Dotaz

Dobrý den empatie,
děkuji Vám že pomáháte lidem svými radami. Mám dotaz na svého otce. Kromě mě má ještě pět vlastních dětí. Pracuje v síťovém marketingu, stará se o děti. Celý život měl problémy s žaludkem. Na povrch působí flegmaticky a klidně – jako by mu bylo všechno jedno, ale vím že to tak není. Narodil se do rodiny, která byla svým způsobem velmi dobře zajištěná a zdědil velké jmění spolu se svými sourozenci. Bohužel jeho riskantní chování, nečinnost a nerozvážnost ho dostala až na dno. Část majetku prožil, ale o většinu přišel, dluží velké peníze, má exekuci na svůj zbylý majetek, a nemá jak zabezpečit své menší děti. Žádá mě neustále o finanční výpomoc, chce abych si půjčila a dala jim peníze. Ráda bych jim pomohla, ale nechci dopadnout tak jako on a cítím, že nejvíce mu pomůžu když ho nebudu zachraňovat. Když příjde sám na to co má pochopit a změnit. Přesto Vás prosím o radu. Jak se mám zachovat? Jak mu nejlépe pomohu?
Děkuji moc za radu a za to že jste.

Odpověď

Dobrý den,
je vám jasné, že z hlediska duchovního je naprosto lhostejné, kdo je v tomto životě rodič a kdo dítě, máme své vzájemné úkoly a školu a jen z pozice věkových nemůžeme usuzovat na pozice moudřejší a dokonalejší. Většinou totiž právě rodič je ten, kdo se má od svého dítěte velmi, ale velmi učit. Takže se především oprostěte od pocitu, že máte jakousi povinnost svému otci proto, že je to váš otec, pomáhat. Je jaksi v našem světě dáno, že děti by se měly postarat o své rodiče stejně jako oni se starali o ně, když byly dětmi. Je v tom maličký rozdíl. Malé děti nejsou schopné přežít bez pomoci dospělých, dospělí by se však měli připravit na svou budoucnost, stáří, zajistit se, zařídit si vše tak, aby nemuseli být závslí na svých dětech. Neříkám, že děti by neměli pomáhat, ale nemají stejnou povinnost jako rodiče k dětem. Ve vašem případě ale vaše finanční pomoc otci bude naprosto stejná, jako finanční injekce EU Řecku. Dokud on se nenaučí změnit svůj přístup k penězům, vydělávání a utrácení peněz, dokud on nezmění své postoje, můžete do něj sypat kolik chcete, stále se to v jeho nezměněných přístupech k životu bude utápět. Nedělejte to! Dejte najíst, pomožte jinak, ne penězi. A obzvlášť ne tak, že vy sama se zadlužíte. Kdybyste měla sama dost, je to jiná…
Abychom mohli rozuzlit, z jakého důvodu se vám všechno děje a proč vás váš otec trénuje tím, co dělá, musíme nejprve rozebrat vás.
Přečtěte si o své dni narození, o svých třech !!! jedničkách v mřížce, o své jedné čtyřce a své jedné osmičce.
Své dětství a dospívání jste prožila v pocitu samoty, měla jste pocit, že vše si musíte zařídit a udělat sama, možná jste se cítila nemilovaná a opuštěná. Celých dvacet let jste žila pod vibrací čísla jedna, co že JÁ a samostatnost. Vaši rodiče žili velmi složitý a problematický vztah, který jste nemohla strávit. Proto záněty středního ucha – neschopnost poslouchat, co se kolem děje a trápení se tím; záněty ledvin – trápení se vztahy; problémy s očima – nechuť vidět věci, které jsou kolem mne; zánět slepého střeva – strach stát za svým názorem, nechuť přijmout tvrdé jádro věci, nedostatek průbojnosti. Spíše jste se stahovala do sebe, uzavřela jste v sobě vše jako v konzervě, nechtěla se tím zabývat, jakoby zatvrdla. Proto se přetížila lymfa jako odpadní orgán našich problémů a starostí (tlusté střevo je ukazatel hlubších křivd a velikých neodpuštění), zablokovaly se tekutiny v těle a vy začala přibírat. Od svých dvaceti let jste pod vlivem vibrace čísla 4, je to nejtěžší a nejproblematičtější energie. Je to období tvrdé a pilné práce, přichází prověrky naší síly a odolnosti, přichází úkoly a překážky, se kterými člověk nepočítal, máme pocit, že nám jsou házeny klacky pod nohy. Je to období těžké, ale současně velká výzva, pokud totiž tohle ustojíme a skutečně se budeme snažit vnímat všechny těžkosti jako výzvy pro sebe a budeme se snažit je pochopit ve svůj prospěch a budeme se snažit změnit k tomu svůj postoj, uděláme obrovský kus práce na sobě samém, takže z tohoto pohledu je to období velmi, velmi důležité! A v něm jste teď stále až do svých 30 let, letos máte navíc vibraci čísla 7, což je citová karma, takže tyto potíže čtyřky se násobí navíc s emocemi, což je velmi těžké zvládnout. Proto máte teď tak obtížné období.
