Dotaz

Dobrý den,

víc jak 10 let mám sníženou funkci št. žlázy, užívám Letrox, mám alergii na jarní pyly, poslední rok mám zvýšený cholesterol a trápí mě bolesti a ztuhlost kloubů na rukách, bolest kolene, ramen, loktů a paty. Bolesti kloubů se různě stěhují. Nyní mám potvrzenou artritidu. Při hledání informací co se týče stravy, jsem se setkala s různými názory. Jsem zaměřena na zdravou stravu, jím obiloviny, luštěniny, tepelně upravenou a částečně syrovou zeleninu, ovoce s výjimkou citrusů, ořechy, semínka, občas asi 1x za měsíc kousek ryby, tvdého sýru, vajíčko a máslo. Někdy ani to ne.

Doporučení se velmi různí, někdo radí velmi omezit tuky vč. rostlinných a bílkoviny –  semínka, ořechy, avokádo, tofu, sojové boby, luštěniny, živočišné produkty, další doporučuje masové vývary, maso, huspeniny, vepřové nožičky… zvýšit podíl tuků a bílkovin.

Můžete mi prosím poradit co jíst a příp. co užívat za rostlinné produkty?

Děkuji.

Dana

Odpověď

Dobrý den,
artritida je přímé pokračování snížené funkce štítné žlázy. Snížená funkce je totiž problém znečištěné a špatně tekoucí lymfy, která se umělými hormony (Letroxem) ještě víc špiní a stav se zhoršuje. Lymfa odvádí škodliviny z těla a pokud neproudí, škodliviny stojí a špiní tkáně okolo, ty se překyselují a artritida je tu.
Bohuže tohle vám žádný doktor neřekne, protože to neví.
Zadejte si do vyhledávače v Empatii klíčová slova nemocí, které hledáte, vyskočí vám mnoho odkazů a rad, co dělat. Začala bych očistou lymfy a pokračovala radou na artritidu. Rozhodně umělé hormony nahradit přírodou – Ocean 21 na lačno panáka ráno. Co se týká stravy, rozhodně nesmíte žádné maso, vývary, uzeniny. Rostlinné bílkoviny jsou určitě v pořádku, vůbec vaše strava je OK 🙂 Kdybyste si nevěděla rady, co přesně vybrat, ozvěte se!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře