Nespavost

21. 4. 2021

Dotaz

Dobrý den paní Miluško a pane Ivane,
prosím o radu ohledně mé nespavosti. Mám syna, který do čtyř let usínal cca kolem 11. až 12. hodiny večerní, takže jsem čekala každý večer až usne, abych mohla usnout také, potom když usnul jsem nemohla usnout sama, usnula jsem kolem 1. až 2. hodiny, ráno vstávala před šestou, cítila jsem se dlouhodobě vyčerpaná. Potom syn začal usínat síce do 9 . hodin večer (zrušili jsme spaní po obědě) jsou to 3 měsíce, ale já nemohla usnout dříve, potom v lednu jsem měla hodně stresových událostí s rodiči, měli covid, otec v noci spadl ze schodů, dcerka byla nemocná, syn měl salmonelózou, vstávala jsem k němu každou hodinu, měl horečky. Navíc jsem se třemi dětmi od loňského března doma kvůli koronaviru, cítím se z toho velmi vyčerpaná a unavená. V polovině února, po stresových událostech, jsem přestala spát úplně, nepodařilo se mi v noci už vůbec usnout, zkoušela jsem Melatonin a různé bylinné kapky, jednu noc jsem usnula, další dvě zase ne. Od doktora jsem dostala triticco na spaní, také po něm usnu max. na 4 hodiny jednou za 3 dny. Navíc se mi rozbolel žaludek a břicho ( žaludeční neuróza), trpím tím, kdykoli jsem ve stresu. Paní doktorka mi chce dát antidepresiva, že by pomohly, raději bych přírodní cestu, ale už nemám moc síly, každá další noc bez spánku mě vyčerpává a nezvládám péči o 3 děti, navíc se bojím už chodit spát, že zase neusnu. Prosím o radu, jsem z toho nešťastná, nevím co se sebou, bojím se, že to už nezvládnu.
Koupila jsem si vaši knihu Základy celostního zdraví, ale sama si neumím poradit. Léčím se sníženou funkcí štítné žlázy, beru Letrox a jsem anemická, beru Sorbifer.
Děkuji mnohokrát za radu Jana

Odpověď

Dobrý den,

stav, do kterého jste se dostala, pramení z vaší ohromné vnitřní síly, kterou máte a o které jste byla přesvědčená, že ji máte na rozdávání pro každého a navždy. Vlastně vůbec neumíte odpočívat, říkat si o pomoc, říci, že něco nezvládnete, že prostě nebudete všechno pro všechny dělat, nedokážete si přiznat slabost. A teď vás to zastavilo…

Jste ryze mužská, aktivní, silná, přemýšlivá a logická energie, máte dvě silné plné roviny myšlení a odhodlání, obě s vícečetnými jedničkami, tj. tlakem na to, že to bude po vašem, hodně ega, k tomu máte nezkrotnou sílu krevní skupiny B a potřebu vůdcovství 9 Ohně podle Astrologie 9 Planet. Jediné, co vám dodává krapet ženské energie, je plná rovina pochopení...

Je třeba odhodit vzorec, že zvládnete všechno, vydržíte všechno, dokážete všechno a jste silná. Je třeba přijmout ženskou stránku v sobě – slabost, pasivitu – a naučit se říci si muži o pomoc, vůbec mu dovolit, aby byl silnější. Přidejte se k hnutí Žena je láska, je pro vás kurz zdarma Žena je láska, knížka Žena je láska, můžete se podívat na videa volně na různá témata, pro vás Jak si pomáhat, uzavřená ženská FB skupina Žena je láska a v květnu otevřu KRUH, přidejte se na čekací listinu, o otevření vám dám vědět mailem. Je třeba začít svou skutečnou ženskou energii žít v praxi, je to volání, které dnes již nelze přehlédnout.

V principu nejde o spánek, jde o odpočinek jako takový, povolení stresu všechno zvládnout ve vás, naučit se prostě na některé věci vykašlat. Pustit život na výkon a pro výsledek, učit se nechat plynout život bez vaší kontroly. No a co? Ono se to nepodělá… to je vaše nová mantra 🙂

Potřebujete se zbavit napětí v sobě, uvolnit zkřečovatělé orgány, ztuhnuté vaší silnou mužskou energií, změkčit játra, která jsou zodpovědná za naši energii i měkkost a kontrolkou jater je spánek.

