Podzim je obdobím, kdy bychom se měli zaměřit na posílení imunity, abychom předešli chorobám, které jsou v zimě běžné, především nachlazení a chřipce. Náš imunitní systém je jako ochranné brnění, které nás chrání proti útokům patogenních činitelů.

K tomu, aby byla tato ochrana co nejúčinnější, přispívá i Calivita, která mezi produkty měsíce a do zimní akce CaliVita zařadila také přípravky na podporu imunity a prevenci proti chorobám. Vybrali jsme tři z nich. Každý obsahuje bylinu, která zastupuje jeden světadíl, a společně představují dokonalou komplexní ochranu proti nemocem v podzimních měsících.

Evropský černý bez

Černý bez je rostlinou, kterou naši předkové využívali k magickým a léčebným účelům. Květy i plody černého bezu mají výrazné potopudné a mírné močopudné účinky a rovněž zklidňují. Mohou pomoci i při migréně. Plody černého bezu obsahují barviva, která mají silné antioxidační vlastnosti.

Nálev z květů nebo šťáva z bezinek jsou ideální v případě nachlazení a kašle. Černý bez se může aplikovat jako doplňkový lék v případě bolestí svalů a kloubů, které doprovázejí akutní infekční onemocnění.

Podobné využití má i produkt CaliVita SambuRex, který obsahuje kromě koncentrátu černého bezu i patentovanou směs bylin, jejíž součástí jsou dva druhy třapatky (Echinacea) posilující imunitu, a kozinec, který tradiční čínská medicína již několik tisíc let používá k doplnění energie qi. Působení tohoto produktu podporují také vitamin C a zinek.

Americký kočičí dráp

Hlavní složkou produktu ImmunAid je kočičí dráp, který dostal své jméno podle trnů, které připomínají kočičí drápky. Jako droga se používá kůra, kořeny i listy této dřevité liány. Podle legendy kdysi objevil kočičí dráp zoufalý peruánský lovec, který dlouho nemohl nic ulovit. Náhle uviděl jaguára, který rozdrápal liánu a pil šťávu, která z ní vytékala. Lovec jaguára napodobil a napil se také. Hned měl pocit, jako by omládl. Další den se probudil plný síly a štěstí v lovu už jej neopustilo.

Kočičí dráp má antiseptické, protizánětlivé a protinádorové účinky. Je to výtečný antioxidant a imunostimulant, který se v Peru používá více než 2000 let. Zdejší Indiáni s ním léčili astma, záněty močového ústrojí, hluboké rány, artritidu, revmatismus, žaludeční vředy a nádorová onemocnění. Alkaloidy z této rostliny snižují krevní tlak a mají vazodilatační vlastnosti.

V produktu ImmunAid je kočičí dráp pro ještě větší účinnost doplněn zinkem.

Asijský mangostan

Jedinečné a velmi chutné asijské ovoce mangostan je doslova nabito antioxidanty. Stromy, na kterých roste, pocházejí z oblasti Malajsie a Indonésie, a jejich pěstování se již v dávných dobách rozšířilo po celé jihovýchodní Asii. Mangostan díky svému jedinečnému složení výrazně posiluje imunitu, zlepšuje fyzickou kondici a preventivně působí proti celé řadě civilizačních chorob, které se mohou objevit díky zhoubnému působení volných radikálů.

V produktu Calivita ZenThonic dále doplňuje účinky mangostanu šťáva ze směsi ovoce, jako jsou červené hrozny, třešně, jahody, borůvky, brusinky, maliny, jablka a hrušky.

Vzhledem k tomu, že platí, že čím je barevnější ovoce, tím by mělo mít vyšší antioxidační účinky, představuje produkt ZenThonic doslova antioxidační bombu. Když k tomu přidáme detoxikační vlastnosti pektinů z jablek a hrušek a celou řadu vitaminů a minerálů, kterou mangostan a další druhy ovoce obsahují, uvědomíme si, že tento produkt je opravdovým elixírem zdraví.

Zdroj: www.calivita.com

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Samburex: Přírodní antibiotikum
Samburex: Přírodní antibiotikum

Koncentrované vysoké dávky extraktu z bezinek zkombinované se speciální bylinnou směsí s obsahem třapatky, byliny, která se používá po staletí, a také s vitaminem C a zinkem. Všechny jsou představeny v chutném tekutém přípravku, takže každý člen rodiny může očekávat chladnější měsíce a období se zvýšeným rizikem chřipky s velmi dobře připraveným imunitním systémem. Neobsahuje přidané cukry, ochucovadla ani barviva.

Detail produktu

Komentáře