Dotaz

Dobry den.

CHtěla jsem zeptat, jestli by jste mě neporadili s mou dcerkou. Loni v létě nás opustil tatínek. Snažili jsme se o rozchod v co největší pohodě, na všem se snažili dohodnou, aby naše dcera to měla co nejjednodušší! Je ji 7 let, první třídu zvládla uplně bez problému, na to že tu nikoho neznala. (přistěhovali jsme se zpět do mého rodného bydliště)

Ale ted o prázdninach na to vše má asi více času myslet, a je problém. Uplně přestala chtít jezdit k tatínkovi, k babičkám,ke své milované tetě…. jen chce byt se mnou. Ale já musím chodit do práce, a starat se o to, aby jsme samy dvě přežili vpohodě. Její reakce na to vše je, že nechce jíst, stále jí bolí žaludek, občas dokonce i zvrací!!! A stále se to zhoršuje, což mě děsí. Pořád se bránim ji tahat po lékařích, myslím si že to nějak zvládnem, ale docházejí mně sily!!!

Ještě bych možná měla říci, že jsme žili v baraáčku a ted v panelaku. Baráček zustal tatínkovi, kam si on vozí jestě k naší dceři jednu pani s dítětem. Tam prý s tetou vyvádí, hrajou si, ale když přijede domu, už tam nechce jezdit, když tam je teta… Už jsem to zkoušela po dobrém dokonce i po zlém (nemám ráda rozcapené děti) ale výsledek stále stejný.

Nevím , jestli jsem vám to aspon drobek chápajícně popsala… a doufám, že třeba poradíte ještě něco, co bych mohla zkusit aby byla má dcerka štastná!!!! Možná je ještě duležité, že já nového přítele nemám.

Předem moc děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

všechny děti velmi citlivě reagují na chování svých rodičů a velmi těžce nesou změny ve svých zavedených citových vazbách. Ať se rodiče při rozchodu snaží sebevíc uchránit dítě před traumaty, ono je stejně prožívá, přece cítí, co se děje, i když to nevidí. Je ale velmi důležité si uvědomit, že dítě je stejná dušička jako vy, váš manžel a všichni okolo, nepotřebuje žádné zvláštní ohledy, žádnou extra velkou pomoc. Největší pomocí je láska, protože láska je důvěra, že svůj úkol, pochopení, dušička zvládne. Věřte jí, že se vyrovná s tím, co ji potkalo (ostatně si to tak vybrala, vybrala si vás jako rodiče, protože věděla, co jí čeká a co bude muset řešit). Jen je třeba v tomto smyslu změnit vztah váš k ní. Změňte váš vztah z pečovatelského na přátelský. Možná vám připadá ještě moc malá, ale čím dříve se stanete přítelkyněmi, tím lépe spolu budete už navždycky komunikovat a váš vztah se stane přínosným pro obě z vás. I vy pochopíte, čemu všemu vás vaše dcera učí, je to vždy oboustranné.

Vaše dcerka nemůže strávit změněnou situaci, zatím to nemůže přijmout. Zkuste s ní mluvit, aby vám řekla, co se děje, co se jí nelíbí, proč tam nechce jezdit. Zkuste, aby vám řekla, proč chce být jen s vámi. A komunikujte s ní jako s kamarádkou – k ničemu ji nenuťte, snažte se jí vysvětlit, že vy máte své povinnosti a zeptejte se jí, jak by to řešila ona. Třeba vám řekne, že bude klidně čekat na vás doma sama – tak jí to umožněte. Netlačte jí nikam, dejte jí možnost spolurozhodování, dejte jí možnost volby. Zapomeňte na všechny společenské normy o tom, jak se dítě má chovat, jsou to nesmysly 🙂 Dětem narozeným po r.2000 my jedničkáři (narození 1900) jen velmi těžko rozumíme. Ony totiž žijí především city a my rozumem. Otevřete náruč a prostě jí vyhovte, věřte, že ona to cítí lépe než vy a váš rozum ji možná dotlačí poslechnout, ale nikdy nikdy její city rozumem nezměníte. Naopak vy se učte od ní intuici, kterou má 🙂

Lékaři nic nevyřeší, to je jasné, možná spíše ublíží. Pokud bych měla něco doporučit, tak Noni Liquid, což je džus z léčivého ovoce, které člověka uvádí zpět do rovnováhy, harmonizuje mimo jiné i psychiku, dává člověku sílu zvládnout těžké situace (dávkování 3 polévkové lžíce denně).

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítlko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Projděte si kurzem Žena je láska, prohlédněte videa na různá ženská témata, především ta o dětech, kupte si knížku Žena je láska, projděte si Probuzením a vstupte do KRUHU.

Zahoďte trápení, smutek, strach, to vše je opakem lásky. Všechno jsou to jen zkoušky, pro které jsme se každý sám rozhodl, bez ohledu na věk. Důvěřujte jí 🙂

Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Noni liquid: Komplexní produkt z přírody
Noni liquid: Komplexní produkt z přírody

Morinda citrifolia (která se v polynéských jazycích nazývá noni) je exotické zvláštní ovoce, které obsahuje několik životně důležitých látek. Polinesian Noni a Organic Noni jsou komplexní přípravky navržené k podpoře vašeho zdraví, bohaté na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporují zdravou činnost buněk a jejich normální dělení; kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle. Přispívají k detoxikační funkci jater a mají rovněž antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Plody Organic Noni pocházejí z kontrolované ekologické farmy a jsou ochuceny malinami z organické farmy. Zatímco původ Polinesian Noni je v nezkažené přírodě, zdrojem plodů v Organic Noni jsou farmy s biocertifikátem.

Detail produktu

Komentáře