Mám ohromnou radost! Věci se začínají hýbat správným směrem 🙂

Věřím, že lékařská komora se svými zatvrzelými pravidly, kdo může poskytovat pomoc ve zdraví, pomalu přestává mít zásadní vliv.

Protože mě neuvěřitelně rozčilovalo, když někdo druhý (s papírem, tj. titulem) má právo určovat, jak se chci léčit já, od koho chci přijímat rady, jakou léčebnou metodu si chci vybrat, jaké léčiva užívat!

Co je komu do mého života? Kdo mu dává oprávnění rozhodovat za mě?

Jsem tak nadšená z tohoto malého, ale důležitého kroku!


Zdroj: http://zpravy.e15.cz/:

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v českém zdravotnictví, byť na ni pojišťovny nepřispívají a čínští lékaři nemají prověřenou kvalifikaci či zkoušku z českého jazyka. Do budoucna se v Hradci dál počítá se stavbou celé kliniky zaměřené na čínskou medicínu, další je v plánu v mladoboleslavské nemocnici.

Vizi, aby se z Česka stalo centrum tradiční čínské medicíny pro region střední a východní Evropy, již téměř nic nebrání.

I když České lékařské komoře vadilo, že pro čínské lékaře neplatí obvyklé podmínky, nejsou členy komory, nemají prověřenou kvalifikaci ani zkoušku z českého jazyka a nejsou vedeni ani jako hostující lékaři, se svými stížnostmi neuspěla.

Čínští lékaři tak mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

„Komora již vyčerpala všechny dostupné právní prostředky, aby tato otázka byla dána do souladu s právním řádem, avšak bohužel bezvýsledně,“

informoval ve vnitřním časopise lékařské komory vedoucí její právní kanceláře Jan Mach. Lékaři se postupně obrátili na krajský úřad, hejtmana, policii, státní zastupitelství a ministerstvo zdravotnictví.

Projekt ambulance tradiční čínské medicíny a plánované čínské kliniky je spoluprací Fakultní nemocnice Hradec Králové, ministerstva zdravotnictví a čínské společnosti CEFC. Odborníci na akupunkturu, bylinky a další tradiční čínské metody v Hradci pracují na základě „dočasné“ výjimky, která se obvykle používá při krátkých návštěvách zahraničních odborníků.

„Lékař tradiční čínské medicíny pracuje v hradecké nemocnici na základě povolení ministerstva zdravotnictví, které je může vydat po dobu jednoho roku,“

vysvětluje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Navíc prý na čínského lékaře odborně dohlíží český kolega. Nic tak nebrání dalšímu rozšiřování čínských tradičních metod v českých nemocnicích.

Až bude v hradecké nemocnici postavena nová klinika, na niž CEFC dalo 10 milionů eur, má v ní působit sedm čínských lékařů.

Další centrum tradiční čínské medicíny by mělo vzniknout v mladoboleslavské nemocnici. Umístěno bude v nevyužívaných prostorách v budově léčebny dlouhodobě nemocných. I tady mají čínští lékaři poskytovat zdravotní služby na ministerskou výjimku. Ostatní poskytovatelé tradiční čínské medicíny v Česku neposkytují oficiálně zdravotní služby, ale poradenství podle živnostenského zákona, stejně jako ostatní léčitelé.


Je s podivem, že lékařská komora bojuje za práva nás, pacientů, ale vůbec nevidí, že objednací doba do čínské kliniky je několik měsíců až rok!

Takže čeští pacienti mají zájem o čínské lékaře, kteří možná nemají tolik titulů a moderních přístrojů jako oni, mnohem víc než o české tradiční lékaře. Proč asi všichni víme.

Čím víc nás bude, kdo odmítneme naše západní “léčení”, tím rychleji systém zkolabuje!

My ho už nepotřebujeme dvacet let a žijeme 😀

Věřím, že nastane doba, kdy se lidé budou umět ve zdraví udržet sami. A budou si předávat léčebné postupy, vzájemně si pomáhat a jeden druhého podporovat v cestě celostního léčení, tj. na úrovních těla, mysli i duše 🙂

Stejně jako to děláme my v Akademii celostního zdraví, především v Základech celostního zdraví!

Umíte se uzdravit sami i bez lékaře!

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře