Dotaz

Dobrý den,
mám velkou prosbu. Nevíte, co by mi mohlo pomoci? Byl jsem na operaci s kylou a nyni mi i po několika měsících od operace jizva stále pobolívá. Nevíte, zda s tím ted něco udělám nebo když jsem se svěřil lékařům, tak mám smůlu?
Děkuji.
Škoda, že jsem na vaše stránky nenarazil dříve.. Na žádnou operaci bych nešel…

Odpověď

Dobrý den,
nemusíte být smutný, že jste na nějakou operaci již šel. Co bylo, bylo, je to minulost a řešit ji nemáme. Udělal jste to, co jste v danou chvíli viděl jako dobré a tím to hasne. Také je pravda, že kýla se dost dobře alternativní cestou odstranit nedá, pouze předejít jejímu vzniku. Takže jste udělal dobře. Ale máte stále potíže, takže co teď dál?
Na hojení ran po operacích se skvěle uplatňují enzymy Digest Ease. Ale z vašich slov mám pocit, že rána je již zhojená. Pokud ne úplně, pak má enzymoterapie stále význam. Potřebujete, aby se jizva dobře zacelila a netvrdla. Na toto je velmi vhodný Arginin. Je to aminokyselina, která podporuje růst a regeneraci tkání. Je vhodná proto také pro sportovce na přírůstek svalové hmoty a pro muže na podporu tvorby spermií :-))
Na jizvu vám doporučuji přikládat křenovou placku (nastrouhat 20 dkg syrových brambor, vymačkat z nich vodu, přidat 3 lžíce strouhaného křenu). Jizvu nejprve namažete některým z bio balzámů, pomůže prokrvení a zintenzivní účinnost křenové placky, pak přiložíte na 20 minut placku. Zopakujete ještě jednou tentýž den. Pak opakujete vždy obden 5x za sebou, pak týden pauza. Snad by to mohlo pomoci.
Je také možné, že se vám tam již vytvořily srůsty, které musí řešit ti, kteří jim daly možnost vzniku – chirurgové. Ale snad to nebude potřeba.
Bylo by dobré si uvědomit, že kýla je projevem a zviditelněním určitého přetlaku, který na nás životní situace vyvíjejí. Potíže, které nechceme a které nás trápí, se protlačují ven, je třeba vše řešit, ne od nich utíkat a strkat od sebe, jako by se nás netýkaly.
Krásné chladné dny
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?