Dotaz

Zdravim,
muj syn trpí bolestmi bříška někdy i po jídle,když si uleví tak ho bolest přejde, když mu to nejde tak ho boli.Někdy si myslím,že si vymyšlí..
děkuji lenka

Odpověď

Dobrý den,
je moc důležité sledovat stolici svých dětí, hlídat, zda chodí denně na velkou a jak stolice vypadá, je to pro nás signál, zda je dítě zdravé. Pravidelná a dobrá stolice (ani průjem ani zácpa) je základem našeho zdraví a velmi dobrý diagnostický znak, který můžeme číst všichni. Není důvod si myslet, že děti mají potřebu si něco vymýšlet, obzvášť bolesti – proč? Pokud se s ním dostatečně mazlíte, věnujete se mu a dáváte mu najevo, že ho milujete, nemá dítě potřebu si lásku a tím přízeň vynucovat. Pokud ten pocit máte, více se mu věnujte, resp. více mu dávejte najevo, jak moc ho milujete 🙂
Pro kvalitně fungující imunitní systém je základ kvalitní mikroflóra ve střevech. Doporučuji každému bez vyjímky si pravidelně jednou za čas využívat dávku probiotik preventivně, pokud někdo problém se stolicí už má, tak užívat probiotika klidně každý den, jen tak se předejde dalším a mnohem těžším potížím s tlustým střevem (víte, že máme prvenství na světě v rakovině tlustého střeva?). Před časem jsem sledovala pořad v televizi, ve kterém jakýsi osvícený lékař (dokonce u nás v Plzni) prováděl studii na novorozencích, kteří se narodili matkám alergičkám, astmatičkám nebo jinak s oslabenou imunitou. Těmto novorozencům podával po určitou dobu probiotika. Výzkum trval 3 roky a světe div se, závěr byl takový, že ŽÁDNÉ z dětí, kterým byla podávána probiotika, nemá alergii ani nic podobného! Konečně i lékaři snad pochopí, že prevence je důležitější než hašení nemoci.
A tak se starejte nejen o kvalitní stravu svého synka (žádné mléčné výrobky, žádné sladkosti, žádné maso, uzeniny, co nejméně bílého pečiva) – pořiďte si některou ze zdravých kuchařek z našeho e-shopu – Vaříme dětem zdravě a chutně nebo Aby dětem chutnalo), tak je třeba zlepšit jeho vyprazdňování doplněním probiotik Probio Balance (1-0-1 na lačno), užívat tak dlouho, než si syn přestane stěžovat. Nemoci dětí jsou projevem oslabení matky, nevím, jak na tom jste se svým tlustým střevem vy, pokud nic moc, řešte i sebe.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře