Dobrý den,
ráda bych se zeptala. V jednom z dotazů, ohledně psychických problémů jste odpověděla, že by se prášky na depresi(antidepresiva) neměla brát. Že moc škodí.

A léky, které lidé berou například na tlak, na cholesterol, na záda ty neškodí? Nebo to vyjde nastejno, když člověk bere jeden druh léku a je to lék na depresi a druhý člověk ho nebere, ale bere třeba pět druhů léků na různé zdravotní potíže(krevní tlak apod.)

Myslím si, že ať to jsou léky na psychiku či na tlak, nic asi nevyřeší.

Jenom nevím, proč lékaři předepisují několik let léky na tlak, když vidí, že lidem nepomáhají, když mají tlak pořád vysoký. Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď. Martina

Dobrý den 🙂
No jasně a samozřejmě, máte pravdu!

Nejdřív citát jednoho moc chytrého člověka, jakákoliv knížka, kterou vydal, pro vás může být obrovským přínosem a otevřením zaslepených očí! Když jeho knížky čtu, skoro se mi ani nechce věřit, čím a kým vším jsme manipulováni, ale nejde o to zůstat v šoku stát, jde o to pochopit, že jen já mám své zdraví a celý život ve svých rukou, pan Fořt oči otevírá sice drsně, ale s úspěchem (aspoň mně).

„Díky cílené kampani se podařilo ve veřejnosti vyvolat přesvědčení, že nemoc je projevem chybění léku.“ RNDr.Petr Fořt, CSc., specialista na výživu

Před antidepresivy varuji možná víc, než před jinými léky, je to určitě proto, že psychická závislost na čemkoliv je vždycky mnohem nebezpečnější a hůře zvladatelná, než prostě léky na tlak, které užíváme, ale žádné psychické nutkání si je vzít nemáme (pokud nemluvím o strachu z toho, co mi doktor řekne, když se přiznám, že je nejím).

Jsem přesvědčená, že 99% lidí ví, že dnešní lékaři je vlastně nevyléčí, podle mne to od nich ani neočekávají.

Někteří za ním jdou proto, že je to jakýsi zvyk, někteří potřebují papír o neschopnosti.
Některým ještě nedošlo, že užívají dvacet let stejné prášky a mají stále stejnou diagnózu.
Některým toto zaškatulkování vyhovuje – každý chce někam patřit a říci o sobě, že jsem alergik, astmatik, onkologický pacient nebo kardiak, to přece už nějak zní.

Máme pocit, že toto sdružování stejných nemocných je pro jejich prospěch, ale chyba lávky!

Je to přesně ta cesta, kdy se ztotožním s problémy skupiny, přijmu je za vlastní a i ty, které dosud nemám, dostanu. Tito sdružovatelé mají strach přijmout zodpovědnost do svých rukou, mají pocit, že jsou málo vzdělaní, aby znali své tělo a že ti druzí ho rozhodně znají lépe. Všichni nemohou „pochopit“, tak to je.

Západní medicína je super – pokud si zlomím nohu, nebo mám jiný akutní problém, kdy potřebuji rychlou pomoc, abych neumřela.

Ale praktická medicína nefunguje vůbec.

Nebo má někdo zkušenost, že ho lékař léčil tak, že mu doporučil, co má sám se svou nemocí dělat, že mu řekl, jak se své nemoci zbavit a jak, až se jí zbaví, má jejímu novému vzniku předcházet?

Někteří lékaři se o to snaží, ale bohužel, když se za celé své studium neučí ani hodinu o výživných látkách ve stravě, nic o bylinkách a vitamínech a minerálech, a to už vůbec nemluvím o duchovních souvislostech, radí většinou naprosto špatně. Všichni máme zkušenost s dietními sestrami  a stravou v nemocnici – dietní párky jsou dobré ….

Lékaři se prostě neučí léčit, učí se potlačit příznak nebo kombinaci příznaků.

Mají své chytré knihy, kde když si vyhledají tyto příznaky, vyskočí jim lék. A ten doporučí.

