Hormony, klouby, pocení..

11. 9. 2012

Dotaz

Dobrý den,
již několik měsíců čtu Vaše stránky a od první chvíle jsem z nich nadšená – za to děkuji! Ráda bych taky poprosila o pomoc a radu, co se tyče mých zdravotních potíží. Už od začátku puberty mě trápí nadměrné ochlupení, musím však říct, že v posledním půl roce se to radikálně zhoršilo a připojilo se padání vlasů. Hormony mám podle lékařů v pořádku, i štítnou žlázu. Chápu, že to je lekce abych se naučila víc projevit a snažím se o to. Jsem spíš plachý typ, co v sobe všechno dusí a trápím se s tím sama. Pro harmonizovaní hormonů piju asi 2 měsíce různé tinktury v rámci gemmoterapie a pupalkový olej. Bohužel se situace nelepší. K tomu mi po dlouholetých nejasnostech doktorka odhalila bolesti mých kloubů – hypermobilita, hlavně kolena, kyčle. Jedná se o velmi uvolněné vazy v kloubech a to sebou přináší další potíže s pateří, ničení zdravého kloubu apod. K tomu bych ještě připsala, že často pociťuji obrovské vyčerpání, úzkosti a mám nízký tlak, studené, zpocené ruce a velmi často ledové nohy. Zajíma mě hlavně souvislost mezi tim vším. Může to mít na svědomí nějaký slabší orgán, abych se na něj soustředila a podpořila ho?
Budu vděčná za Vaše rady a pomoc. Děkuji!

Odpověď

Dobrý den,
všechny vaše potíže vychází od jater,které máte přetížené od zanesené lymfy, která neproudí, tím máte rozhozený i hormonální systém, je jedno, zda jste podle „norem“ lékařů ok 🙂 to je vám ale asi jasné…
Základ vašich potíží víte – uzavřenost, jenže je tam i cosi navíc, jakási vnitřní naštvanost či nespokojenost.
Přečtěte si o svém dni narození, o izolované sedmičce v mřížce, o třech izolovaných devítkách, o rovině Saturnu, o svém charakteru podle krevní skupiny a podle astrologie devíti planet – jste 1 Vodička a o svém životním čísle 1, o chybějící pětce, možná se vám mnoho ukáže jen tím.
Vaší životní náplní a hlavním úkolem je pochopit vztahy jako takové včetně vztahů partnerských. Jste neskutečně uzavřený člověk, který ani náhodou nesdělí své pocity a to nikomu. Stále je přehazujete jen ve své vlastní hlavě, dumáte o nich a snažite se je pochopit, máte pocit, že si na vše musíte přijít sama. Přitom ale vrbou pro druhé být umíte, to vám přijde v pohodě a normální, že vám druzí říkají, co je trápí. Potřebujete druhé lidi a partnera, toužíte po tom s někým své nitro sdílet, ale máte strach. Sama totiž svým pocitům nerozumíte nebo si myslíte, že není vhodné o tom mluvit, že je na nich něco divného nebo nepatřičného, tak raději mlčíte. Pocity ale není možné vždy pochopit a ani to není třeba. Každý člověk prožívá to stejné, jako vy, má strach a zlost, radost a veselí, smutek a euforii. Můžeme mít i pocity, které se příliš neslučují s pozitivním přístupem k životu, můžeme být naštvaní a zlostní, můžeme se trápit smutkem a ublížením, ale je to normální. Máme právo tyto pocity mít a kdybychom je neměli, nebyli bychom tady ve škole života. Pocity máme jen proto, abychom věděli, co máme vědomě změnit, na čem pracovat, co reálně udělat. Pokud mne někdo štve, je potřeba, abych sdělila, že to a to se mi nelíbí a to a to je něco, co mne rozčiluje, mám povinost vyjádřit, co je příčinou toho, že jsem se naštvala. Mám tuto povinnost i vůči tomu druhému člověku, který mne tuto situaci připravuje, on také potřebuje vědět, co má on změnit a co nedělat. Když to neřeknete, bude to dělat stále. Mám povinnost to ale říci především sám kvůli sobě, protože vyjádřit svůj pocit je úkol téměř všech lidí dnes žijících na Zemi, neumíme to téměř nikdo. Souvisí to s přeměnou planety a vzestupu do vyšších vibrací, je to právě rovina sdílení emocí, základem je ale jejich vyjadřování. Naprostým základem, ze kterého byste měla vyjít při chápání vztahů, je princip zrcadla a trenérů. Druzí lidé nemají žádnou jinou roli v našem životě než to, že nám ukazájí nás samé, pomáhají nám ukazovat směr a věci, které máme na sobě změnit, kudy se dát a jaké postoje je třeba vyřadit a co je třeba naopak přidat a dělat. Je třeba přijmout druhé jako velké pomocníky k tomu, abychom dělali my sami, to co dělat máme, i když se nám to často nelíbí a raději bychom to neviděli, abychom to dělat nemuseli. Je to tak, ti nejnepříjemnější trenéři jsou ti nejdůležitější, ten, kdo nás nejvíc štve, přináší pro nás nejdůležitější poselství.
Začněte říkat, co cítíte, a to každému, koho potkáte. Zkuste se na každého člověka dívat jako na někoho, kdo je vám velmi blízký, resp. jako na sebe sama! Všichni jsme jedno a vzájemně si pomáháme, když se začnete zaměřovat na lidi kolem sebe a začnete je vnímat jako velmí blízké, nebude vám zatěžko se na ně usmát, oslovit je, povídat si s nimi, a říci jim, že máte třeba radost a nebo jste dnes smutná. Trénujte to se svými blízkými, větu začínejte – byla bych ráda, kdybys… potěšilo by mě, kdyby…. trápí mě, že…. nevím si rady s tím a s tím…. nerozumím tomu, ale je mi tak a tak…
A teď jak s tím souvisí vaše tělesné potíže? Protože neřeknete nikdy a nikomu, co vás trápí, zůstává to ve vás. Protože nemáte s kým to sdílet, a jen sama v sobě to přemíláte, naopak se do toho zahrabáváte ještě hloub a nakonec možná nacházíte i věci, které tam vůbec nejsou, vytváříte si scénáře, jak by to asi dopadlo, co by kdo řekl a jak by se kdo zachoval, co by se stalo. Zůstávají ve vás strachy a smutky, které se mění na nespokojenost – proč jsou druzí takoví? Proč se tak chovají? A tak si přetěžujete lymfu, ta se plní „škodlivinami“ v naší mysli. Plná lymfa stagnuje ve svém proudu a teče tudíž pomaleji, brzdí se tok i ostatních tekutin, proto studené ruce, nohy, nízký tlak. Rozhýbat lymfu je třeba akcí, tím, že řeknete, co máte. Povolujete a ustupujete, zavíráte se do svého vnitřního světa, ale přitom v tom spokojená nejste, potřebujete to někomu říci, a tak se litujete a myslíte si, že není možné druhým vysvětlit, jak se cítíte a co vás trápí. A tak povolujete, klouby jsou naše pružnost a pokud to přeháníme a ustupujeme moc, moc se druhým podřizujeme a nemáme své hranice, naše klouby to také se svou pružností přehánějí. Komunikace o svých pocitech je čistě ženská záležitost, souvisí tudíž nejen se stagnující lymfou, ale i hormonálním systémem. Pokud žena umí komunikovat jako žena, nemá problém se ženskými záležitostmi. Vlastně vše spolu naprosto dokonale souvisí 🙂
Pokud si zadáte do vyhledávače v Empatii Nadměrné ochlupení, také vám nějaké odkazy vyskočí.
Začala bych očistou lymfy a trpělivě pokračovala očistou jater se současným změkčováním a zjemňováním…. přírodní cestou není možné se „uzdravit“ za měsíc, přírodní léčba je cesta, celoživotní 🙂
Takže co:
Ocean 21 – obsahuje výtažky z mořských řas, čistí tedy lymfu a rozhýbává všechny tekutiny v těle, spravuje trávení, podporuje funkci žláz s vnitřní sekrecí, srovnává tedy hormonální systém, dávkování 3 polévkové lžice denně.
Super Soya Lecithin – čistí a regeneruje jaterní buňky, zpružňuje a současně zpevňuje měkké tkáně, zpevňuje vlasy, dávkování 5-5-5, k tomu spolknout 1 polévkovou lžíci směsi ostropestřce mariánského s troškou glukopuru (hroznového cukru) a zapít 1/4 litrem jaterního čaje. K tomu vypijte denně 2-3 litry bylinného čaje.
Podívejte se na stravu podle své krevní skupiny a snažte se podle ní stravovat. Kromě sdělování svých pocitů se seberealizujte, najděte si, co vás baví a to dělejte!
Kdyby něco nebylo jasného, ozvěte se!
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře

Monika Hudecova
19. 2. 2022

Dobrý den ,jdu za vámi s dotazem .Po měsíci a půl braní antikoncepce ,mi začalo být zlé ,přidalo se bušení srdce a celková nevolnost.Vše přetrvávalo i po vysazení ,dostala jsem léky na srdce,kvůli zvýšeným tepům ,přidaly se stavy úzkosti a nervozita .Trvá to už 4 měsíc ,nevím si rady ,všechny výsledky jsou čisté ,zbývají testy na hormony o kterých jsem přesvědčená že se rozhodily.Stavy před menstruací jsou šílené ,co jsem nikdy neměla 😔.Můj dotaz zní ,zda je opravdu možné že mám hormony v nerovnováze a co dělat dál abych si pomohla ,bojím se že lékař bude chtít léčit zas hormony .Zkouším pít různé zklidňující čaje na doporučení lékaře a gynex kapky.Predem děkuji za jakou koliv radu ,už jsem zoufalá .

Miluška Matoušová
21. 2. 2022

Dobrý den, určitě je to možné… pokud to trvá pár měsíců, tělo se rychle vrátí do normálu, chce to ale nepřekážet mu a nevnucovat mu nějakou další „léčbu“, která ho bude víc ničit než mu v jho práci pomáhat. Doporučuji vám Noni, které vás navrátí zpět do harmonie (3 polévkové lžíce denně) a na stabilizaci srdce minerály Strong Bones 2-2-2 a New Life 1-1-1. Zkuste prostě poodstoupit, užívat doplňky a chvíli „léčbu“ lékařů odložit. Po 3 měsících užívání se uvidí, ozvěte se! Vše si pořídíte tady: https://empatia.inshop.cz