Dotaz

Dobrý den,

se svým mužem mám jeden zásadní problém, se kterým si nevím rady. Můj muž dost pije. Pije více méně celý život a věděla jsem to, když jsem do vztahu vstupovala. Byla jsem do něj hrozně zamilovaná a přišlo to jako blesk z čistého nebe. Bylo to krásné a až takové magické. Hodně jsme si spolu rozuměli. Zamilovanost trvala strašně dlouho. Takových 5 let. V té době jsem jeho pití moc neřešila a nějak jsem to úplně nevnímala, ale tušila jsem, že jednou to bude problém.

Teď je zamilovanost pryč a já jsem najednou uviděla, že můj muž má jisté negativní vlastností a hlavně jsem si uvědomila, že to jeho pití je opravdu závislost, a že se to jen tak nezlepší. Spíš se to horší. Před tím to mělo alespoň nějakou únosnou míru. Jenomže dnes už je to každý druhý den a už to pro mě přestává být únosné.

Myslím, že svého může miluji, ale přijde mi, že miluji jen tu jeho střízlivou část. Když je opilý je mi protivný a spíš cítím nenávist než lásku. I když není vůbec agresivní. Spíš je takový přítulný a pořád mi říká jak mě miluje, jenže mně je to v tu chvíli protivný. Vůbec nevím co s tím mám dělat. Na jednu stranu má spoustu pozitivních vlastností, kterých si vážím. Je spolehlivý, vnímavý, umí mně pohladit, většinou mi vyhoví, když ho o něco prosím.

Nedávno jsem přečetla Vaši knížku a uvědomila jsem si, že poslední dobou jsem se opravdu chovala jako chlap a proto jsme se s mužem hodně hádali. Když jsem začala dodržovat Vaše rady, tak se náš vztah hodně zlepšil a přišlo mi, že na moji změnu reaguje rychle. Jenomže s tím alkoholem si opravdu nevím rady, protože smířit se s tím nemůže a hlavně ho nemůžu milovat celého se vším všudy.

Znamená to, že ze vztahu musím odejít? Nebo existuje ještě nějaká jiná možnost? Co mně to vlastně má naučit?

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala. Děkuji za radu!

Odpověď

Dobrý den,

alkoholismus je snaha utéct z reálného světa, který člověk vnímá jako tvrdý a těžký a nevidí možnosti, jak ho změnit. Váš partner neumí jinak řešit to, co nezvládá.

Vy jste energie 7 Kovu, to je tuhá, uzavřená energie, která ráda vychovává a nařizuje, a vaším životním úkolem je pochopit, co znamená odpuštění a učit se odpouštět. Máte dvě osmičky, které přináší negativní pohled na situace, tendenci vše vidět černě a dávají vám určitou umíněnost, tvrdohlavost a svéhlavost.

Ženy s osmičkami se svými muži často bojují o své pravdy a je to výzva k ženské roli ve vztahu. Potřebujete se učit změkčovat své postoje, ustoupit ze své pravdy, více naslouchat, což vám dělá problém (nemáte dvojku) a komunikovat žensky. Vy máte navíc dvě čtyřky, to jsou lidé velmi zruční, umíte vše dokonalé a dokonalost vyžadujete i od druhých, a tak váš partner si vedle vás může připadat neschopný.  Pro vás to znamená učit se pochválit svého muže, dát mu pocit, že je úžasný a schopný, ustoupit mu z cesty a nechat ho se projevit, i když vy byste to měla dávno lépe a rychleji hotové. Máte sklon organizovat život druhým, protože si myslíte, že vy to děláte správně. Je pro vás výzvou být trpělivá s druhými, nechat je, ať si sami zorganizují věci, jak chtějí, dovolit jim prožít vlastní zkušenost. Čtyřka je ale také číslo, které zmenšuje důvěru v sebe, vy o sobě často pochybujete, nevěříte si a bojíte se rozhodnout, udělat ten první krok- chybí vám pětka.

Podívejte se kurz Žena je láska, je zdarma, je potřeba zkusit svého může nejprve naplňovat, píšete, že na to hezky reagoval a vztah se zlepšil, je ale třeba být trpělivá a nechtít změnu za měsíc. Až svého muže naplníte, až budete umět sdělovat ty pozitivní věci, to, co se vám na něm líbí, za co si ho vážíte, pak se učte žensky sdělovat jako svůj pocit to, co vás mrzí, štve, trápí. Řekněte svému muži, že si s tím nevíte rady, že ho milujete, ale když pije, jste smutná, zklamaná a není vám v tom dobře, a že nevíte, jestli to zvládnete. A i kdybyste to nezvládla a přece jen odešla, je potřeba odejít s pochopením a odpuštěním.

Podívejte se na Akademii celostního zdraví na kurz Odpustit je láska.

S láskou vaše Empatia.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Strong Bones: Vápník s hořčíkem
Strong Bones: Vápník s hořčíkem

Naše tělo není schopno tvořit vápník a hořčík, ale tyto minerály jsou nezbytné pro zachování zdravé stavby kostí a zubů a k zajištění normální činnosti svalů. Kapsle Strong Bones obsahují tyto dva minerály v nejvhodnějším poměru 2:1, a tak přispívají k našemu zdraví.

Detail produktu

Komentáře