Doporučuji:

Rhodiolin 2-2-2 – přírodní adaptogen + Silymarin Plus 2-2-2 – regenerace jater a dodání energie + Super Soya Lecitin 3-3-3 na zklidnění + Strong Bones 2-2-2 za stabilizaci psychiky + Organic Noni 6 polévkových lžic

Takto než ucítíte, že napětí ustupuje a začnete spát.

Doporučuji vyměnit lék na anémii chelátovým železem Iron Plus 1-1-1, za 3 měsíce budete mít hodnoty v pořádku a nebude třeba užívat ho trvale a poškozovat si trávení. Totéž bych doporučila s Letroxem, je to umělý hormon, který brzdí vaši energii a blokuje lymfu, nedovoluje vám soustředit energii na to, co je pro váš život podstatné – pro sebe. Určitě kůra, kterou začnete, vám podpoří i štítnou žlázu, a poté, co usnete a budete v pohodě, můžete Letrox vyměnit na panáka Oceanu po ránu, je to adekvátní náhrada… ale až po stabilizaci psychiky.

Vše si pořídíte v empatia shopu

Snažte se stravovat zdravě – zásady zdravého stravování, v souladu se svou krevní skupinou, rozhodně co vám neprospívá jsou sladkosti, mléčné výrobky a bílá mouka, zvyšují vám úzkosti.

V polovině května začíná období pro váš prvek 9 Oheň – období srdce, tenkého střeva a radosti – Radovat se je láska. Bylo by dobré projít si ho..

s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Iron Plus: Organické železo a vitamin C, který zvyšuje jeho vstřebávání a využití až čtyřikrát
Iron Plus: Organické železo a vitamin C, který zvyšuje jeho vstřebávání a využití až čtyřikrát

Železo přispívá ke zdravé tvorbě krve a jako složka hemoglobinu hraje důležitou roli při přepravě kyslíku do buněk. Iron Plus je komplexní přípravek jedinečné kvality, který obsahuje organické železo a vitamin C, který zvyšuje jeho vstřebávání a využití až čtyřikrát, a také komplex bioflavonoidů z citrusů.

Detail produktu

Komentáře

Jana Moravcová
2. 10. 2021

Dobrý den Miluško, nejdříve bych vám chtěla moc poděkovat a říct, jak moc si vás vážím, za to co děláte.
Byla jsem na tom velmi špatně, myslela jsem, že už se z mých potíží nedostanu. Začala jsem v užívání přípravků dle vaší rady od konce června, jen jsem snížila o 2 tbl. vápník s hořčíkem, protože jsem měla ráno průjem, v průběhu července jsem začala už každý den spát. Nyní mám pořád někdy problém s usínáním, někdy trvá než usnu, někdy je spánek slabý, poslouchám tedy před spaním meditace, ale když se v noci vzbudím, vždy ještě usnu. Jsem vděčná, za to, že spím. Spíše, jak jsem v podstatě nespala 5 měsíců, tak jsem většinou ráno dost unavená, zkrátka, co jsem zvládala všechno předtím, zdaleka nezvládám. Vím, přeháněla jsem to, učím se odpočívat. Nyní jsem začala ještě užívat Iron Plus 1-1-1, dle vaší rady na 3 měsíce, nemohu si takovou dávkou uškodit? Na obalu je 1 tableta denně. Ještě užívám myrtazapin 1/2 tablety večer, toho bych se chtěla zbavit, jen zatím mám ještě strach ho vysadit, aby mi nebylo zase zle. Potom bych dle vaší rady chtěla vysadit i letrox a nahradit ho Oceanem, až budu v pohodě.
Prosím o radu, v jakém dávkování mám nyní pokračovat v užívání přípravků a jak dlouho.
Děkuji mnohokrát Jana

Odpověď

Miluška Matoušová
2. 11. 2021

Jani, děkuju za zpětnou vazbu. Vy jste užívala vše, co jsem vám doporučila v původní radě v tom dávkování, kromě toho vápníku? A proč jste přestala, když problémy jen maličko povolily? Já bych pokračovala dál – pokud několik let nespíte, nespraví se to za tři měsíce 🙂 určitě bych vydržela min. do léta, podle potřeby, když se budou potíže ztrácet, tak snižovat dávky, a až v létě očistou lymfy odebrat letrox. A dávkování na polepkách přírodních produktů je cíleně nastaveno tak nízké, aby nepomáhalo a vy jste si šla koupit léky … smutný stav dnešního zdravotnictví.