Vaše životní číslo je 6, což je do jisté míry rodinná karma, proto si největší úkoly prožíváte ve své rodině. Je to pro vás výzva nelpět na ní, pochopit ji jen jako základ své vlastní školy a toho, od čeho se máte odpíchnout. Přijmout ji, poděkovat všem, pochopit je, nesoudit, nechat být a jít dál po svém. Od svých třiceti let vstupujete do devítiletého cyklu pod vibrací čísla 2, vaší náplní bude partnerství a láska 🙂 Pak se pozornost obrátí tam a tato rodinná zátěž vás již nebude tolik tlačit – pokud teď ty dva roky náležitě ustojíte a pochopíte rodinnou školu.
Čemu vás prakticky vaše rodina školí? Otevřít svou „konzervu“ a naučit se říkat, co cítíte. Vy totiž máte pocit, že každý přece ví, jak se cítíte, podle toho, jak se chováte, co děláte, ale tak to není. Druzí nechápou, co je ve vás, a vaším životním úkolem je mluvit o svém nitru. Neobviňovat nikoho, nebabrat se v ošklivostech, ale sdělit svůj pocit – trápí mě, mrzí mě, ráda bych, potěšilo by mě. To za prvé a za další vás vaše rodina učí najít svou vnitřní sílu a jít si za svým štěstím sama. Vy jste pracovitá a praktická, dokážete postupovat krok za krokem a jít si za svým, ale občas máte pocit marnosti, nevidíte vyšší cíl a důvod, máte spíš pocit, že se pachtíte a nevíte kam. Chce to stále vidět všechno z pozitivní stránky a cokoliv se děje, děkovat a jásat, že to přišlo! Vaše osmička vás táhne k tomu, vidět věci spíše negativně a z té horší stránky, proto také nesdělujete své pocity, protože máte pocit, že budou použity proti vám. Toho se vyvarujte především ve svém partnerství, pokud nebudete sdělovat své pocity svému muži, opustí vás. Je to obrovsky důležité pro vás, protože jste si vybrala pochopit a naučit se žít svou ženskou roli. Proto jste si vybrala takovou maminku, která je ještě víc uzavřená ve svých pocitech než vy, díky tomu si přitáhla takové vztahové potíže s otcem, nedokázala mu nikdy říct, co ji těší a co ji trápí, otec se v ní vůbec nevyznal a netušil, co pro ni on znamená, neviděl svou hodnotu pro ni, svou cenu.
Maminka je energie 1 Voda, proto ony všechny potíže s pohlavními orgány, cysty a myomy jsou vždy o uzavřené pocitové partnerské komunikaci, uzavřené zhmotnělé křivdy v partnerství. Vaše maminka vás učí svým „negativním“ příkladem, abyste to pojala naprosto jinak než ona.
To jsem trochu odbočila od vašeho otce, ale myslím, že tohle je pro vás možná v životě důležitější 🙂 Sice vás váš otec učil a učí tomu stejnému, co vaši matku – sdělit svůj pocit, ale tomu stejnému vás učí a bude učit váš partner, je jedno, s kým se to naučíte dělat, ale dělat to musíte. Trénink přestane, až se žák látku naučí 🙂
Váš otec je velmi silná energie, má plnou rovinu odhodlání se dvěma jedničkami a devítkami a je 5 Země podle astrologie devíti planet. Vše hodnotí z materiální stránky věci a peníze jsou pro něj hybnou silou čehokoliv. Potíže se žaludkem jsou problémy přístupu k penězům.
Vy jste energie 7 Kov.
Důležité pro vás je, že on je vaše energetická matka, energie od něj plynule směřuje k vám, on vás vyživuje, plní, on je tvůrcem vašeho vztahu, vy jste dítě závislé na energii své matky. Buď jí dává málo, vy jste nespokojená, nebo jí dává moc a jste také nespokojená. Energetické dítě nemá šanci ovlivnit jinak přísun energie od matky než zpětnou vazbou, tj. buď řve nebo vrní spokojeností. Tím chci říct, že vy nemáte naprosto žádnou šanci svému otci sdělit, co má a nemá dělat, on vás nemůže poslouchat, nemůže přijmout vaše názory, připomínky, pomoc. On se zařídí jen podle vaší reakce, ne podle vašich slov a rad. Chápete? On vás nádherně učí sdělit pocit – ten váš životní úkol! Nádhera 🙂 ještě že ho máte 🙂 a tak je třeba říct:“Tati, mám tě moc ráda a mrzí mě, že máš problémy, ale peníze ti nedám, potřebuji je sama.“ Sdělila jste nejprve svůj pocit a bez obviňování jeho jste řekla, co nechcete. Přemýšlejte, do jaké míry sdělujete své pocity svému partnerovi, zda jejich zadržování není vaše tloustnutí. Kupte si knížku Zbavte se svých kil bolesti, je moc pěkná a mohla by vám pomoci.
Vaše sestra je stejná téměř stejná energie jako vy, také Kov, ale 6, znamená to, že ve vztahu k rodičům máte stejné vztahy.
Hlavním trenérem rodiny je otec jako Země, energie od něj plyne k vám, sestrám, současně k matce, ale ne způsobem výživy, ale učitelování, tlaku, ovládání. Od vás sester plyne energie výživy zase k matce. Z tohoto pohledu je to právě maminka, která má v rodině největší, nejtěžší a neúčinnější úkoly, školu, trénink, vybrala si vás takto všechny, aby otevřela své nitro, aby se zbavila strachu, aby začala fungovat emocemi, žensky. Z toho vyplývá, že pokud jí nestačil trénink vašeho otce, který po ní chtěl, aby mluvila o to, co a jak cítí, co chce a co nechce otevřeně, dostává trénink vaší sestry. Ona je totiž sice stejná energie podle astrologie devíti planet, ale jinak je naprosto odlišná od vás. Je to podobný tlačounek jako otec, má energii tří!!! silných plných (mužských) rovin, energii roviny praktičnosti, energie a myšlení.
Pro vás to znamená jediné – nechat maminku být tomu, co má prožívat, ona to moc a moc potřebuje. Potřebovala to od otce, potřebuje to nadále i od sestry. Vaším úkolem je jí jen ukazovat, jak by to mohla dělat sama, svým vlastním příkladem. Takže jí jednoduše vyprávět, jak jste řekla otci, že mu peníze nedáte, jakým způsobem jste mu to řekla, co si o tom myslíte, … Je to nádhera! To je největší pomoc, jakou můžete mamince poskytnout. Neříkat jí, jak ona se má zachovat k sestře, ale jak vy jste se zachovala k požadavkům otce – jen tak to ona od vás přijme. Je to jako když vysvětlujete dítěti, co má a co nemá dělat. Pokud použijete vhodný způsob, nenátlakový, jak mu říct, co by bylo dobré, a ne co musí, udělá to v pohodě a rádo! Pokud tlačíte a nutíte, bojkotuje vaše rady 🙂
Odpusťte všechno rodičům, přijměte je takové, jací jsou, nechte jim jejich problémy, jsou to úkoly, které musí přijmout, pochopit a zvládnout sami, zaměřte se na své, najděte si vyšší pozitivní cíl svého snažení a buďte veselá a pozitivní! Kdyby něco bylo třeba doplnit, ozvěte se!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře