Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu. Už téměř tři roky mě trápí dlouhá menstruace – respektive dlouhé špinění před menstruací. V 16 letech jsem si nechala nasadit hormonální antikoncepci, kterou jsem po asi 6 letech vysadila, protože mi byla zjištěna trombofilní mutace (MTHFR C677T homozygot). Nechala jsem si zavést nehormonální nitroděložní tělísko ač jsem nikdy nerodila, bylo mi doporučeno gynekologem. To spustilo nekonečné krvácení, jednou jsem skončila na gynekologické pohotovosti se silnými bolestmi a pozitivním těhotenským testem, na ultrazvuku to vypadalo na mimoděložní těhotenství, ale nakonec bylo těhotenství z krevních testů vyloučeno a lékaři to uzavřeli jako hemoragickou cystu. Tělísko jsem nechala vyjmout, začala jsem měřit bazální teplotu a zjistila jsem, že jsem bez ovulace.

Rozhodla jsem se, že dám své tělo do rovnováhy hormonální jógovou terapií, pravidelně jsem cvičila. Jóga „spustila“ mé problémy – každý měsíc 10 dní špinění před menstruací a pak ještě 10 dní silná menstruace, přidalo se krvácení po milování, ovulace žádná. Po roce jsem se rozhodla situaci řešit homeopatiky (dle gynekologa jsem v pořádku a řešil by to hormony, to odmítám). Vzala jsem jednorázovou dávku homeopatik Sepia 200C, stav se mírně upravil – celková doba krvácení i se špiněním je místo původních 20 dní kolem 10 dní.

Vím, že ta příčina není v hormonech, není organická, je to problém s mým ženstvím. V létě tohoto roku jsem si přečetla knihu Žena je láska a snažím se postupně stát opravdovou ženou – krvácení po sexu zmizelo, mám ovulaci, ale stále přetrvává špinění před menstruací a bolestivá menstruace, podkožní akné těsně před menstruací.

Moc bych si přála vědět, co můžu udělat dále více, abych byla úplně v pořádku. Možná to souvisí s podvědomým strachem otěhotnět? Pořád mám pocit, že ještě nejsme dostatečně materiálně zabezpečení, mám strach z omezení, nevím co dělat s těmito pocity.

Děkuji předem za odpověď.

Míša

Odpověď

Ahoj Míšo,

všechny nemoci jsou sice od emocí, ale pokud se projeví na hmotné úrovni, je třeba ji řešit hmotnými prostředky, takže možná jsi v homeopatické podpoře měla pokračovat dál a nevzít ji jen jednorázově. Já homeopatika nedoporučuji, ale doporučuji hmotnou léčbu pomocí doplňků stravy, ale rozhodně to nejde vyřešit jednorázovou akcí. Přečti si o tom, co je to přírodní léčení. Přírodní léčba je cesta, změna mysli, vztahů, což nějakou dobu trvá a po celou dobu by člověk měl používat i tělo jako jeden z nástrojů, který má k dispozici a který má používat pro posun své duše.

V této chvíli bych přestala hledat, co dalšího by mohlo být příčinou, a začala s léčbou těla. Jsi v ženském KRUHU a na své ženské cestě, vše se postupně mění a ty přicházíš na další a další způsoby, jak být ženou a jak zvládat partnerství, zbavuješ se strachů. Sama vidíš, že to není jednorázová akce. Chápu tě, jako 9 Oheň chceš mít všechno hned a trpělivost není tvá silná stránka (jsem taky Oheň :-D), ale je to výzva, kterou je třeba tak brát. Přestaň se upínat k jednomu řešení svého problému – pochopení, a přidej k tomu i tělo.

Doporučuji ti užívat:

vojtěšku Green Health (2-2-2) + Evening Primrose Oil – pupalku 1-1-1 + New life 1-1-1

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítlko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Až si nakoupíš produkty a staneš se členem naší skupiny v CaliVitě, získáš přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Snaž se stravovat podle své krevní skupiny a podle rad proti překyselení.

s láskou tvoje Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře