Dotaz

Zdravím vás a dovoluji si obrátit se na vás s dotazem a pro radu.

před rokem a půl se mi občas v ústech objevovala na hranách jazyka, slaná chuť. Celý stav se ale v čase zhoršuje, i když pocit vnímání změněné chuti se v průběhu dne mění.Také sídlí někdy i na špičce jazyka a přidala se ještě chuť kyselá. Dá se velmi obtížně určit, která převažuje.Naštěstí stále ještě při jídle rozpoznávám chuť správnou, ta pachuť se objevuje záhy po jídle a přetrvává.I když jsem se snažila na týden některé potraviny vynechat, nepodařilo se mi zjistit, že by po něčem nastal obrat k lepšímu. Tak jako spousta dalších vaši pacientů jsem absolvovala spoustu vyšetření, ale bez nálezu příčiny, nebo doporučení něčeho, co by vedlo ke zlepšení stavu. Asi před  6 lety jsem se začala léčit kvůli vysokému tlaku, a pak se mi objevily velké problémy na kůži rukou. Začala mně praskat úplně do hloubky masa kůže na konečcích prstů ( v papilách až do krve).byl to opravdu obrovský problém, neboť kromě toho, že tyto ragády urputně bolely a krvácely, téměř mně znemožňovaly žít. Nemohla jsem nic stisknout (oděv při oblékání, klíč v zámku, podržet, či zvednout nic těžšího)Asi 2 roky jsem se neúspěšně léčila na různých i vyhlášených kožních odděl. i klinice, zkoušela vše možné, nakonec mně zachránila paní homeopatka a já jsem se vyléčila.

Nedávno jsem si přečetla mnoho článků o vedlejších účincích ,,statinů,,rozhodla jsem se, že po poradě se svým lékařem zkusíme léky změnit.Již jsem vyzkoušela 4 další preparáty ( některé Ca+ blokátory, nyní i Beta blokátory), dokonce jsem zkusila přes léto na 4 měs. léky vyřadit (ale hodnota kolem 190/12O mě donutil tlak zase kompenzovat) Ani vysazení léků nepřineslo úlevu od pachutě.Pomýšlela jsem totiž, jestli by nemohla existovat souvislost mezi mými problémy a léky.

Asi před 3 lety jsme s manželem absolvovali báječnou 3 měsíční hubnoucí kúru s naprosto vyváženou stravou, spoustou pohybu a odkyselením organismu.

Já sama jsem v dobré kondici, měřím 168 cm, vážím 71 kg, pracuji , jsem velmi aktivní ve společenském ,  kulturním i rodinném životě , myslím, že naše strava zůstala celkem velmi vyvážená. Téměř nekonzumujeme bílé pečivo, velmi omezeně uzeniny, jíme opravdu denně zeleninu a ovoce.1kávovou lžičku cukru dávám do konve s 1,5l čaje.

Někdy se mi stává, že chuť přelézá až na rty, které mi osychají a jemně praskají. Jindy mám zase pocit hustých slin, ty se ale objevují spíše vzadu , až na kořeni jazyka.

Někdy na pocit pálení, štípání, sucha i tepla, které stav také občas provázejí, zapomenu ( třeba při četbě, na koncertu…), ale jindy mě chuť ruší i v práci.Už začínám upadat na mysli. 

Jsem připravena podniknout cokoli, repektuji dietu dle krevní skupiny. četla jsem také nějakou vaši poštu sostatními pacienty.Ráda bych se  zeptala, jak dlouho se takové očistné kúra např rýže+zelenina drží, jak dlouho se pijí očistné čaje apod.Je mi jasné, že zlepšení nenastane za týden, že je to dlohodobý proces.

Byla jsem již i v léčbě pražské kliniky čínské medicíny, ale také  neúspěšně.

Dobruška

Odpověď

Dobrý den,
různé chutě jsou znakem oslabení rúzných skupin orgánů, podívejte se na energetickou růžici. Najdete tam, že slaná chuť je projevem přetížených ledvin a kyselá chuť přetížených jater. Ledviny – prvek Voda, a játra – prvek Dřevo, přímo ovlivňují stav našeho srdce – prvek Oheň, proto je zřejmé, že příčina vašich potíží je tady. Udělala bych očistu ledvin – je teď jejich nejaktivnější období, poté očistu jater na jaře, která na očistu ledvin přímo navazuje. Kůže je zástupným orgánem jater a tak věřím, že po půl roce podpůrných kůr budete naprosto v pořádku. Pokud byste chtěla řešit i vysoký krevní tlak přírodní cestou, určitě je možné to spojit. Nedoporučuji hned vysadit léky na tlak, ale zahájit přírodní podporu a léky snižovat, pořídit si tlakoměr a dávkovat si podle potřeby sama. 
Všechno si přečtěte a pokud budete mít potíže se sestavením očistného balíčku, ráda vám poradí. A pokud byste měla zájem o placený rozbor své situace, proč to tak máte a co máte ve svém životě změnit, k čemu vás vaše nemoc vyzývá, ráda vypracuji. 
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?