Bohužel tím, že jsme rozparcelovaní podle toho, co nás bolí, jdeme k očnímu, ušaři, internistovi, kožnímu, gynekologovi,… každý má svou chytrou kniku. Každý podle svých naučených příznaků doporučí svůj lék.

A pak se naprosto běžně stává, že máte v hrsti dvacet prášků, které se bojíte neužívat, i když nevíte, k čemu je užívat máte, jen aby vám pan doktor nevynadal, a paradoxně jeden lék řeší vedlejší příznaky toho druhého anebo užíváte dva léky, které se spolu vůbec užívat nesmějí (ale předepsali je dva lékaři, kteří se nedomluvili).

Ve starých kulturách byli lékaři vedle kněžích a vládců nejvýše postavenými ve společnosti, měli obrovské peníze za pacienty, o které se starali. Ale za zdravé pacienty.

Za každého nemocného se mu penízky odečítali – dobré, ne?

Takže jim záleželo na tom, aby lidé byli zdraví, ne jako dnes, že lékaři potřebují nemocné.

Umíte si představit, že by byly prázdné čekárny, u žádného lékaře by nebyli registrovaní žádní pacienti, za které lékaři přijímají paušální plat?

Není to chyba lékařů, ale systému.

Ten ale nezmění lékaři, těm to samozřejmě vyhovuje. Kdyby jim to nevyhovovalo a měli chuť a odvahu to změnit, pak by neříkali lidem, že potravní doplňky jim škodí, že vitamín C jim způsobuje zánět, že zbytečně vyhazují za doplňky stravy peníze,… alespoň by mlčeli, když tomu nerozumí.

Bohužel jsou zvyklí na to, že oni jsou ti vyvolení, kteří jediní rozumí vašemu tělu.

Systém nezmění ani vláda ani lékaři. Změnit ho můžeme jen my.

A to tak, že jim přestaneme baštit, že potřebujeme chemii na to, abychom své tělo, které je příroda, uzdravili.

Až přestanete (říkám vy, protože my už jsme přestali) chodit k lékaři pro léky a začnete používat přírodní způsoby léčby, bude se muset změnit systém zdravotnictví, protože jinak by lékaři umřeli hladem 🙂

Je pravda, že když někomu řeknu, aby s lékařem diskutoval, aby se ho zeptal, proč vlastně má užívat nějaký lék, a on mi na to odpoví, že má strach, protože by ho lékař mohl vyhodit, vynadat mu, neošetřit ho, tak se nedivím, že je taková spotřeba léků u nás.

Je to na každém z nás, jak si to uděláme – rozhodně nikdo jiný to za nás neudělá 🙂

A skončím opět citátem p.Tepperweina:

„Ve všech evropských státech neexistuje systém péče o zdraví, nýbrž systém nemocenského pojištění.“

Takže přeji vám všem sílu být zodpovědní a nemít strach, přírodní léčba existuje na všechny naše neduhy, to mi věřte 🙂
Jen je to potřeba dělat prakticky.

Učíme vás to ve všech programech naší Akademie, ale hlavně v Základech celostního zdraví!

Vaše Empatia s láskou

Kam dál?

Do našeho e-shopu

New Life: Pro těhotné a kojící
New Life: Pro těhotné a kojící

Pro těhotné ženy, mladé matky a dokonce i pro ty, které se na těhotenství připravují, je velmi důležité, aby byla zajištěna jejich zvýšená potřeba vitaminů a minerálů. Proto pro ně bude užitečný New Life. Železo, vitamin C, vitaminy B, vápník a hořčík jsou nezbytné pro tvorbu krve plodu a zdravý vývoj jeho imunitního, kostního a nervového systému a kromě toho podporují organismus matky. Kyselina listová se navíc podílí na vývoji tkání matky, udržování její psychické kondice během těhotenství a je také životně důležitá pro rozvoj nervového systému embrya.

Detail produktu

Komentáře