dnes je obecně známé, že tyto specifické mastné kyseliny mají pozitivní vliv na vývoj mozku a na chování i dosud nenarozeného dítěte! Mají také ale i další „vedlejší“ účinky – pozitivní, například snižují frekvenci výskytu běžných onemocnění horních cest dýchacích u dětí.

Jedna studie potvrdila, že těhotné a kojící ženy musí mít ve stravě dostatek DHA, je to jedna z esenciálních mastných kyselin a je obsažena v rybím oleji (Omega 3). DHA přechází do krevního oběhu plodu a stejně tak i do mateřského mléka. V případě dostatečného příjmu se batolata vyvíjejí mnohem lépe než děti, které trpí jejím nedostatkem, a to především po psychomotorické stránce.

Zajistit dostatek DHA konzumací ryb lze s obtížemi. Pokud se oprostíme od zamoření mořských ryb těžkými kovy a znehodnocující technologií zpracování ryb, pak jsou vhodné pouze lososi z divokých vod, tuňák se žlutými ploutvemi, sardinky a další drobné mořské ryby. Naprosto nevhodné jsou makrela a platýz i všechny ryby sladkovodní. Co s tím?

Užívejte Omega 3 nebo dětem dávejte Chewable Omega 3 – žvýkací kapsle s příchutí citronu místo bonbonu a milujte je – jak jednoduché.. A navrch je tu ještě Nordic Pure Omega 3 liquid – přírodní rybí olej prvotřídní kvality, který pochází ze spolehlivého, čistého zdroje na Islandu.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

s láskou vaše Empatia

A kupte si ebook Umíme milovat své děti?

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Chewable Omega 3 Concentrate
Chewable Omega 3 Concentrate

Žvýkací softgelové kapsle Omega 3 obsahují prospěšný rybí olej s příchutí citronu. Snadno se žvýkají, takže je snadné užívat je kdykoli i bez vody. Tyto kapsle se v žaludku rozkládají, takže se jejich obsah rychleji vstřebá a účinkuje, aniž by následně způsoboval nevolnost.

Detail produktu

Komentáře