Naše euroamerická civilizace (jejímiž většinou typickými součástmi jsme skoro my všichni) mířila a míří v požadavcích na životní úroveň nepřiměřeně a chamtivě vysoko.

K jakému účelu využíváme vyšší životní úroveň, po které tolik toužíme?

Většinou jen k plytkostem, ke stále nákladnějším hobby, k modernějším a chytřejším počítačům, mobilům, automobilům.

Ale jsme šťatnější? Sotva.

Vše přirozené, co lze nahradit umělým, zahazujeme. Jsme jako ten, kdo si večer bere stále víc a víc prášků na spaní a ráno zase na rychlé probuzení a posílení čilosti. Nejde to donekonečna zvyšovat. Volný čas, který nám naše ekonomicky vyspělá společnost umožňuje, není využíván k povznesení, nýbrž naopak. Pak se nám ještě víc vzdaluje vyšší požehnání. Ostatně, ani o ně už neusilujeme.

Našim babičkám se ani nesnilo o takové hojnosti předmětů a potravin, jakou máme my v tom, čemu říkáme se skřípotem zubů krize. Uměly ale o vše hezky poprosit a poděkovat Pánu a byly většinou i šťastnější.

Spirálovitý růst ekonomiky je už dávno na úkor Matky Země i na úkor budoucnosti.

Že je nám v tom bráněno tím, čemu říkáme s tragicko-kritickým postojem „krize“, je jen nutná reakce na to vše. Někde ten růst růstu prostě musel „rupnout“. Ostatně, ono je to jen pomalejší tempo růstu, nebo někdy, ó hrůza, přímo pokles na úroveň předcházejícího roku či dvou.

Všechny civilizace, které se vzdálily Řádu, ztroskotaly nebo je pohltil vnější nepřítel.

Je proto spís s podivem, že nám ty ekonomiky zatím ještě tak fungují. Svou prioritou, ba bůžkem konzumu, kterého vzýváme, aniž bychom cítili pokoru a vděčnost za to, co už máme, rozkládáme sami sebe a tím i svět. Sami svou nemorálností podlamujeme fungování toho, co má být organizováno v náš zevní prospěch. Jsme jako mravenci, kteří se tak tlačí k místu se sladkostí, až se v ní začínají topit.

Cítíme se pohoršeni, ukřivděni, zaskočeni tím, že nám asi neporoste budoucí blahobyt, ale to, co si do budoucna karmicky vytváříme niternou náplní svých životů, je nám lhostejné.

Naše chamtivá a pyšná civilizace si koleduje o to, že dopadne jako rybářova žena v pohádce o rybářovi a zlaté rybce: chtěla stále víc a víc, až jí nakonec zůstaly její staré necky a chatrč.

Tomáš Baťa napsal roku 1932, v době světové hospodářské krize, tato moudrá slova:

To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku… pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry. Technickými, finančními a úvěrovými zásahy ji však překonat nelze. Důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem nás všech.

A jak jste na tom vy?

Bereme a bereme bez ohledu na to, co bude zítra, nebo se na zítřek zodpovědně připravujeme tím, že si dnes umíme odložit, snažíme se být vděčni za to, co máme dnes?

Zkuste se podívat kolem sebe a zkuste se zamyslet nad svými přáními, po čem toužíte a kam směřujete? A zkuste si odpovědět, zda je to v souladu s Řádem či proti němu.

Snažíme se vám otevírat oči a sjednotit život s řádem Vesmíru v naší AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Děkujeme, že jste tam s námi ♥︎ Nakonec to dáme!

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Calcium Magnesium Plus: Vápník a hořčík doplněný vitaminy D3 a K2 pro lepší vstřebávání vápníku
Calcium Magnesium Plus: Vápník a hořčík doplněný vitaminy D3 a K2 pro lepší vstřebávání vápníku

Calcium Magnesium Plus je přípravek, který podporuje zachování zdravé struktury kostí, normální činnost svalů a nervového systému. Tento produkt obsahuje vápník a hořčík, které jsme doplnili vitaminy D3 a K2, abychom zajistili lepší vstřebávání vápníku. Pokud byste chtěli dosáhnout odpovídající kostní hmotu a udržet si ji, pak vám Calcium Magnesium Plus může pomoci!

Detail produktu

Komentáře