Podzim je obdobím, kdy bychom se měli zaměřit na posílení imunity, abychom předešli chorobám, které jsou v zimě běžné, především nachlazení a chřipce. Náš imunitní systém je jako ochranné brnění, které nás chrání proti útokům patogenních činitelů.

Pak v zimě zúročujeme, jak jsme svou imunitu posílili. Základní je plnit buňky živinami, které ve stravě nejsou – vitamíny, minerály, stopové prvky. Naplnit střevo ochrannou mikroflorou, ošetřit sliznice, odkyselit organismus. Přesto se stane, že na nás skočí bacil. Co můžeme použít k akutní ochraně?

Evropský černý bez

Černý bez je rostlinou, kterou naši předkové využívali k magickým a léčebným účelům. Květy i plody černého bezu mají výrazné potopudné a mírné močopudné účinky a rovněž zklidňují. Mohou pomoci i při migréně. Plody černého bezu obsahují barviva, která mají silné antioxidační vlastnosti.

Nálev z květů nebo šťáva z bezinek jsou ideální v případě nachlazení a kašle. Černý bez se může aplikovat jako doplňkový lék v případě bolestí svalů a kloubů, které doprovázejí akutní infekční onemocnění.

Podobné využití má i produkt CaliVita SambuRex, který obsahuje kromě koncentrátu černého bezu i patentovanou směs bylin, jejíž součástí jsou dva druhy třapatky (Echinacea) posilující imunitu, a kozinec, který tradiční čínská medicína již několik tisíc let používá k doplnění energie qi. Působení tohoto produktu podporují také vitamin C a zinek.

Samburex je spolehlivá náhrada ATB i pro děti, užívá se pouze v akutní fázi nemoci po dobu týdne.

Americký kočičí dráp

Hlavní složkou produktu ImmunAid je kočičí dráp, který dostal své jméno podle trnů, které připomínají kočičí drápky. Jako droga se používá kůra, kořeny i listy této dřevité liány. Podle legendy kdysi objevil kočičí dráp zoufalý peruánský lovec, který dlouho nemohl nic ulovit. Náhle uviděl jaguára, který rozdrápal liánu a pil šťávu, která z ní vytékala. Lovec jaguára napodobil a napil se také. Hned měl pocit, jako by omládl. Další den se probudil plný síly a štěstí v lovu už jej neopustilo.

Kočičí dráp má antiseptické, protizánětlivé a protinádorové účinky. Je to výtečný antioxidant a imunostimulant, který se v Peru používá více než 2000 let. Zdejší Indiáni s ním léčili astma, záněty močového ústrojí, hluboké rány, artritidu, revmatismus, žaludeční vředy a nádorová onemocnění. Alkaloidy z této rostliny snižují krevní tlak a mají vazodilatační vlastnosti.

V produktu ImmunAid je kočičí dráp pro ještě větší účinnost doplněn zinkem.

ImmunAid zvyšuje množství a aktivitu bílých krvinek, tudíž je možné ho užívat dlouhodobě, pokud je naše imunita slabá.

Asijský mangostan

Jedinečné a velmi chutné asijské ovoce mangostan je doslova nabito antioxidanty. Stromy, na kterých roste, pocházejí z oblasti Malajsie a Indonésie, a jejich pěstování se již v dávných dobách rozšířilo po celé jihovýchodní Asii. Mangostan díky svému jedinečnému složení výrazně posiluje imunitu, zlepšuje fyzickou kondici a preventivně působí proti celé řadě civilizačních chorob, které se mohou objevit díky zhoubnému působení volných radikálů.

V produktu Calivita ZenThonic dále doplňuje účinky mangostanu šťáva ze směsi ovoce, jako jsou červené hrozny, třešně, jahody, borůvky, brusinky, maliny, jablka a hrušky.

Vzhledem k tomu, že platí, že čím je barevnější ovoce, tím by mělo mít vyšší antioxidační účinky, představuje produkt ZenThonic doslova antioxidační bombu. Když k tomu přidáme detoxikační vlastnosti pektinů z jablek a hrušek a celou řadu vitaminů a minerálů, kterou mangostan a další druhy ovoce obsahují, uvědomíme si, že tento produkt je opravdovým elixírem zdraví.

Zenthonic posiluje naši energii, pomáhá při léčbě plicních a srdečních onemocnění, zlepšuje rekonvalescenci, je výživou pro děti a staré lidi, kteří mají problém s jídlem. Výborně se osvědčil při léčbě „zvláštních“ plicních onemocnění v souvislosti s covidem.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zdroj: www.calivita.com

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Samburex: Přírodní antibiotikum
Samburex: Přírodní antibiotikum

Koncentrované vysoké dávky extraktu z bezinek zkombinované se speciální bylinnou směsí s obsahem třapatky, byliny, která se používá po staletí, a také s vitaminem C a zinkem. Všechny jsou představeny v chutném tekutém přípravku, takže každý člen rodiny může očekávat chladnější měsíce a období se zvýšeným rizikem chřipky s velmi dobře připraveným imunitním systémem. Neobsahuje přidané cukry, ochucovadla ani barviva.

Detail produktu

Komentáře