Bojíš se, že ho ztratíš?

Pak máš problém dát partnerovi svobodu.

Žárlivost vzniká z potřeby někoho vlastnit a myslet si, že je můj. Žárlivost je postavena na tom společností uznávaném modelu – jsem hodnocený podle toho, co mám. Pokud mám ženu nebo muže, je můj a bude se chovat tak, jak já chci. Když je můj.

Jednou jsem si ho vzala a už od té chvíle se nemusím nijak dál snažit, aby byl se mnou šťastný.

Jednou mi slíbil, že jsem jediná a bude se mnou až do smrti, tak musí. A já taky. Všechno se musí vydržet, láska jednou pomine, a důležitá je zodpovědnost. Máme děti, dům, psa, důvody, proč spolu zůstat musíme.

No a nevěra je odsouzeníhodná. A rozvod až to poslední. Rozvod je známka toho, že jsem něco nezvládl, bere mi to kousek z mé sebe-hodnoty. I druzí mě jistě budou hodnotit špatně, selhal jsem. Tak raději vydržím ve vztahu, kde nejsem šťastný.

Tohle je docela běžný model – cítíš tu nesmyslnost? Proč tak žijeme?

Jenže samozřejmě, že jeden z páru musí udělat něco, co tuhle idylku zbourá. Protože z téhle iluze skvělého vztahu se nějak dostat musíme. A většinou se to stane tak, že se zamiluje do někoho jiného. Aby ho praštilo do hlavy, v čemže to doposud žil. Nebo se vzájemně týráme žárlivostí, vydíráním, závislostí. Je jedno, co to je, všechno má stejný základ – strach ze ztráty.

Pokud žárlíš, máš potřebu svého partnera stále kontrolovat a ujišťovat se, kde je, co dělá, s kým je, jestli někde něco nedělá, co nemá, jestli ti nelže, už víš, že to má příčinu v tobě. Že partner nenese žádnou vinu ani zodpovědnost za to, jak se cítíš. Jsou to tvé pocity a s těmi musíš pracovat ty sama.

Za tvými pocity stojí strach, že ho ztratíš a zůstaneš sama. A taky strach, že se na tebe každý bude dívat, jakože jsi selhala, nezvládla vztah, že jsi špatná. Že jsi musela něco dělat špatně, když sis neudržela chlapa. Že tě budou druzí posuzovat a odsuzovat. Je tam i kus kritiky sebe sama. Připadáš si nedokonalá a máš strach, že tvůj partner najde jinou, lepší, dokonalejší ženu.

Uvědom si, že chyby máme všichni a milovat znamená milovat i s chybami. Pokud bys měla celý život před partnerem hrát někoho lepšího, co by to bylo za důvěrný vztah? A tak si uvědom, že žárlivost je pocit jako každý jiný. Tak ho sděl!

Máme různé pocity a ty pocity se máme učit sdělovat svému partnerovi.

Pokud se naučíš sdělovat, co cítíš, bez toho, že budeš partnera obviňovat za to, že on za tvé pocity může, pak se těš na to, že on udělá vše, abys ty špatné pocity neměla.

Muž je stvořen k tomu činit ženu, kterou miluje, šťastnou!

Muž připraven udělat vše pro to, abys měla jen krásné a skvělé pocity! Aby ses vedle něj cítila jako princezna.

Věř tomu, že to tak je, i když jsi to možná nikdy ještě nezažila. Je to tak proto, že jsi zatím ještě nikdy nezkusila vyjádřit svému muži své pocity. Až to začneš dělat, uvidíš, co se začne dít. Za čas, samozřejmě

Tvůj muž bude nejdřív velmi ostražitý a bude čekat, cože se to s tebou děje. Každá změna ženy muže rozhodí. Musíš mu dát najevo, že je to tvůj nový způsob komunikace, kterého se nemusí bát. A pak začne vnímat tvé pocity, a pak začne plnit tvá přání. Nakonec nebudeš muset často říct vůbec nic – a tvé přání splní už předem. To se děje mně a bude se to dít i tobě.

Sděl svému partnerovi, co cítíš.

Čeho se bojíš, co si představuješ, co tě zžírá, jaké máš představy, když je pryč a co se ti honí hlavou. Jaké máš strachy, obavy, všechno mu řekni. Uvidíš, co se stane.

Tvůj muž bude šťastný, že žena, kterou miluje, má strach, že ho ztratí! Bude šťastný, protože to je důkaz lásky! Důkaz toho, že on je pro tebe ten nejdůležitější člověk!

Sdělit svému muži, že mám strach ze ztráty, je projevit mu důležitost. A to muže naplňuje. Neboj se, že ho ztratíš, když mu řekneš, že za tvými žárlivými výstupy byl strach. A že se snažíš to nedělat, ale že ti to nejde. Aby to toleroval, že se to jistě odnaučíš. Řekni to!

Podívej se na videa v kurzu Žena je láska: Co se mám učit já I. A II.. Protože tvá žárlivost nějak souvisí s tvými ženskými výzvami. Stačí je přijmout a začít se změnou sebe.

Dovol svému muži nosit tě na rukou

s láskou Miluška

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B
Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B

Stres je součástí našich životů. Zatímco potřebujeme pozitivní stres, protože nás motivuje a zvyšuje naši výkonnost, negativní stres může ztrpčovat naše životy a dlouhodobě může vést i k nemocem. Předcházejte stresu správným životním stylem a vhodnou dietou! Vaši snahu může podpořit rodina vitaminů B doplněná v našem produktu Stress Management vitaminem C a hořčíkem, která nejenže pomáhá činnosti nervového systému, ale rovněž má pozitivní vliv na metabolismus a činnost imunitního systému.

Detail produktu

Komentáře