Dotaz

Dobrý den, sice jsem zde nějakozu odpověď našla, ale nějak mě to neuspokojilo a vlastně tedy neznám příčinu, proč atherom vzniká. Můj dotaz se týká přítele, má bulku vzadu na hlavě. Prý z helmy, kterou musí nosit na stavbě 🙂  Zanedlouho jde na zákrok, protože mu v práci dost překáží a když na to helma tlačí, tak bolí. S prací je spokojen a starosti má asi jako každý, nic co by vyčnívalo, aby mi to pomohlo rozluštit. Bulka není zahnisaná, jen tam prostě je a překáží 🙂 Napadá mě akorát, že mu něco přerůstá přes hlavu, ale to prý ne. Můžete mi prosím pomoci s rozluštěnním, aby se třeba problém neopakoval? 

Moc děkuji 🙂 

Odpověď

Dobrý den,

hned na začátku vám chci říct, že pácháte dobro. Vám nepřísluší řešit “proč” druhých lidí, řešit za ně, jejich potíže nebo nemoci, i když jsou to vaši milovaní. Každý z nás je tu sám za sebe a nese si své úkoly a výzvy, které se přišel naučit a zvládnout. Tím, že je bude chtít vyřešit za něho a budete mu říkat, co by měl, nebo neměl, mu vlastně škodíte, byť to děláte z láskyplných důvodů. Pokud sám nic nepochopí, co mu to ukazuje a nezmění, přijde to v budoucnu znovu a často v silnějším upozornění. Jen tak oddálíte to, co on sám potřebuje pochopit a prožít. Nedělejte to. Nechte ho, ať sám hledá, pokud bude chtít. Ten kdo se neptá, nechce slyšet odpovědi. Co myslíte, že se stane, když na to přijdete a budete mu to říkat, ať to změní? Jen ho budete do něčeho tlačit, co sám nechce.

Ptejte se, co to znamená pro vás, co vám to ukazuje, proč tuto situaci zažíváte. A příteli ukažte stránky empatie, můžete mu ukázat v Akademii celostního zdraví program Tolerovat je láska, pokud bude chtít něco vědět, ať hledá sám nebo napíše. Váš přítel má obrovské množství energie kterou potřebuje odvádět, je to chlap, který se v žádném případě nedá do něčeho tlačit, nechte to na něm.

S láskou vaše empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?