Zima je období nachlazení … Očekáváte, kde a kdy na vás skočí nějaký vir? Kdy přijde rýma, bolesti v krku, kašel, zánět močových cest z prochladnutí?

My už ale víme, že odolnost živých tvorů tkví v jejich imunitě 🙂

Naprostým základem našeho imunitního systému jsou příznivé mikroorganismy, které v nás sídlí.

Víme, že mikrokultury máme na našich sliznicích až 2,5kg!

Těch více než 100 různých mikroorganismů se stará nejen o to, že sliznice v celém našem těle jsou pokryty ochranou vrstvou, jakýmsi mechem, ale vytváří takové prostředí, které není vhodné pro usídlení nějakých vetřelců.

Těch více než 100 různých mikroorganismů nechtějí mezi sebe pustit nikoho, kdo tam nepatří 🙂

Je to dokonalé…

Velmi často chodíme na různé stěry ze sliznic a lékař nám tam najde “něco”, co tam prý nepatří. A dostaneme antibiotika.

Jenže to je neskutečná chyba!

Copak lékaři neví (asi ne), že mezi těmi více než 100 různými mikroorganismy nejsou jen ty příznivé, které nám prospívají, ale jsou tam i takové, které samy o sobě prospěšné nejsou, ale pokud se drží v určitých mezích, svou naprosto nezastupitelnou roli sehrávají a v té omezené míře je přece potřebujeme! Hnilobné bakterie nejsou moc příznivé, ale na trávení určité potravy je potřebujeme, stejně jako bakterie kvasné. V té správné míře je drží policajt mezi všemi mikroorganismy – acidophylus.

Tělo není pitomec… vše má dokonale zmáknuto.

Pokud užijeme antibiotika proti té potvoře, kterou nám lékař najde ve stěrech, tak tuto potvoru (ale možná je to potvora, kterou zrovna potřebujeme!) jimi zlikvidujeme, ale zlikvidujeme i toho policajta a všechno ostatní.

Naše sliznice jsou totálně holé, bez ochranné vrstvy, bez mechu … dokonale připravené na jakékoliv potvory, které kolem nás poletí.

A že to budou ty nepříznivé a ty, které nám na oholené sliznici způsobí záněty, to si můžeme být jisti.

Acidophylus vzduchem nelétá… bohužel.

Ať máte rýmu nebo poševní zánět, ať máte zánět močových cest nebo zánět v krku, příčina je stejná – nedostatek mechu.

Pokud si doplníte masivně probiotika (raději užívat měsíc mega dávky než půl roku drobeček, pokud chci něco doplnit, tak to udělám tak, aby to tělo vůbec poznalo) a pokud k tomu přidáte oreganový olej, který naprosto spolehlivě likviduje mikroby, parazity, plísně, tlumí záněty sliznic kdekoliv, máte svou imunitu pod kontrolou.

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře