Dnes se vrátíme na naprostý začátek vztahů s druhými lidmi, a to ke vztahu k sobě.

Víme už, že druzí lidé nám jen nastavují zrcadlo, abychom viděli v jejich chování své chování, v jejich chybách své chyby, v jejich postojích své postoje.

Že by to bylo tak, že jak miluji druhé lidi, jak je přijímám, jak je toleruji, jak je chápu a vnímám, tak beru sebe?

No jasně! Přesně tak to myslí Jarda Dušek, když říká, že ty jsi já a já jsem ty.

5. krok léčby ledvin a vztahů:

♡ Chápu tě, toleruji tě, přijímám tě, miluji tě Mé milé druhé JÁ, jako sám sebe!

A protože málo milujeme sami sebe, nemilujeme ani druhé.

Zkusme přijmout druhé lidi jako své léčitele, jako pomocníky, skrz které léčím sám sebe, skrz které se učím víc mít rád sám sebe. Protože učit se mít rád sám sebe je pro každého z nás složitější než učit se milovat druhé lidi, zkuste začít u druhých a uvidíte, že i k vám se to vrátí!

1. Základem toho, jak začít léčit své vztahy je tolerance.

Vezmu si tužku a papír a napíšu si všechny své chyby a špatné vlastnosti. To je tedy seznam! Každý máme svůj seznam, neexistuje jediný člověk, který by ho neměl. Co je naší touhou a přáním? Aby pokud možno nikdo naše špatné vlastnosti neviděl, a pokud už je uvidí, tak aby se tvářil, že je nevidí, a nebo pokud to nejde, tak aby si jich nevšímal. Je to tak?

Každý má své chyby i já, každý máme něco. Tvé chyby nejsou horší než ty mé. Přijímám tebe i sebe i s těmito chybami!

2. I když toleruji, často mne chování druhého bolí, takže je třeba odpouštět.

Vím, o svých chybách. Někdy se chovám k druhým, a velmi často k těm, které nejvíc miluji, opravdu ošklivě. Když se to stane, omlouvám se a chci vše vrátit. Nejde to. Co mi teď jediného zbývá? Doufat, že ten druhý je natolik úžasný, že to jednoduše hodí za hlavu, zapomene na to, nebude mi to předhazovat, nebude se s tím trápit, prostě mi to odpustí.

Každý děláme chyby, každý ubližujeme druhým. Žádné ublížení není horší ani lepší. Odpouštím ti všechno a odpouštím i sobě všechno! Kašlu na to, co kdo kdy udělal!

3. Toleruji a odpouštím.

Jenže nepříjemné situace se stále opakují, já i druzí stále děláme chyby a stále se zlobíme a ubližujeme si. Proto se snažím být trpělivý a shovívavý.

Jsem energie Ohně, a tak pěkně vzteklá. Když jsem byla dítě a něco se mi nelíbilo, šíleně jsem vyváděla. Vztekala se, nadávala, kopala kolem sebe. Rychle mě to přešlo a bylo mi to líto, mrzelo mě, že jsem třeba na mamku křičela. Jenže co myslíte? Druhý den se to opakovalo. I když jsem to tak nechtěla, stejně jsem se chovala stejně – špatně. Všichni jsme děti a všichni se snažíme chovat se lépe. Jenže je to proces učení, nejde to hned na lusknutí prsty. Nejde to nám a nejde to ani druhým rychle a hned.

Každý se snažíme chovat se lépe, ale selháváme, opakujeme pořád dokola stejné chybné chování – všichni. Chovejme se k sobě jako k malým dětem, ony se to také jednou naučí a jednou to dělat přestanou. Buďme k druhým i sobě laskaví jako byli rodiče k nám.

4. Každý z nás potřebujeme lásku a podporu.

Každý potřebujeme cítit, že jsme milováni takoví, jací jsme a že jsme přijímáni, i když děláme chyby. Proto dávejte, aniž byste od druhých něco očekávali.

Před časem jsem si stěžovala našemu učiteli Milanu Walkovi, že mi Ivan málo projevuje lásku (no, když to vidím dneska, ani se mu nedivím). Proč mě nikdy sám nepohladí, proč nepřijde a neobejme mě? Milan mi odpověděl:“Kdo potřebuje obejmout? Kdo potřebuje pohladit? No tak ten ať to dělá!“ Začala jsem to dělat, přestala jsem očekávat, že něco, co potřebuji já, udělá on.

Láska je sloveso.

Není to jen pocit, ale čin. Proto vymýšlejte jakékoliv způsoby, jak dát najevo druhým lidem, že je přijímáte, chápete, milujete, tolerujete, respektujete, odpouštíte, a dělejte to! Malinký krůček k druhému člověku udělá obrovský krok k sobě samému, budete za to mít rádi sami sebe!

Vše o vztazích v SOUŽÍT JE LÁSKA.

Mám vás ráda!
S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

C 1000 s prodlouženým vstřebáváním - tělo si vezme v dobu, kdy ho potřebuje
C 1000 s prodlouženým vstřebáváním - tělo si vezme v dobu, kdy ho potřebuje

C 1000 Plus podporuje ochrannou aktivitu našeho imunitního systému za pomoci mega dávek vitaminu C s prodlouženým vstřebáváním a organických šípků, které zvyšují jeho účinky během kritického období, kdy to naše tělo nejvíce potřebuje. Kromě toho přispívá rovněž k normální tvorbě kolagenu, podporuje udržování zdravých cév, kostí, chrupavek, zubů, dásní a kůže.

Detail produktu

Komentáře