Olejová terapie je jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit bakterie a podpořit zdravé zuby a dásně.

Ve skutečnosti je prokázáno, že je ještě účinnější než používání dentální nitě, a je to jeden z nejlepších způsobů přirozeného bělení zubů.

Olejová terapie se používá v ajurvédské medicíně, a jde o detoxikační postup, který uděláte jednoduše lžící oleje (olivového, slunečnicového, sezamového nebo jakéhokoliv jiného) v ústech po dobu 10 – 20 minut.

Olejová terapie provádí detoxikaci ústní dutiny podobným způsobem, jako mýdlo čistí špinavé nádobí. Doslova nasává nečistoty, toxiny z vašich úst a vytváří čisté, antiseptické ústní prostředí, které přispívá ke správnému proudění slin.

Tento neuvěřitelně účinný postup byl používán po staletí jako tradiční nápravná opatření nejen v Indii:

 • léčí zubní kaz
 • zbavuje nepříjemného zápachu z úst
 • léčí krvácení dásní
 • předchází nemocem srdce
 • zmirňuje záněty
 • bělí zuby
 • zbavuje suchého pocitu krku
 • zabraňuje tvorbě zubního kazu
 • léčí rozpraskané rty
 • posiluje imunitní systém
 • zlepšuje akné
 • posiluje dásně a čelisti
 • zbavuje zuby zubního kamene

Většina z nás si neumíme ani představit, jaké by to bylo nedrhnout si zuby kartáčkem každý den několikrát. Ovšem čištění zubů kartáčkem je věc relativně nová, zubní kartáček s nylonovými vlákny vznikl až ve 30. letech minulého století.

Je důležité si uvědomit, že naši předkové neměli nejen zubní kartáček se štětinami, ale ani zubní pastu po tisíce let. Ale archeologické důkazy naznačují, že většina lidí v celé historii žila do zralého věku s většinou svých zubů neporušených a v silném, zdravém stavu.

Jak to, že jim zuby neshnily?

Prvním důvodem je jistě to, že jedli opravdové jídlo a nekonzumovali zpracované cukry a obilniny plné kyseliny fytové, která ničí zubní sklovinu.

Za druhé se starali o své zuby pomocí přírodních prostředků, jakože žvýkali dřívka a zuby mechanicky otírali.

A za třetí mnoho lidí v určitých částech světa praktikovalo olejovou terapii.

Samozřejmě není příliš studií, které by se olejovou terapií zabývaly, ale ajurvéda doporučuje olej ke kloktání, protože čistí celý organismus. Přece platí, že každá část jazyka je spojena s určitým orgánem, ledvinami, plícemi, tlustým střevem, srdcem, játry, i páteří. Souvislosti jsou stejné jako u čínské medicíny, a tak tato jednoduchá terapie v podstatě čistí celé tělo.

Mrkněte na DIAGNOSTIKY

V každém případě je jisté, že olejová terapie zbavuje naši ústní dutinu bakterií a mikroorganismů, které způsobují zubní kaz, záněty dásní a zápach z úst..

Jak na to:

 1. Olej dejte do pusy hned ráno po tom, co vstanete z postele, aniž byste cokoliv jedli nebo pili nebo si čistili zuby. Prostě jako první věc po ránu do pusy.
 2. 1 lžíci oleje propírejte v ústech, protahujte mezi zuby, protahujte kolem jazyka, olejem se snažte vymazat celou ústní dutinu 10 – 20 minut.
 3. Olej vyplivněte a hned poté vypláchněte ústa teplou vodou (pokud chcete posílit antimikrobiální proces, propláchněte slanou vodou).
 4. Pak zuby vyčistěte jako obvykle.
 5. Hotovo!

Doporučuji takto 3 – 4x týdně, je možné přidat i éterické oleje – citron, máta, hřebíček, skořice, tea tree.

A také oreganový olej (Oregano Oil). Já si oreganovým olejem i zuby čistím – 2 kapky na kartáček stačí.

Olejová terapie nestojí příliš času, ale je velmi efektivní. Pokud vám nevyhovuje ranní čas a spěcháte do práce, je možné provádět olejovou terapii v autě nebo při jakékoliv práci kdykoliv přes den.

Starat se o své zuby a jazyk je stejně důležité, jako starat se o své ostatní orgány, a to nejen kvůli hygieně a svěžímu dechu.

O detoxikaci jednotlivých orgánových skupin se dočtete TADY

Protože náš organismus má sklon se v dnešní době překyselovat, má také sklon k vytváření zánětů nejen v ústní dutině, ale v celém těle. Proto na odkyselení, ale i na detoxikaci ústní dutiny a zbavení nežádoucího pachu z úst funguje komplexně Liquid Chlorophyll.

Tučně uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kompletní program, jak se starat o své zdraví především preventivně, aby žádná nemoc nemusela přijít, vás učíme v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ.

S láskou vaše Empatia

Zdroj: https://draxe.com/oil-pulling-coconut-oil/

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Oregano Oil: Proti plísním, mikrobům a bakteriím
Oregano Oil: Proti plísním, mikrobům a bakteriím

Mezi účinné látky oleje z dobromysli (Oregano) patří flavonoidy, které jsou známé díky svým skvělým antioxidačním účinkům, a několik užitečných těkavých látek. Jednou z nich je karvakrol, který má silné antimikrobiální účinky, a tak může bránit reprodukci bakterií a plísní nebo proti ní působit preventivně.

Detail produktu

Komentáře